Barbarzyńcy - zdjęcie Barbarzyńcy - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów
54 zainteresowanych osób

8,9 / 10

Barbarzyńcy

Przedstawienie ,,Barbarzyńcy” będzie próbą przeniesienia rzeczywistości XIX-wiecznej rosyjskiej prowincji na współczesny grunt polskiej wsi. Za pośrednictwem tekstu Maksyma Gorkiego spróbujemy skomentować specyfikę i kondycję małej społeczności wiejskiej, z jednej strony ulokowanej z dala od gwaru wielkich miast i cywilizacyjnej karuzeli, z drugiej zaś, funkcjonującej nieopodal nowo powstałej autostrady.

Przy akompaniamencie pędzących samochodów, odgrodzeni dźwiękoszczelnymi ekranami, zmarginalizowani i odseparowani, gdzieś poza nawiasem czasu i przestrzeni, zawieszeni w próżni zdarzeń, żyją ludzie marzący o mieście i pracy. Uwikłani w banał plotek, pomówień, donosów, zawiłości, zdrad, miłosnych przepychanek i toczących ich zazdrości, pełni goryczy, wewnętrznie wypaleni i skrajnie znudzeni, żyją z dnia na dzień, w oczekiwaniu na budujących odcinek autostrady, mającego przebiegać nieopodal ich wsi. Wraz z przybyciem inżynierów, nadzorujących budowę, ich monotonna codzienność ulega zaskakującej transformacji. Stacjonujący w posiadłości miejscowej arystokratki inżynierowie stają się swoistym ,,oczkiem w głowie” mieszkańców wsi. Miejscowi autochtoni za wszelką cenę próbują pozyskać względy przyjezdnych, wyrwać dla siebie kawałek ich uwagi, czy to w nadziei uzyskania korzyści materialnych, czy też zwyczajnych celów zaimponowania sąsiadowi zza miedzy. Panowie inżynierowie na przemian próbują, to oświecać, to edukować miejscowych, to kpią z nich, zabawiając się ich kosztem.

Która z grup jawi się jako tytułowi „barbarzyńcy” pozostawiamy do rozstrzygnięcia naszym widzom.

- Adam Sajnuk

Na scenie występują między innymi Karolina Bacia jako Iwakinowa, Maciej Zuchowicz jako Cyganow, Stanisław Banasiuk jako Riedozubow, Katarzyna Skarżanka jako Bogajewska, Hanna Wojak jako Wiesełkina, Maciej Cymorek jako Stiepan.

Czas trwania: 135 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Reżyseria: Adam Sajnuk

Tłumaczenie: Anna Kamieńska i Jan Śpiewak

Muzyka: Michał Lamża

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Asystent reżysera: Wiktoria Wolańska

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Genialne 😊 polecam gorąc

  el.....@po...st.pl / 19 czerwca 2016

 • 10,0/ 10

  Genialne wykonanie, młodzi, nie przyciemni poprzednimi rolami aktorzy, poruszająca, ekscentryczny i zabawna sztuka. Najlepsza, jaką widziałam.

  ka.....@gm...il.com / 24 kwietnia 2016

 • 10,0/ 10

  Definitywnie najlepsza sztuka, na jakiej byłam! Artyści młodzi, nieprzyćmieni blaskiem sławy i poprzednich ról, sztuka poruszająca, ekscentryczna i zabawna. To mój pierwszy spektakl w Collegium i na pewno nie ostatni!

  ka.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2016

 • 10,0/ 10

  fantastyczne aktorstwo, każdy z 18 studentów tworzy postać przykuwającą uwagę, ciekawe nawiązanie do współczesności poprzez budowniczych autostrad z ekranami dźwiękoszczelnymi

  an.....@po...ta.wp.pl / 05 lutego 2016

 • 10,0/ 10

  Ciekawa interpretacja powieści. Zagrane żywiołowo i z wielkim entuzjazmem.

  s......@gm...il.com / 01 lutego 2016

 • 10,0/ 10

  Zagrane brawurowo, z energią, werwą i zaangażowaniem przez młodych adeptów sztuki aktorskiej, nie gorzej, a moim zdaniem lepiej od profesjonalnych aktorów. Temat niby banalny, ale przedstawiony tak, że nie sposób się nudzić! Polecam wszytskim .

  ar.....@....pl / 26 stycznia 2016

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobre. Warto.

  pr.....@gm...il.com / 19 czerwca 2016

 • 9,0/ 10

  dobry tekst, czasami komiczny, świetną gra aktorów

  jo.....@gm...il.com / 25 kwietnia 2016

 • 9,0/ 10

  Doskonale podpatrzone przez Gorkiego ludzkie przywary i świetnie uwypuklone przez młodych aktorów grających charakterystyczne role. W sztuce nie ma ani chwili nudy, publiczność często wybucha śmiechem.

  ma.....@....pl / 25 kwietnia 2016

 • 7,0/ 10

  Byłam zaskoczona, ze mi sie podobało. Nowoczesna sztuka wiec starszemu widzowi moglaby sie momentami nie podobać. Napewno wróce do tego teatru ;-) Cena rewelacyjna...

  mo.....@ya...oo.com / 23 kwietnia 2016

 • 6,0/ 10

  spektakl dosyc ciekawy , milo sie ogladalo , momentami nudnawy, ale nadrabial przezabawnymi przyspiewkami pod koniec :)

  da.....@....pl / 07 grudnia 2015

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24, Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.