#kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie

Średnia ocena

58 oddanych głosów

9,4 / 10

#kopciuszek

W celu ochrony zdrowia wszystkich uczestników spektaklu bardzo prosimy aby przed przyjściem do Teatru Capitol zapoznać się z obowiązującym regulaminem oraz wydrukować i wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie należy zabrać ze sobą i wręczyć przed wejściem do Teatru pracownikowi Obsługi Widowni.

Państwa dane będą zabezpieczone zgodnie z RODO i użyte jedynie w razie wystąpienia takiej potrzeby do ochrony zdrowia publicznego.

W przypadku grup zorganizowanych i spektakli dla najmłodszych Widzów oświadczenie wraz z listą obecności uczestników wypełnia i podpisuje opiekun grupy.

Zapoznaj się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa --> Kliknij Tutaj

Pobierz oświadczenie o stanie zdrowia --> Kliknij Tutaj

_______________________

KOPCIUSZEK XXI WIEKU W TEATRZE CAPITOL

Musical dla dzieci i młodzieży. Współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, która zainteresuje zarówno dziewczynki jak i chłopców. Piękna, muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze.

Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam często najważniejsze. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach Youtube. Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów. O czym będzie można się przekonać oglądając bajkę „#Kopciuszek” w Teatrze Capitol.

Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe… Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia, kto sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.

Musical na motywach baśni braci Grimm.

W spektaklu występują między innymi Maciej Babicz jako Wróż / Książę, Joanna Balasz jako Starsza siostra, Monika Węgiel jako Macocha, Kamil Studnicki jako Wróż / Książę, Dominika Kachlik jako Kopciuszek, Karolina Szeptycka jako Młodsza siostra.

Czas trwania: 75 minut

Obsada

Maciej Babicz - zdjęcie

Maciej Babicz
Wróż / Książę

Joanna Balasz - zdjęcie

Joanna Balasz
Starsza siostra

Kamil Studnicki - zdjęcie

Kamil Studnicki
Wróż / Książę

Karolina Szeptycka - zdjęcie

Karolina Szeptycka
Młodsza siostra

Anna Szymańczyk - zdjęcie

Anna Szymańczyk
Starsza siostra/ Młodsza siostra

Realizacja

Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron

Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Krystian Szymczak

Muzyka: Wojciech Frycz

Teksty piosenek: Karolina Słyk

Choreografia: Wojciech Grudziński

Projekt plakatu: Urszula Gireń

Asystent reżysera: Michał Ziembicki

Opinie naszych widzów (24)

 • 10,0/ 10

  Pojde jeszxze raz

  mo.....@ic...ud.com / 29 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  rewelacja

  ma.....@....pl / 28 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacja. Cudowny. Świetny. Bardzo polecam. Tylko na sali były dzieci w wieku nawet 2 lat. Uważam, że granica wieku (od lat 8) była dobrze wyznaczona i dzieci poniżej 8 lat nie zrozumiały przesłania.

  ka.....@in...ia.pl / 23 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, fantastyczna rola Kopciuszka, pozytywny przekaz

  ag.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Super

  ad.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  To był świetnie spędzony czas z dziećmi. Spektakl podobał się zarówno 6-latkowi, jak i 9-latce. Pękna oprawa muzyczna, kolorowe stroje i świetna gra aktorska sprawiły, że bawiliśmy się cudownie!

  re.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Aktorzy są świetni ! Bardzo mi się podobało jak również mojej czternastoletniej córce .

  ab.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Klasyczna, ponadczasowa bajka przeniesiona na realia i czasy w jakich dorastaj dzisiejsza młodzież. Szkoda że wiedzeni tytułem rodzice zabierają kilkulatki które płaczą pół spektaklu bądź trzeba z nimi wyjść. Warto doczytać dla kogo spektakl jest skierowany.

  Ag.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Gratuluję wspaniałego występu obsady aktorskiej

  ek.....@....pl / 19 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna adaptacja klasycznej bajki do współczesnych wyzwań. Wspaniałe wokale, lekka gra. Polecamy i dziękujemy za powrót

  jf.....@po...ta.onet.pl / 16 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  współczesna wersja kopciuszka, osadzona w dzisiejszych realiach ,bardzo wzruszająca, polecam szczególnie dla młodzieży szkoły podstawowej klasy 6/8 jak i licealnej

  do.....@....pl / 16 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny musical, polecam z całego serca

  mo.....@in...ia.pl / 08 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl dla dzieci i dorosłych razem z córka ubawiliśmy się przednio. Aktorzy super tylko kupić bilet i iść do Teatru

  ge.....@....onet.pl / 07 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny - na czasie i poruszający ważne dla współczesnej młodzieży zjawiska. Byliśmy z mężem i 12-letnią córką i całą trójką dobrze się bawiliśmy. Podobała nam się adaptacja oraz umiejętności wokalne aktorów. Nie polecam dla małych dzieci.

  ol.....@gm...il.com / 07 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Piękny przekaz obecnej rzeczywistości nastolatków. Cudowna gra aktorów. Nic dodać nic ująć

  ka.....@gm...il.com / 06 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Dzieci bardzo zadowolone . Najlepsza recenzja ze było za krótko

  do.....@gm...il.com / 06 czerwca 2021

 • 9,0/ 10

  Spektakl dla dzieci 10+ Dla maluszków momentami zbyt mroczno i ciemno.

  Ma.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 9,0/ 10

  Spektakl zdecydowanie dla nastolatków i ich rodziców. Mądry, dowcipny, wzruszający, z przesłaniem. Miło się słucha i patrzy. Bardzo polecam

  lo.....@....pl / 06 czerwca 2021

 • 9,0/ 10

  Idąc na spektakl wyobrażałam go sobie inaczej. A tu zaskoczenie, zupełnie inne przedstawienie. Bardzo nowoczesne i takie realne :-). Super młodzi aktorzy. Bardzo mi się podobało jak i mojej 10 letniej córce. Wielkie Gratulacje za pomysł.

  ka.....@....pl / 27 stycznia 2020

 • 8,0/ 10

  Z pewnoscia trzeba pilnowac, aby na spektakl nie przychodziły dzieci ponizej 8 roku zycia- byly 4 latki, ktote nudzily się i nie daly spokojnie obejrzec przedstawienia. Aktorka Pani Dominika, rewelacja:)))

  ag.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, chociaż po tytule można być przekonanym, że to bajka dla dzieci (moje 6 lat). Jednak po obejrzeniu myślę że raczej przewidziany jest raczej dla młodzieży "od nastoletniej" . Będę polecać rodzinie i znajomym z takimi właśnie latoroślami.

  we.....@....pl / 27 stycznia 2020

 • 7,0/ 10

  Bardzo ciekawy pomysł dobra inscenizacja, Świetne wykonanie.

  mm.....@....pl / 19 lipca 2021

 • 7,0/ 10

  Nauka przez ogladanie i odczuwanie. Cudowny. Dzieci 7 i 11 bardzo wciągnęły się w akcję.

  ku.....@gm...il.com / 05 października 2020

 • 1,0/ 10

  Bajka dla dzieci wg interpretacji zrozumiałej dla minimum 14 latków. Selfie, wrzucanie filmików na YouTube, zaproszenie na koncert - tego nie było w żadnym Kopciuszku. Jednak są pewne rzeczy, które powinny zostać w oryginalnej inscenizacji. Ponadto scenografia słaba, gra aktorów przeciętna. Zdecydowanie nie polecam

  ka.....@....pl / 10 lutego 2020

Teatr Capitol - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 115, Warszawa

https://teatrcapitol.pl/