#kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie

Średnia ocena

63 oddanych głosów

9,4 / 10

#kopciuszek

KOPCIUSZEK XXI WIEKU W TEATRZE CAPITOL

Musical dla dzieci i młodzieży. Współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, która zainteresuje zarówno dziewczynki jak i chłopców. Piękna, muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze.

Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam często najważniejsze. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach Youtube. Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów. O czym będzie można się przekonać oglądając bajkę „#Kopciuszek” w Teatrze Capitol.

Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe… Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia, kto sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.

Musical na motywach baśni braci Grimm.

Na scenie występują między innymi Maciej Babicz jako Wróż / Książę, Joanna Balasz jako Starsza siostra, Monika Węgiel jako Macocha, Kamil Studnicki jako Wróż / Książę, Dominika Kachlik jako Kopciuszek, Karolina Szeptycka jako Młodsza siostra.

Czas trwania: 75 minut

Obsada

Maciej Babicz - zdjęcie

Maciej Babicz
Wróż / Książę

Joanna Balasz - zdjęcie

Joanna Balasz
Starsza siostra

Kamil Studnicki - zdjęcie

Kamil Studnicki
Wróż / Książę

Karolina Szeptycka - zdjęcie

Karolina Szeptycka
Młodsza siostra

Anna Szymańczyk - zdjęcie

Anna Szymańczyk
Starsza siostra/ Młodsza siostra

Realizacja

Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron

Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Krystian Szymczak

Muzyka: Wojciech Frycz

Teksty piosenek: Karolina Słyk

Choreografia: Wojciech Grudziński

Projekt plakatu: Urszula Gireń

Asystent reżysera: Michał Ziembicki

Opinie naszych widzów (27)

 • 10,0/ 10

  spektakl dla szerokiej grupy wiekowej z bardzo wieloma cennymi morałami

  sd.....@....pl / 15 października 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny, bardzo mnie zaskoczył formą, grą aktorską, świetnym wokalem. Trudno powiedzieć którzy aktorzy grali najlepiej bo każda postac była fantastyczna, od okrotnej macochy, sióstr zmanierowanych, kopciuszka zagubionego po pełnego entuzjazmu nieobecnego przyjaciela potem księcia. Brawo dla całej obsady oraz oczywiście ekipy która przygotowała spektakl. Atmosfera orzed spektaklem mimo ogromnej ilości dzieci ze szkół była sympatyczna dzieki obsłudze. Moja nuczka , 7 lat, oglądała z otwartą buzią, śmiała się, czasami łza się pojawiła. DZIĘKUJĘ

  us.....@....pl / 15 października 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl zainscenizowany i zrealizowany wspaniale. Idealnie dla nastoletnich dzieci. Ja, osoba dorosła też miałam przyjemność z oglądania tej niebanalnej wersji Kopciuszka. Polecam

  ni.....@in...ia.pl / 11 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Pojde jeszxze raz

  mo.....@ic...ud.com / 29 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  rewelacja

  ma.....@....pl / 28 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacja. Cudowny. Świetny. Bardzo polecam. Tylko na sali były dzieci w wieku nawet 2 lat. Uważam, że granica wieku (od lat 8) była dobrze wyznaczona i dzieci poniżej 8 lat nie zrozumiały przesłania.

  ka.....@in...ia.pl / 23 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, fantastyczna rola Kopciuszka, pozytywny przekaz

  ag.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Super

  ad.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  To był świetnie spędzony czas z dziećmi. Spektakl podobał się zarówno 6-latkowi, jak i 9-latce. Pękna oprawa muzyczna, kolorowe stroje i świetna gra aktorska sprawiły, że bawiliśmy się cudownie!

  re.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Aktorzy są świetni ! Bardzo mi się podobało jak również mojej czternastoletniej córce .

  ab.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Klasyczna, ponadczasowa bajka przeniesiona na realia i czasy w jakich dorastaj dzisiejsza młodzież. Szkoda że wiedzeni tytułem rodzice zabierają kilkulatki które płaczą pół spektaklu bądź trzeba z nimi wyjść. Warto doczytać dla kogo spektakl jest skierowany.

  Ag.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Gratuluję wspaniałego występu obsady aktorskiej

  ek.....@....pl / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna adaptacja klasycznej bajki do współczesnych wyzwań. Wspaniałe wokale, lekka gra. Polecamy i dziękujemy za powrót

  jf.....@po...ta.onet.pl / 16 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  współczesna wersja kopciuszka, osadzona w dzisiejszych realiach ,bardzo wzruszająca, polecam szczególnie dla młodzieży szkoły podstawowej klasy 6/8 jak i licealnej

  do.....@....pl / 16 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny musical, polecam z całego serca

  mo.....@in...ia.pl / 08 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl dla dzieci i dorosłych razem z córka ubawiliśmy się przednio. Aktorzy super tylko kupić bilet i iść do Teatru

  ge.....@....onet.pl / 07 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny - na czasie i poruszający ważne dla współczesnej młodzieży zjawiska. Byliśmy z mężem i 12-letnią córką i całą trójką dobrze się bawiliśmy. Podobała nam się adaptacja oraz umiejętności wokalne aktorów. Nie polecam dla małych dzieci.

  ol.....@gm...il.com / 07 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Piękny przekaz obecnej rzeczywistości nastolatków. Cudowna gra aktorów. Nic dodać nic ująć

  ka.....@gm...il.com / 06 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Dzieci bardzo zadowolone . Najlepsza recenzja ze było za krótko

  do.....@gm...il.com / 06 czerwca 2021

 • 9,0/ 10

  Spektakl dla dzieci 10+ Dla maluszków momentami zbyt mroczno i ciemno.

  Ma.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 9,0/ 10

  Spektakl zdecydowanie dla nastolatków i ich rodziców. Mądry, dowcipny, wzruszający, z przesłaniem. Miło się słucha i patrzy. Bardzo polecam

  lo.....@....pl / 06 czerwca 2021

 • 9,0/ 10

  Idąc na spektakl wyobrażałam go sobie inaczej. A tu zaskoczenie, zupełnie inne przedstawienie. Bardzo nowoczesne i takie realne :-). Super młodzi aktorzy. Bardzo mi się podobało jak i mojej 10 letniej córce. Wielkie Gratulacje za pomysł.

  ka.....@....pl / 27 stycznia 2020

 • 8,0/ 10

  Z pewnoscia trzeba pilnowac, aby na spektakl nie przychodziły dzieci ponizej 8 roku zycia- byly 4 latki, ktote nudzily się i nie daly spokojnie obejrzec przedstawienia. Aktorka Pani Dominika, rewelacja:)))

  ag.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, chociaż po tytule można być przekonanym, że to bajka dla dzieci (moje 6 lat). Jednak po obejrzeniu myślę że raczej przewidziany jest raczej dla młodzieży "od nastoletniej" . Będę polecać rodzinie i znajomym z takimi właśnie latoroślami.

  we.....@....pl / 27 stycznia 2020

 • 7,0/ 10

  Bardzo ciekawy pomysł dobra inscenizacja, Świetne wykonanie.

  mm.....@....pl / 19 lipca 2021

Teatr Capitol - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 115, Warszawa

https://teatrcapitol.pl/

Kup bilet