Barbarzyńcy - zdjęcie Barbarzyńcy - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów
54 zainteresowanych osób

8,9 / 10

Barbarzyńcy

Przedstawienie ,,Barbarzyńcy” będzie próbą przeniesienia rzeczywistości XIX-wiecznej rosyjskiej prowincji na współczesny grunt polskiej wsi. Za pośrednictwem tekstu Maksyma Gorkiego spróbujemy skomentować specyfikę i kondycję małej społeczności wiejskiej, z jednej strony ulokowanej z dala od gwaru wielkich miast i cywilizacyjnej karuzeli, z drugiej zaś, funkcjonującej nieopodal nowo powstałej autostrady.

Przy akompaniamencie pędzących samochodów, odgrodzeni dźwiękoszczelnymi ekranami, zmarginalizowani i odseparowani, gdzieś poza nawiasem czasu i przestrzeni, zawieszeni w próżni zdarzeń, żyją ludzie marzący o mieście i pracy. Uwikłani w banał plotek, pomówień, donosów, zawiłości, zdrad, miłosnych przepychanek i toczących ich zazdrości, pełni goryczy, wewnętrznie wypaleni i skrajnie znudzeni, żyją z dnia na dzień, w oczekiwaniu na budujących odcinek autostrady, mającego przebiegać nieopodal ich wsi. Wraz z przybyciem inżynierów, nadzorujących budowę, ich monotonna codzienność ulega zaskakującej transformacji. Stacjonujący w posiadłości miejscowej arystokratki inżynierowie stają się swoistym ,,oczkiem w głowie” mieszkańców wsi. Miejscowi autochtoni za wszelką cenę próbują pozyskać względy przyjezdnych, wyrwać dla siebie kawałek ich uwagi, czy to w nadziei uzyskania korzyści materialnych, czy też zwyczajnych celów zaimponowania sąsiadowi zza miedzy. Panowie inżynierowie na przemian próbują, to oświecać, to edukować miejscowych, to kpią z nich, zabawiając się ich kosztem.

Która z grup jawi się jako tytułowi „barbarzyńcy” pozostawiamy do rozstrzygnięcia naszym widzom.

- Adam Sajnuk

W spektaklu występują między innymi Karolina Bacia jako Iwakinowa, Maciej Zuchowicz jako Cyganow, Stanisław Banasiuk jako Riedozubow, Katarzyna Skarżanka jako Bogajewska, Hanna Wojak jako Wiesełkina, Maciej Cymorek jako Stiepan.

Czas trwania: 135 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Reżyseria: Adam Sajnuk

Tłumaczenie: Anna Kamieńska i Jan Śpiewak

Muzyka: Michał Lamża

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Asystent reżysera: Wiktoria Wolańska

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Genialne 😊 polecam gorąc

  el.....@po...st.pl / 19 czerwca 2016

 • 10,0/ 10

  Genialne wykonanie, młodzi, nie przyciemni poprzednimi rolami aktorzy, poruszająca, ekscentryczny i zabawna sztuka. Najlepsza, jaką widziałam.

  ka.....@gm...il.com / 24 kwietnia 2016

 • 10,0/ 10

  Definitywnie najlepsza sztuka, na jakiej byłam! Artyści młodzi, nieprzyćmieni blaskiem sławy i poprzednich ról, sztuka poruszająca, ekscentryczna i zabawna. To mój pierwszy spektakl w Collegium i na pewno nie ostatni!

  ka.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2016

 • 10,0/ 10

  fantastyczne aktorstwo, każdy z 18 studentów tworzy postać przykuwającą uwagę, ciekawe nawiązanie do współczesności poprzez budowniczych autostrad z ekranami dźwiękoszczelnymi

  an.....@po...ta.wp.pl / 05 lutego 2016

 • 10,0/ 10

  Ciekawa interpretacja powieści. Zagrane żywiołowo i z wielkim entuzjazmem.

  s......@gm...il.com / 01 lutego 2016

 • 10,0/ 10

  Zagrane brawurowo, z energią, werwą i zaangażowaniem przez młodych adeptów sztuki aktorskiej, nie gorzej, a moim zdaniem lepiej od profesjonalnych aktorów. Temat niby banalny, ale przedstawiony tak, że nie sposób się nudzić! Polecam wszytskim .

  ar.....@....pl / 26 stycznia 2016

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobre. Warto.

  pr.....@gm...il.com / 19 czerwca 2016

 • 9,0/ 10

  dobry tekst, czasami komiczny, świetną gra aktorów

  jo.....@gm...il.com / 25 kwietnia 2016

 • 9,0/ 10

  Doskonale podpatrzone przez Gorkiego ludzkie przywary i świetnie uwypuklone przez młodych aktorów grających charakterystyczne role. W sztuce nie ma ani chwili nudy, publiczność często wybucha śmiechem.

  ma.....@....pl / 25 kwietnia 2016

 • 7,0/ 10

  Byłam zaskoczona, ze mi sie podobało. Nowoczesna sztuka wiec starszemu widzowi moglaby sie momentami nie podobać. Napewno wróce do tego teatru ;-) Cena rewelacyjna...

  mo.....@ya...oo.com / 23 kwietnia 2016

 • 6,0/ 10

  spektakl dosyc ciekawy , milo sie ogladalo , momentami nudnawy, ale nadrabial przezabawnymi przyspiewkami pod koniec :)

  da.....@....pl / 07 grudnia 2015

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24
00-246 Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet