Wanna Archimedesa - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów
15 zainteresowanych osób

9.4 / 10

Wanna Archimedesa

Muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków!

Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtoona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dlatego nie waha się nurkować w WANNIE, aby poznać prawo ARCHIMEDESA i stwierdzić, że może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, ulec czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkać z DUCHAMI i dowiedzieć się wreszcie KTO WYMYŚLIŁ KOŁO. Szykuje się zabawna lekcja, w jakiej każdy chciałby uczestniczyć. O takiej szkole marzą dzieci i dorośli! Wszystko to dzieje się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA.

Spektakl dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Czas trwania: 120 minut

Obsada

Krzysztof Tyniec

Dominika Łakomska

Zuzanna Zazulin

Dorota Osińska

Kamila Boruta

Michalina Brudnowska

Barbara Gąsiennica-Giewont

Robert Kowalski

Konrad Marszałek

Dorota Jarema

Monika Dryl

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar

Muzyka: Krystyna Kwiatkowska

Scenografia: Joanna Kuś

Kostiumy: Bożena Ślaga

Choreografia: Inga Pilchowska

Tancerze: Joanna Ziemczyk / Karolina Banaszek, Anna Reisch / Róża Grochowska, Patryk Gładyś, Paweł Irmiński.

Opinie naszych widzów (7)

 • 10.0/ 10

  Bardzo ciekawy spektakl. Polecam.

  be.....@....pl / 15 January 2018

 • 10.0/ 10

  Tyniec świetny

  a......@gm...il.com / 20 November 2017

 • 10.0/ 10

  Spektakt jest cudowny. Mój 5-letni syn siedział wbity w fotel. Niestety, dzwięk piosenek był tak głośny że ja i wielu innych dorosłych musieliśmy zatykać uszy, bo aż bolały. Stąd uprzejma prośba o ściszenie. Dbajmy o uszy swoje i naszych dzieci!

  ka.....@gm...il.com / 22 October 2017

 • 10.0/ 10

  Świetne piosenki, pomysł na przekazanie wieży, rewelacja. Słuchamy CD z tymi piosenkami codziennie

  an.....@....pl / 17 October 2017

 • 10.0/ 10

  Spektakl bardzo dobry, profesjonalny performance, naprawdę! Dzieci zachwycone, ja jako dorosła - wciągnęłam się:) Mam uwagi co do organizacji teatru: dłuuuuuuga kolejka do barku w czasie 15 min przerwy, nie sposób kupić wody, bo pan zajmuje się robieniem kawy dorosłym, a pani popcornu dla dzieci. Czyli podczas spektaklu dla dzieci stawia się na kawe dla dorosłych i promocję niezdrowej żywności. A dzieci spragnione po prostu wody (za jedyne 7 pln - Kropla Beskidu - The Coca Cola Company) nie mogą się doczekać swojej kolejki. Zatem, to do poprawy, oraz podpisanie kontraktu na inna wodę (skandal!). Szkoda by było, aby takie detale (choć diabeł tkwi w szczegółach) zniechęcały mnie do zabrania dzieci na kolejny spektakl w Teatrze Capitol.

  ig.....@gm...il.com / 09 October 2017

Teatr Capitol

Teatr Capitol jest wyjątkowym miejscem na mapie Warszawy. Założony został w 2008 roku przez teatralny i życiowy duet - Annę Gronostaj i jej męża Stanisława Mączyńskiego. Swoja wyjątkową nazwę zawdzięcza istniejącemu niegdyś na jego miejscu Kinie Capitol.

Wchodząc do teatru od razu można poczuć jego niesamowitą atmosferę, którą tworzy jedyny w swoim rodzaju wystrój. Wśród luster, wielu motywów zdobniczych i stwarzających ciepły klimat barw, którymi teatr otula swoich widzów, można poczuć się naprawdę wyjątkowo. Spektakle Teatru Capitol grane są na dwóch rodzajach scen – Scenie Dużej, którą wyróżnia nieprawdopodobna przestronność oraz Scenie Mniejszej, która stwarza wyjątkowy, kameralny nastrój.

Na niesamowitą atmosferę teatru wpływ ma nie tylko jego wystrój, lecz przede wszystkim ludzie, którzy tworzą to miejsce. Z Teatrem Capitol związanych jest wielu wspaniałych aktorów m. in. Krzysztof Tyniec, Hanna Śleszyńska, Katarzyna Skrzynecka, Artur Barciś.

Teatr Capitol ma bogaty repertuar. To miejsce, w którym każdy poczuje się dobrze. Proponowane przez teatr spektakle dla dorosłych i spektakle dla dzieci są pełne humoru i dowcipu, ale także chowających się pod maską uśmiechu ważnych refleksji - w Teatrze Capitol każdy spektakl jest wyjątkowy.

Bilety i wejściówki do Teatru Capitol kupić możesz przez Internet poprzez portal www.ewejsciowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatralnej, która czynna jest od godziny 10.00 do godziny 19.00.

Teatr Capitol to miejsce niepowtarzalne – w jednym miejscu połączona została przestrzeń klubowa i przestrzeń teatralna. Klub Capitol powstał w 2008 roku i jest obowiązkowym miejscem na mapie życia nocnego Warszawy. To rozwiązanie jedyne w swoim rodzaju, które pozwala na stworzenie wyjątkowej przestrzeni oferującej rozrywkę na wysokim poziomie..

Adres i dojazd

Marszałkowska 115
00-102 Warszawa

http://www.clubcapitol.pl/teatr/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

27.01 / 17:30

28.01 / 12:00

+ dostępnych 9 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
9.3
Średnia ocena
Gorąco polecam. Świetna zabawa dla małych i dużych.
- Mariusz

04.03 / 16:00

04.03 / 12:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
9.7
Średnia ocena

08.02 / 10:00

16.02 / 10:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.1
Średnia ocena
Sztuka genialna, uśmiałam się jak nigdy!
- Katarzyna

Dziś / 19:00

07.02 / 19:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.0
Średnia ocena
Wesoła sztuka, wysoki kunszt aktorów
- Nina

22.01 / 19:00

01.02 / 19:00

+ dostępnych 12 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.7
Średnia ocena
Dwie pełne śmiechu godziny, które przeniosły dobry nastrój na kolejny dzień. Polecam!
- Ewelina

26.01 / 19:00

28.01 / 19:00

+ dostępnych 13 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.