Tamta Pani - zdjęcie

Tamta Pani

Tamta Pani to błyskotliwa czarna komedia, pełna odważnego, przewrotnego poczucia humoru. Cytryn i Kaplica, rzadko trzeźwiejący pracownicy prosektorium toczą knajackie dyskusje o śmierci i sensie życia. Zaś odsuwana w cień i lekceważona Tamta Pani przyprowadza powoli do ich kostnicy wszystkich - bogatych i biednych, ładnych i brzydkich, szlachetnych i szubrawców. Wśród nich jest uznany profesor filozofii, cyniczny polityk- samobójca, który pożegnał się z życiem przedawkowując tabletki na potencję oraz młoda celebrytka, tak piękna i znana, że właściwie śmierć w ogóle nie powinna jej dotyczyć. Prawdziwa noc wrażeń zaczyna sie kiedy umarli zaczynają mówić i nie tylko, a do powiedzenia i pokazania mają całkiem sporo...

Czy prymitywni technicy prosektoryjni są świadkami działania sił nadprzyrodzonych? A może to tylko pijackie majaki?

Czy w czasach masowej popkultury, kiedy śmierć stała się bardziej wstydliwym, niż mistycznym zjawiskiem, zmarłych w ogóle można traktować serio?

Na scenie występują między innymi Bartosz Żukowski jako Cytryn, Tomasz Sapryk jako Kaplica, Marek Kępiński jako Leopold, Krzysztof Kiersznowski jako Andrzej, Jerzy Łapiński jako Leopold, Andżelika Piechowiak jako Angela.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Reżyseria: Maciej Kowalewski

Scenografia i reżyseria światła: Piotr Rybkowski

Kostiumy: Aneta Suskiewicz

Zdjęcia: Rafał Olejniczak

Oprawa graficzna: Piotr Grzegorzewski

Produkcja Agencja Produkcyjna Palma i Kombinat Artystyczny Tonigh

Teatr Capitol - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 115, Warszawa

https://teatrcapitol.pl/

Kup bilet