Piotruś Pan - zdjęcie Piotruś Pan - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy
16 zainteresowanych osób

8,2 / 10

Piotruś Pan

Piotruś Pan rządzi Nibylandią - fikcyjną wyspą ze świata powieści „Piotruś Pan” Jamesa Matthew Barrie'ego. znajdującą się w poranku (pierwsza gwiazda na prawo, i prosto, aż do poranka), do której udają się dzieci, i z której przybywają. Nibylandia jest krainą Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni. Trafiają doń dzieci, które posiadają wiarę, tak zwani Wybrańcy Piotrusia.

Ilu dorosłych marzyło, by choć przez chwile znów poczuć się dzieckiem? Ile dzieci chciało, choć przez minutę stać się dorosłymi? Kto choć raz w życiu nie zapragnął latać? Czy jest choć jedna osoba, która nie marzyła, by na statku pirackim przemierzać morza i oceany? Gdzie jest Nibylandia? Czy w prawo i aż do rana to właściwy adres? Czy być Piotrusiem Panem to znaczy nie umieć kochać? Czy kochać za mocno? Czy wróżki istnieją? Czy tylko wtedy , gdy się w nie wierzy? Czy tykanie budzika może obudzić krokodyla? Gdzie leży granica naszej wyobraźni? Czy...? Ale...? Dlaczego...? Znasz więcej pytań? Potrzebujesz lepszych odpowiedzi? Zatem musimy się spotkać na naszym „kolorowo-muzyczno-fantastycznym” spektaklu „PIOTRUŚ PAN” w adaptacji Arkadiusza Klucznika, z piosenkami Dariusza Czajkowskiego (teksty) i Michała Kowalczyka (muzyka).

Tylko u nas! Nibylandia jest stanem radości, latanie – stanem ducha, a Piotruś Pan – każdym z nas! (J.J. Połoński)

Wiek: od 6 lat.

Na scenie występują między innymi Justyna Bojczuk, Beata Sadkowska, Wojciech Rotowski, Kamila Połońska, Jagoda Stach, Olga Pęczak.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Adaptacja: Arkadiusz Klucznik – na podstawie J. M. Barrie, w tłumaczeniu Macieja Słomczyńskiego

Reżyseria: Jerzy Jan Połoński

Scenografia: Jerzy Jan Połoński, Artur Pontek, Alicja Antoszczyk

Choreografia: Marcelina Paniuta- Jankowska

Kostiumy: Alicja Antoszczyk

Muzyka: Michał Kowalczyk

Teksty piosenek: Dariusz Czajkowski

Projekcje video: Dawid Kozłowski

Produkcja spektaklu: T-ART PL ARTUR PONTEK

Opinie naszych widzów (2)

  • 8,0/ 10

    filosoficzny spiektakl.ale slaby decoracji..bardzo minimalistyczne...w sumie wygliąda bedne..i nie przyjemnie...Przykromi...

    mi.....@ma...il.ru / 29 maja 2019

  • 7,0/ 10

    Gra aktorow była ok, scenografia mimo taniochy fajnie wyszła szkoda ze adresowana jedynie do dzieci w wieku raczej takim przedszkolnym , mysle ze w tej sztuce mozna poskojnie pokuysic sie o troche powazniesze podejscie

    g......@gm...il.com / 27 marca 2017

Teatr Capitol - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 115, Warszawa

https://teatrcapitol.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet