Oratorium o mleku - zdjęcie

Średnia ocena

31 oddanych głosów

8,9 / 10

Oratorium o mleku

Spektakl studenta reżyserii Sławomira Narlocha to gra z konwencją jasełek i oratorium. Występujący artyści będą posługiwali się takimi instrumentami jak piła, lira korbowa, cymbały rzeszowskie czy dudki.

Na końcu Polski jest wioska. Mieszka w niej Judasz z matką. Po sąsiedzku żyje Anioł, kawałek dalej chatkę zamieszkuje Diabeł, a na przydrożnym krzyżu mieszka Jezus.

Na oczach widzów Judasz rodzi się, dorasta, zakochuje, chodzi na piwo ze swoim najlepszym przyjacielem Jezusem. O zdradzie i srebrnikach nie będzie ani słowa, bo „są sprawy, które nie nadają się na niedzielne kazania, są sprawy, przed którymi anioły i diabły odwracają wzrok”.

W opowieści Sławomira Narlocha ziemia została wydana na pastwę aniołów i diabłów, którzy dogadali się ze sobą. Co ma sens, jeśli o naszych uczynkach decyduje przeznaczenie?

Spektakl powstał we współpracy z Akademią Teatralną jako efekt seminarium dla studentów reżyserii.

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Karolina Bacia

Jan Bogdaniuk

Magdalena Czuba

Adam Graczyk

Sebastian Figat

Justyna Kowalska

Jowita Kropiewnicka

Filip Krupa

Katarzyna Lasota

Jan Marczewski

Patryk Pawlak

Monika Świtaj.

Realizacja

Scenariusz, teksty piosenek, reżyseria, scenografia: Sławomir Narloch

Muzyka: Jakub Gawlik

Koordynacja: Aleksandra Gajek

Zespół muzyczny: Rafał Biskup, Anna Bojara – Czarnecka, Jakub Gawlik, Michał Kaczor, Franciszek Kmita, Tadeusz Łazuka, Kajetan Puczko, Jędrzej Sienkiewicz, Maciej Szybiński, Michał Romanowski

Opinie naszych widzów (21)

 • 10,0/ 10

  Spektakl tak mi się podobał, że bardzo chciałabym go zobaczyć ponownie. Wspaniały pomysł i spojrzenie na tematykę biblijną. Świetny scenariusz i reżyseria, a muzyka to mistrzostwo. BRAWO !!! WIELKIE GRATULACJE. Czekam na płytę ze spektaklu.

  be.....@....pl / 11 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl nas poruszył. Szczególnie warstwa muzyczna, oraz jej wykonanie. Gratulujemy.

  mi.....@gm...il.com / 11 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjne przedstawienie! Świetnie napisany scenariusz, wybitna gra aktorska, oprawa muzyczna... łooo matko i córko! :) Piosenka Dziewczyny Judasza jest sztosem sztosów ;)

  pa.....@co...ch.com / 09 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  To jest bardzo mądre przedstawienie, które za prostą formalnie inscenizacją i historią, kryje wielkie przesłanie o Bogu, o religii, o miłości.. o życiu. Tu jest kosmos.

  ma.....@gm...il.com / 08 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  zdecydowanie polecam, scenariusz i wykonanie świetne!

  kk.....@....pl / 03 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny pomysł na spektakl, zmuszające do myślenia teksty, piękna muzyka, bardzo szerokie instrumentarium, proste ale bardzo wymowne zabiegi scenograficzo-reżyserskie (lina), porywająca gra aktorska (szczególnie dojrzała Matka Judasza), młodzieńczy zapał i wielkie emocje. WSPANIAŁE przedstawienie, przeżywam do dzisiaj, BRAWO!!!

  li.....@....pl / 02 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo utalentowani młodzi aktorzy ,mogłabym ogladać słuchać i słuchać w nieskończoność cudownych wykonawców,pięknej muzyki. Uważam iż Oratorium o mleku musi być wystawiane❤.Super😊 gratuluję i życzę sukcesów

  do.....@in...ia.pl / 02 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Najlepszy spektakl na świecie!

  ga.....@gm...il.com / 01 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, nadzieja na powrót dobrego teatru.

  ka.....@tl...en.pl / 31 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Kwintesencja teatru. Teatr robiony przede wszystkim dla ludzi a nie dla wybujalego ego artysty/artystów. Warstwa muzyczna jest po prostu znakomita.

