Zdobyć, Utrzymać, Porzucić - zdjęcie Zdobyć, Utrzymać, Porzucić - zdjęcie Zdobyć, Utrzymać, Porzucić - zdjęcie Zdobyć, Utrzymać, Porzucić - zdjęcie Zdobyć, Utrzymać, Porzucić - zdjęcie

Średnia ocena

51 oddanych głosów
104 zainteresowanych osób

8.7 / 10

Zdobyć, Utrzymać, Porzucić

Spektakl muzyczny, w którym każda z aktorek przewodzi kolejnej części tryptyku: Katarzyna Zielińska – hasłu ZDOBYĆ, Katarzyna Żak – pragnieniu UTRZYMAĆ i Olga Bończyk – zjawisku PORZUCIĆ.

Głównym elementem spektaklu są piosenki ilustrujące tytułowe czasownik. Usłyszymy zarówno brzmienia dramatyczne, jak też lekkie i żartobliwe. Krzysztof Jaślar – autor scenariusza i reżyser przedstawienia – sięgnął do skarbnicy polskiej piosenki, ale również do utworów zagranicznych w znakomitych tłumaczeniach. W spektaklu poruszane są tematy parytetu, szowinizmu obojga płci, feminizmu, diety, kosmetyków, salonów piękności, chirurgii plastycznej, prezentów, biżuterii, asertywności w kontaktach z płcią niejednokrotnie przeciwną, oraz szeroko rozumianego poradnictwa odpowiadającego na fundamentalne pytanie: JAK?… Pokazujemy różne typy kobiet: słodką idiotkę, kurę domową, herod-babę, kobietę kumpla, Dziunię Piernik, kobietę bluszcz itp. Kobietę w pracy, na zakupach, na urlopie, podczas wyjazdu integracyjnego, na randce, w USC i w sądzie.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Reżyseria: Krzysztof Jaślar

Aranżacja, kierownictwo muzyczne: Marcin Partyka

Scenografia: Anna Waś

Choreografia: Tomasz Tworkowski

Zespół muzyczny: Marcin Partyka, Piotr Domagalski, Sebastian Feliciak

Opinie naszych widzów (16)

 • 10.0/ 10

  Dawno się tak dobrze nie bawiłam, bardzo podobało mi się to że aktorki do swej sztuki angażowały widza jestem bardzo zainteresowana jeszcze takim spektaklem

  ar.....@gm...il.com / 23 March 2018

 • 10.0/ 10

  Rewelacyjny spektakl! Zdecydowanie polecam!!!

  ma.....@....pl / 28 January 2018

 • 10.0/ 10

  Rewelacja, polecam w 100%

  ma.....@hi...es.com / 27 November 2017

 • 10.0/ 10

  świetny polecam

  ro.....@gm...il.com / 31 July 2017

 • 10.0/ 10

  bardzo,bardzo fajny spektakl.Polecam,

  ha.....@....pl / 21 July 2017

Teatr Capitol

Teatr Capitol jest wyjątkowym miejscem na mapie Warszawy. Założony został w 2008 roku przez teatralny i życiowy duet - Annę Gronostaj i jej męża Stanisława Mączyńskiego. Swoja wyjątkową nazwę zawdzięcza istniejącemu niegdyś na jego miejscu Kinie Capitol.

Wchodząc do teatru od razu można poczuć jego niesamowitą atmosferę, którą tworzy jedyny w swoim rodzaju wystrój. Wśród luster, wielu motywów zdobniczych i stwarzających ciepły klimat barw, którymi teatr otula swoich widzów, można poczuć się naprawdę wyjątkowo. Spektakle Teatru Capitol grane są na dwóch rodzajach scen – Scenie Dużej, którą wyróżnia nieprawdopodobna przestronność oraz Scenie Mniejszej, która stwarza wyjątkowy, kameralny nastrój.

Na niesamowitą atmosferę teatru wpływ ma nie tylko jego wystrój, lecz przede wszystkim ludzie, którzy tworzą to miejsce. Z Teatrem Capitol związanych jest wielu wspaniałych aktorów m. in. Krzysztof Tyniec, Hanna Śleszyńska, Katarzyna Skrzynecka, Artur Barciś.

Teatr Capitol ma bogaty repertuar. To miejsce, w którym każdy poczuje się dobrze. Proponowane przez teatr spektakle dla dorosłych i spektakle dla dzieci są pełne humoru i dowcipu, ale także chowających się pod maską uśmiechu ważnych refleksji - w Teatrze Capitol każdy spektakl jest wyjątkowy.

Bilety i wejściówki do Teatru Capitol kupić możesz przez Internet poprzez portal www.ewejsciowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatralnej, która czynna jest od godziny 10.00 do godziny 19.00.

Teatr Capitol to miejsce niepowtarzalne – w jednym miejscu połączona została przestrzeń klubowa i przestrzeń teatralna. Klub Capitol powstał w 2008 roku i jest obowiązkowym miejscem na mapie życia nocnego Warszawy. To rozwiązanie jedyne w swoim rodzaju, które pozwala na stworzenie wyjątkowej przestrzeni oferującej rozrywkę na wysokim poziomie..

Adres i dojazd

Marszałkowska 115
00-102 Warszawa

http://www.clubcapitol.pl/teatr/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena
Kapitalny tekst, nigdy w życiu tak się nie śmiałam, jak podczas tego przedstawienia!
- Tamara

05.05 / 19:00

16.05 / 19:00

Gatunek: Komedia
9.0
Średnia ocena
Wyszedłem roz- i za-bawiony, a morał sztuki trafiony. Polecam jako dobra zabawę
- Marcin

18.05 / 19:30

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.6
Średnia ocena
Świetny spektakl, lekki, łatwy i przyjemny. Wyśmienita gra aktorów. Bardzo polecam
- Hanna

Dziś / 19:30

25.04 / 19:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.8
Średnia ocena
Dwie pełne śmiechu godziny, które przeniosły dobry nastrój na kolejny dzień. Polecam!
- Ewelina

19.04 / 19:00

Jutro / 15:00

+ dostępnych 9 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.