Tamta Pani - zdjęcie

Tamta Pani

Tamta Pani to błyskotliwa czarna komedia, pełna odważnego, przewrotnego poczucia humoru. Cytryn i Kaplica, rzadko trzeźwiejący pracownicy prosektorium toczą knajackie dyskusje o śmierci i sensie życia. Zaś odsuwana w cień i lekceważona Tamta Pani przyprowadza powoli do ich kostnicy wszystkich - bogatych i biednych, ładnych i brzydkich, szlachetnych i szubrawców. Wśród nich jest uznany profesor filozofii, cyniczny polityk- samobójca, który pożegnał się z życiem przedawkowując tabletki na potencję oraz młoda celebrytka, tak piękna i znana, że właściwie śmierć w ogóle nie powinna jej dotyczyć. Prawdziwa noc wrażeń zaczyna sie kiedy umarli zaczynają mówić i nie tylko, a do powiedzenia i pokazania mają całkiem sporo...

Czy prymitywni technicy prosektoryjni są świadkami działania sił nadprzyrodzonych? A może to tylko pijackie majaki?

Czy w czasach masowej popkultury, kiedy śmierć stała się bardziej wstydliwym, niż mistycznym zjawiskiem, zmarłych w ogóle można traktować serio?

W spektaklu występują między innymi Andżelika Piechowiak jako Angela, Bartosz Żukowski jako Cytryn, Tomasz Sapryk jako Kaplica, Jerzy Łapiński jako Leopold, Krzysztof Kiersznowski jako Andrzej, Marek Kępiński jako Leopold.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Reżyseria: Maciej Kowalewski

Scenografia i reżyseria światła: Piotr Rybkowski

Kostiumy: Aneta Suskiewicz

Zdjęcia: Rafał Olejniczak

Oprawa graficzna: Piotr Grzegorzewski

Produkcja Agencja Produkcyjna Palma i Kombinat Artystyczny Tonigh

Teatr Capitol - Adres i dojazd

http://www.clubcapitol.pl/teatr/

Kup bilet