  se.....@gm...il.com / 31 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo, bardzo mi się podobał .Brakowało mi w teatrze takiego młodego, łaskawego spojrzenia na trudne i ważne sprawy. Bez specjalnego grzebania w tym co dobre a co złe, bez oskarżania i czarnego marszu ani za ani przeciw Judaszowi. Pani Kasia pięknie mi powiedziała o tym, jaki prowiant dostałam na drogę od matki . Zmusiła do refleksji , co z nim zrobiłam. Nauka siewu. Piękna, niezwykle spokojna rozmowa Judasza z diabłem sąsiadem .Dla mnie najważniejsza scena. Nikogo nie tłumaczy, ale wkręca palec w brzuch , kiedy patrzysz, jakie to proste. Jak w ogólnym znieczuleniu złe z dobrego się rodzi. Judasz chciał wszystkiego tego , o co dziś wszyscy się zabijamy. Diabeł tak pięknie , spokojnie tłumaczy, każe się wsłuchać , oceniać , zapamiętać i... czerpać z plonów. Nic złego. Nic wielkiego za to nie chce . Oprócz tego ,żeby go naśladować . Ta cieniutka jak niteczka granica między polami sąsiadów wydała mi się przerażająca i wywołała dreszcze. I to wszystko tak kurcze... no fajnie , lekko zrobione. Rozmowa Jezusa z Judaszem o niebie i szafie z ciuchami. Tak sobie siedziałam i myślałam, że faktycznie tak jest, że tworzymy Boga na swój obraz i swoje podobieństwo . Takie proste . Tak jest łatwiej. Jeśli Jego też boli, to mamy szansę na litość i przebaczenie ? Jak łotr z sąsiedniego krzyża . Takie miałam skojarzenie , że najgorzej czasem widać rzeczy z bliska . Że trzeba dystansu, oddalenia, żeby je ocenić, zobaczyć jeszcze raz, inaczej . To dawała mi muzyka w tym spektaklu. Wyrywała mnie w swoim szalonym tempie ze świata Judasza, sadzała z powrotem w teatralnym fotelu , przypominała, że mam na nogach swoje własne buty i pozwalała na tupanie nimi jak na koncercie . Ten końcowy taniec. Pomyślałam ,że klaszczę razem ze wszystkimi jak do muzyki weselnego chochoła, ale w tej radości było też jakieś „ dlaczego nie „ i to było dobre ;) W ogóle było super. Był ze mną mój 10-letni syn . Jechaliśmy całkiem sporo kilometrów na ten spektakl i tak myślałam, że w drodze powrotnej będę musiała mu tłumaczyć , co zobaczył. Okazało się , że świetnie sobie poradził i wcale w tym nie grzebałam. Znam Sławomira Narlocha z Teatru Pijana Sypialnia i chciałabym mu ogromnie serdecznie pogratulować . Widziałam też, jak skromnie, całkiem z tyłu siedział na widowni Stanisław Dębski. Mógł być naprawdę , naprawdę dumny ! Dorota

  he.....@po...ta.onet.pl / 31 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorów, wspaniała muzyka i bardzo oryginalne instrumenty.

  pe.....@gm...il.com / 31 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl więcej niż świetny. Młodzi twórcy , wykonawcy zaskakujący. Reżyser z gatunku ludzi myślących. Pomysł na scenariusz świadczy o głębszych przemyśleniach. Każda grupa... muzycy, aktorzy, chór... to osobny spektakl... razem niesamowici. Spotkań Tego Reżysera i Tego Kompozytora życzę sobie więcej Chciałby sie wrócić do tego spektaklu

  sl.....@gm...il.com / 30 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl znakomity. Momentami trudny, chwilami zabawny. Do tego genialna oprawa muzyczna. Gratulacje dla reżysera! Polecam każdemu!

  ma.....@po...ta.fm / 30 marca 2019

 • 9,0/ 10

  Fantastyczna muzyka, świetni wokaliści i cudowna obsada aktorska!

  mi.....@gm...il.com / 15 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Świetna muzyka i wykonawcy - Dziewczyna Judasza oraz Jezus rzucają na kolana swoimi wykonami. Spektakl przyjemny, warte zapamiętania monologi Matki Judasza oraz Jezusa. Polecam

  km.....@gm...il.com / 31 marca 2019

 • 9,0/ 10

  Muzyczna rewelacja — czekam na płytę z utworami ze spektaklu! Był i dowcip, i wzruszenia, i Jezus też tam był. Błyskotliwość prostoty rozwiązań scenograficznych po raz kolejny zachwyciła mnie u Pijanej Sypialni. Podobnie jak aktorzy! Wielkie brawa!

  la.....@gm...il.com / 29 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Nie daję 10 pkt z powodów muzycznych... chyba jeszcze parę prób/spektakli jest potrzebnych do perfekcyjnego "ogrania warstwy muzycznej przedstawienia?...

  ma.....@ya...oo.fr / 01 kwietnia 2019

 • 7,0/ 10

  Ciekawy spektakl, z głębokim przesłaniem dotyczącym czasów współczesnych. Szeroka możliwość interpretacji sztuki, gra aktorska bardzo wiarygodna - widać było, że aktorzy bardzo lubią swoje role, gdyż wszystko wypadło naturalnie. Dodatkowo niesamowita oprawa muzyczna, uczta dla fanów piosenki aktorskiej.

  al.....@....pl / 01 kwietnia 2019

 • 7,0/ 10

  Wspaniała Jowita Kropiewnicka w roli dziewczyny Judasza (chór).

  k......@gm...il.com / 30 marca 2019

 • 1,0/ 10

  muzycznie, choreograficznie i scenograficznie - efektowne, ale sama treść ... nic ciekawego, pełen chaos narracyjny, brak przesłania, obrazoburczość pod publiczkę

  an.....@po...ta.wp.pl / 08 kwietnia 2019

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24
00-246 Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.