Wanna Archimedesa - zdjęcie

Średnia ocena

28 oddanych głosów
26 zainteresowanych osób

9.6 / 10

Wanna Archimedesa

Muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków!

Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtoona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dlatego nie waha się nurkować w WANNIE, aby poznać prawo ARCHIMEDESA i stwierdzić, że może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, ulec czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkać z DUCHAMI i dowiedzieć się wreszcie KTO WYMYŚLIŁ KOŁO. Szykuje się zabawna lekcja, w jakiej każdy chciałby uczestniczyć. O takiej szkole marzą dzieci i dorośli! Wszystko to dzieje się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA.

Spektakl dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Czas trwania: 120 minut

Obsada

Krzysztof Tyniec

Dominika Łakomska

Zuzanna Zazulin

Dorota Osińska

Kamila Boruta

Michalina Brudnowska

Barbara Gąsiennica-Giewont

Robert Kowalski

Konrad Marszałek

Dorota Jarema

Monika Dryl

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar

Muzyka: Krystyna Kwiatkowska

Scenografia: Joanna Kuś

Kostiumy: Bożena Ślaga

Choreografia: Inga Pilchowska

Tancerze: Joanna Ziemczyk / Karolina Banaszek, Anna Reisch / Róża Grochowska, Patryk Gładyś, Paweł Irmiński.

Opinie naszych widzów (16)

 • 10.0/ 10

  Kolorowy, ciekawy, wesoły, zaskakujący 😊

  k......@....pl / 14 January 2019

 • 10.0/ 10

  Bardzo ciekawy spektakl. W przyjazny dla dzieci sposób przybliża im niektóre zagadnienia z fizyki i innych dziedzin nauki. Moja niespełna 6-cio letnia córka byłą zauroczona. Dzień po spektaklu starała się "uciec" od swojego cienia. Polecam serdecznie.

  sz.....@ho...il.com / 19 November 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny, angażujący dzieci, rozbudzający wyobraźnie. 3 nagrody dla przypadkowych dzieci sprawiają, że cała reszta nie rozumie, dlaczego to nie im zadano to pytanie! Można byłoby skrócić spektakl, dużo komentarzy, że cudowne przedstawienie, jednak mogłoby być odrobinę krótsze.

  al.....@....pl / 16 April 2018

 • 10.0/ 10

  Wspaniała gra aktorska. Cudowne przedstawienie dla małych i dużych z nuta humoru i z bardzo edukacyjnym przesłaniem. Czekamy na więcej takich właśnie sztuk. Proszę pomyślcie, będziemy śledzić Wasz repertuar

  em.....@ic...ud.com / 05 March 2018

 • 10.0/ 10

  Syn był zachwycony spektaklem.

  l_.....@....pl / 10 February 2018

Teatr Capitol

Teatr Capitol jest wyjątkowym miejscem na mapie Warszawy. Założony został w 2008 roku przez teatralny i życiowy duet - Annę Gornostaj i jej męża Stanisława Mączyńskiego. Swoja wyjątkową nazwę zawdzięcza istniejącemu niegdyś na jego miejscu Kinie Capitol.

Wchodząc do teatru od razu można poczuć jego niesamowitą atmosferę, którą tworzy jedyny w swoim rodzaju wystrój. Wśród luster, wielu motywów zdobniczych i stwarzających ciepły klimat barw, którymi teatr otula swoich widzów, można poczuć się naprawdę wyjątkowo. Spektakle Teatru Capitol grane są na dwóch rodzajach scen – Scenie Dużej, którą wyróżnia nieprawdopodobna przestronność oraz Scenie Mniejszej, która stwarza wyjątkowy, kameralny nastrój.

Na niesamowitą atmosferę teatru wpływ ma nie tylko jego wystrój, lecz przede wszystkim ludzie, którzy tworzą to miejsce. Z Teatrem Capitol związanych jest wielu wspaniałych aktorów m. in. Krzysztof Tyniec, Hanna Śleszyńska, Katarzyna Skrzynecka, Artur Barciś.

Teatr Capitol ma bogaty repertuar. To miejsce, w którym każdy poczuje się dobrze. Proponowane przez teatr spektakle dla dorosłych i spektakle dla dzieci są pełne humoru i dowcipu, ale także chowających się pod maską uśmiechu ważnych refleksji - w Teatrze Capitol każdy spektakl jest wyjątkowy.

Bilety i wejściówki do Teatru Capitol kupić możesz przez Internet poprzez portal www.ewejsciowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatralnej, która czynna jest od godziny 10.00 do godziny 19.00.

Teatr Capitol to miejsce niepowtarzalne – w jednym miejscu połączona została przestrzeń klubowa i przestrzeń teatralna. Klub Capitol powstał w 2008 roku i jest obowiązkowym miejscem na mapie życia nocnego Warszawy. To rozwiązanie jedyne w swoim rodzaju, które pozwala na stworzenie wyjątkowej przestrzeni oferującej rozrywkę na wysokim poziomie..

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.4
Średnia ocena
Inteligentny, wesoły, pomyślany również dla rodziców - świetna zabawa!
- Marta

Jutro / 12:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
8.9
Średnia ocena
Polecam dzieciom i dorosłym! Piękna scenografia, gra, lalki - mistrzostwo!
- Adam

23.02 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
8.6
Średnia ocena
Ciekawa, dobrze przedstawiona sztuka, dużo zabawnych scen, Świetna zarówno dla dzieciaków jak i dorosłych. Polecam!
- Anna

Dziś / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.4
Średnia ocena
Świetna, życiowa komedia. Polecam małżeństwom!
- Paweł

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8.2
Średnia ocena
Przyjemnie i szybko mija czas, dobra gra aktorska!
- Monika

Jutro / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8.5
Średnia ocena
Dawno tak się nie uśmiałam
- Halina

Dziś / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet