Pelikan. Zabawa z ogniem - zdjęcie Pelikan. Zabawa z ogniem - zdjęcie Pelikan. Zabawa z ogniem - zdjęcie Pelikan. Zabawa z ogniem - zdjęcie Pelikan. Zabawa z ogniem - zdjęcie Pelikan. Zabawa z ogniem - zdjęcie Pelikan. Zabawa z ogniem - zdjęcie Pelikan. Zabawa z ogniem - zdjęcie Pelikan. Zabawa z ogniem - zdjęcie Pelikan. Zabawa z ogniem - zdjęcie

Średnia ocena

36 oddanych głosów
5 zainteresowanych osób

7.8 / 10

Pelikan. Zabawa z ogniem

Spektakl Pelikan. Zabawa z ogniem bierze udział w konkursie na najlepszy spektakl 9 edycji ITSELF . Prezentowany jest z napisami w języku polskim i angielskim.

Pelikan. Zabawa z ogniem” to wnikliwy portret dwóch rodzin prowadzących ze sobą swoistą grę namiętnościami i uczuciami. Grę, w której kat niepostrzeżenie staje się ofiarą, szlachetność okrucieństwem, a okrucieństwo słabością.

Czas trwania: 150 minut

Obsada

Ewa Prus - zdjęcie

Ewa Prus
Matka/Eliza

Kamil Studnicki - zdjęcie

Kamil Studnicki
Syn/Fryderyk

Michalina Łabacz - zdjęcie

Michalina Łabacz
Córka/Gerda

Maria Sobocińska - zdjęcie

Maria Sobocińska
Córka/Gerda/Matka

Mateusz Kmiecik - zdjęcie

Mateusz Kmiecik
Zięć/Aksel

Hubert Zapiór - zdjęcie

Hubert Zapiór
Zięć/Aksel

Izabela Zwierzyńska - zdjęcie

Izabela Zwierzyńska
Margret/Matka

Realizacja

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie, reż. Jan Englert

Autor: August Strindberg

Tłumaczenie: Zygmunt Łanowski

Reżyseria: Jan Englert

Scenografia, kostiumy i światło: Anna Skupień i Katarzyna Szczurowska

Muzyka: Jakub Gawlik

Asystentki reżysera: Anna Gryszkówna i Michalina Żemła

Opinie naszych widzów (13)

 • 10.0/ 10

  Zawodowy spektakl!

  nz.....@....pl / 22 May 2017

 • 10.0/ 10

  Godny polecenia spektakl, a w zasadzie pierwsza część - "Pelikan" . Świetna gra Aktorów ( chociaż gra to niefortunnie określenie - byli autentyczni, weszli w rolę całkowicie, trzymając w napięciu i ciekawości przez cały czas). Wielkie brawa dla wszystkich, ale największe dla Pani Ewy Prus za autentyczność. Godny wspomnienia jest również Pan Filip Krupa za epizodyczną, ale dobrą grę aktorską.

  em.....@....pl / 05 April 2017

 • 10.0/ 10

  Genialne przedstawienie w reżyserii Pana Englerta. Młodzi aktorzy stworzyli sztukę, która jest dużo lepsza od niejednej aktualnie granej przez "profesjonalny" teatr. Na pochwałę zasługują przede wszystkim aktorzy występujący w pierwszym akcie.

  wl.....@gm...il.com / 15 March 2017

 • 10.0/ 10

  Naprawdę wysoki poziom gry aktorskiej, dla ich kreacji warto zobaczyć spektakl.

  ol.....@ic...ud.com / 10 March 2017

 • 9.0/ 10

  Świetny spektakl, duże zaangażowanie aktorów, dobrze ukazana złożoność relacji ludzkich oraz emocjonalność.

  pr.....@gm...il.com / 01 June 2017

Teatr Collegium Nobilium

Teatr Collegium Nobilium to miejsce wyjątkowe na kulturalnej mapie Warszawy - działa przy Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Znajduje się w samym sercu warszawskiego Starego Miasta.

Aktorami Teatru Collegium Nobilium są studenci Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którzy szkolą swój warsztat aktorski pod okiem najwybitniejszych profesorów.

W repertuarze Teatru Collegium Nobilium znaleźć możemy przede wszystkim wiele spektakli dyplomowych, które tworzone są przez studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, dzięki czemu w każdym sezonie Teatr Collegium Nobilium ma do zaoferowania swoim widzom nowy, wyjątkowy repertuar. Spektakle Teatru Collegium Nobilium cieszą się ogromną popularnością - utrzymane są na wysokim poziomie dzięki wybitnym, młodym talentom aktorskim.

Teatr Collegium Nobilium dysponuje dwoma scenami - przestronną Sceną Główną Teatru Collegium Nobilium oraz nieco bardziej kameralna Salą im. Jana Kreczmara.

Bilety i wejściówki do Teatru Collegium Nobilium można kupić przez internet - za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest dwie godziny przed danym spektaklem, sprzedaż wejściówek rozpoczyna się na trzydzieści minut przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24
00-246 Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.5
Średnia ocena
Poruszająca historia, inteligentna, ze smakiem
- Jakub

26.07 / 19:00

27.07 / 19:00

Gatunek: Dramat
9.2
Średnia ocena
Co klasa to klasa
- Waldemar

05.07 / 19:00

Gatunek: Dramat
Kup bilet