Szklarnia - zdjęcie

Szklarnia

Jordan Tannahill, młody kanadyjski dramatopisarz, reżyser i aktywista społeczny , stworzył „Szklarnię” współpracując z grupą nastolatków z przedmieść Toronto. Zdarzenia, o których opowiadają bohaterowie sztuki mogłyby mieć miejsce i na przedmieściach Warszawy.

W opuszczonej, zdewastowanej szklarni młodzi ludzie szukają ucieczki od świata dorosłych. Niegdyś miejsce hodowli najpiękniejszych w okolicy róż, teraz staje się świadkiem dojrzewania nastolatków, ich nocnych imprez z dragami i alkoholem, doświadczeń seksualnych i testowania granic własnej wrażliwości. Szklarnia skrywa też tajemnicę przemocy. Odpowiedzialność za nią spada na wszystkich bohaterów.

Kanadyjska opowieść jest zbiorowym portretem młodych ludzi, którzy zagubieni w świecie oszalałego konsumpcjonizmu, zmagając się z własnymi lękami, tęsknotami i poczuciem winy, muszą dorosnąć do odpowiedzialności za wyrządzoną krzywdę.

Na scenie występują między innymi Szczepan Kajfasz jako Szklarnia, Magdalena Kekenmeister jako Róża Różowa, Sylwia Achu jako Róża Biała, Jakub Pruski jako Jan, Paweł Gasztold-Wierzbicki jako Ryżojad, Robert Czerwiński jako Kanapa.

Realizacja

autor tekstu: Jordan Tannahill

autor tłumaczenia: Krzysztof Puławski

reżyseria: Iwona Kempa

scenografia, kostiumy i projekcje: Joanna Zemanek

asystentka reżyserki: Kinga Chudobińska-Zdunik

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24, Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.