Dwie połówki pomarańczy - zdjęcie Dwie połówki pomarańczy - zdjęcie Dwie połówki pomarańczy - zdjęcie

Średnia ocena

149 oddanych głosów
1,109 zainteresowanych osób

8.1 / 10

Dwie połówki pomarańczy

Sex, hotel i polskie wesele.

Do jedynego hotelu w mieście, trafia świeża wdowa – Karolina, wezwana by zidentyfikować zmarłego męża – Adama, który wcześniej zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny – Alex, podającej się za córkę zmarłego.

Zaskakujące zwroty akcji, przewrotne poczucie humoru autorki, żartobliwa interpretacja reżyserska oraz prawdziwe kreacje aktorskie sprawiają, że z zapartym tchem śledzimy coraz bardziej absurdalną sytuację, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku – wręcz odwrotnie.

To nie jest grzeczne przedstawienie!

A może ten spektakl, to właśnie przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o miłości tej swojej drugiej połówki? Dla wielkiej miłości zrobi się … wszystko…

Spektakl dla widzów dorosłych.

www.dwiepolowkipomaranczy.pl

Czas trwania: 100 minut

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Iga Kownacka

Reżyseria: Maria Ciunelis

Ruch sceniczny: Zofia Rudnicka

Scenografia: Magdalena Michalska

Kostiumy: Michalina Rydel, Joanna Sobczak

Opracowanie muzyczne: Piotr Golla

Projekt plakatu: Marcin Fidura

Producent: Impulsive Art Cynthia Kaszyńska, www.impulsiveart.pl

Honorowy patronat spektaklu ZASP.

Opinie naszych widzów (54)

 • 10.0/ 10

  Jarosław Boberk jest królem sceny!

  do.....@....pl / 22 February 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo śmieszne dialogi i wciągająca gra aktorska. Włodek

  wl.....@ga...ta.pl / 05 January 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl pozwolił mi zapomnieć o świecie zewnętrznym na 1.5 h . Dawno się tak dobrze nie bawiłem . Aktorzy grali swoje role znakomicie .

  st.....@ne...da.pl / 09 September 2017

 • 10.0/ 10

  Bardzo fajny temat,wspaniała gra aktorów.Spędziliśmy z rodziną dwie godziny śmiechu i radości.

  ju.....@....pl / 14 May 2017

 • 10.0/ 10

  Bawiłam się świetnie, aktorzy super, komedia lekka i śmieszna. Gorąco polecam!

  ma.....@tl...en.pl / 10 March 2017

Teatr Capitol

Teatr Capitol jest wyjątkowym miejscem na mapie Warszawy. Założony został w 2008 roku przez teatralny i życiowy duet - Annę Gornostaj i jej męża Stanisława Mączyńskiego. Swoja wyjątkową nazwę zawdzięcza istniejącemu niegdyś na jego miejscu Kinie Capitol.

Wchodząc do teatru od razu można poczuć jego niesamowitą atmosferę, którą tworzy jedyny w swoim rodzaju wystrój. Wśród luster, wielu motywów zdobniczych i stwarzających ciepły klimat barw, którymi teatr otula swoich widzów, można poczuć się naprawdę wyjątkowo. Spektakle Teatru Capitol grane są na dwóch rodzajach scen – Scenie Dużej, którą wyróżnia nieprawdopodobna przestronność oraz Scenie Mniejszej, która stwarza wyjątkowy, kameralny nastrój.

Na niesamowitą atmosferę teatru wpływ ma nie tylko jego wystrój, lecz przede wszystkim ludzie, którzy tworzą to miejsce. Z Teatrem Capitol związanych jest wielu wspaniałych aktorów m. in. Krzysztof Tyniec, Hanna Śleszyńska, Katarzyna Skrzynecka, Artur Barciś.

Teatr Capitol ma bogaty repertuar. To miejsce, w którym każdy poczuje się dobrze. Proponowane przez teatr spektakle dla dorosłych i spektakle dla dzieci są pełne humoru i dowcipu, ale także chowających się pod maską uśmiechu ważnych refleksji - w Teatrze Capitol każdy spektakl jest wyjątkowy.

Bilety i wejściówki do Teatru Capitol kupić możesz przez Internet poprzez portal www.ewejsciowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatralnej, która czynna jest od godziny 10.00 do godziny 19.00.

Teatr Capitol to miejsce niepowtarzalne – w jednym miejscu połączona została przestrzeń klubowa i przestrzeń teatralna. Klub Capitol powstał w 2008 roku i jest obowiązkowym miejscem na mapie życia nocnego Warszawy. To rozwiązanie jedyne w swoim rodzaju, które pozwala na stworzenie wyjątkowej przestrzeni oferującej rozrywkę na wysokim poziomie..

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.4
Średnia ocena
Bardzo zabawna, ale jednocześnie głęboko refleksyjna sztuka. Fantastycznie zagrana. Nic dziwnego, że bawi widownię od 1997 roku
- Ewa

19.12 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.5
Średnia ocena
Świetna rozrywka, bardzo dobrze dobrana obsada. Pełen relaks
- Andrzej

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.1
Średnia ocena
Sztuka genialna, uśmiałam się jak nigdy!
- Katarzyna

16.12 / 15:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7.6
Średnia ocena
Wesoła sztuka, wysoki kunszt aktorów
- Nina

16.12 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.