Antygona. Edyp - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

8,3 / 10

Antygona. Edyp

Od 29 września 2021 r. na spektakle będą wpuszczane tylko osoby z certyfikatem szczepień przeciw COVID-19 lub posiadające aktualny wynik testu RT-PCR, czy też antygenowego. Więcej informacji na stronie http://tcn.at.edu.pl/bilety/

Edyp zajmuje miejsce na tronie po poprzednim władcy Teb – Lajosie. Ma po swojej stronie wdzięcznych mieszkańców oraz swoją żonę Jokastę, jej brata Kreona i dzieci – Antygonę, Ismenę, Polinika i Eteoklesa. Spokój jednak nigdy nie trwa wiecznie. Na miasto spada fala nieszczęść. W powietrzu unosi się śmiercionośny wirus, na ludzi zewsząd spadają ciosy, wszyscy boją się o swoją przyszłość i domagają ratunku od rządzących. Edyp – do tej pory pewny siebie, silny człowiek sukcesu, zaczyna słabnąć. Wyrocznia w Delfach – siła potężniejsza niż władza doczesna przypomina o dawnej zbrodni. Sytuację ostatecznie komplikuje wróżbita Terezjasz. Jego niepomyślne przepowiednie budzą w rodzinie królewskiej wielkie namiętności, a nade wszystko żądzę władzy.

Adam Nalepa ze studentami IV roku Akademii Teatralnej stworzył trzymający w napięciu thriller polityczny, pełen zwrotów akcji i prawd o nas, w którym kompleksy, ambicje, chciwość i bezwzględność, tak samo jak 2,5 tys. lat temu, również dzisiaj, zmieniają najszlachetniejszych utopistów w cynicznych polityków.

Spektakl dyplomowy studentów IV roku

kierunku aktorstwo

W spektaklu wykonywany jest utwór „Żwir” (muzyka: Maria Peszek, Michał „Fox” Król, tekst: Maria Peszek), a także Song „Cobalt 27“ music by Oliver Lieb / Parquet Recordings.

Na scenie występują między innymi Katarzyna Lis jako ISMENA, Adrianna Malecka jako ANTYGONA, Jakub Mikołajczak jako EDYP, Ignacy Liss jako HAJMON, Maria Kozłowska jako TEREZJASZ / EURYDYKA, Filip Orliński jako KORYFEUSZ.

Czas trwania: 160 minut

Obsada

Maria Kozłowska - zdjęcie

Maria Kozłowska
TEREZJASZ / EURYDYKA

Mateusz Trojanowski - zdjęcie

Mateusz Trojanowski
POSEŁ Z KORYNTU / ŻOŁNIERZ / POSŁANIEC 2

Adam Stępnicki - zdjęcie

Adam Stępnicki
PASTERZ Z KITAJRONU / STRAŻNIK / POSŁANIEC 1

Ignacy Panfil - zdjęcie

Ignacy Panfil
TEREZJASZ

Realizacja

adaptacja i reżyseria: Adam Nalepa

autor tłumaczenia: Antoni Libera

ruch sceniczny: Wiola Fiuk

projekcje, multimedia, zdjęcia: Michał Trojanowski

dramaturgia: Małgorzata Fijas

kostiumy: Agnieszka Kaczyńska

asystentka reżysera: Marta Kostoń (studentka II roku WOT – lic.)

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Śeietny

    ir.....@....pl / 29 września 2021

  • 10,0/ 10

    Mega

    ar.....@....pl / 18 lipca 2021

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24, Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.