Cud - zdjęcie Cud - zdjęcie Cud - zdjęcie Cud - zdjęcie Cud - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów
55 zainteresowanych osób

8.3 / 10

Cud

Niesamowita noc w Andaluzji!

Magiczna zamiana ciał, czyli cud w San Miguel.

Przymusowy pobyt Hubertusa Nowaka w małym hiszpańskim miasteczku, nie jest mu w smak. Awaria samochodu, telefoniczna gorąca linia z prawnikiem w sprawie papierów rozwodowych i perspektywa spędzenia nocy w podrzędnym hotelu niegrzeszącym luksusami. Ale… to nie koniec nieprzyjemnych zdarzeń, które tego dnia spadną na głowę producenta desek klozetowych. Gdy pogodzony z niesprzyjającym mu losem, zmęczony Hubertus szykuje się do snu, niefortunny bieg wypadków rozkręca się na dobre. W jego pokoju zjawia się młoda studentka. W całym San Miguel pokoi brak, więc strudzona podróżniczka rozpoczyna noclegowe negocjacje. Nie chcąc okazać się potworem, Nowak lituje się nad biedną dziewczyną. W końcu to tylko jedna noc. Obydwoje nie przeczuwają nawet, że będzie to noc pełna cudów…

Komiczna zabawa w zgadywankę kto jest kim z pewnością rozbawi publiczność do łez. Ale i dla widzów szykuje się niespodzianka. Ich również czeka przemiana. Polska widownia przeobrazi się w hiszpańską. A do tego jej rola w tej niezwykłej opowieści będzie nie do przecenienia. W końcu co wieczór zasiadać będzie na niej mechanik, naprawiający samochód głównego bohatera.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Autorzy: Lars Albaum & Dietmar Jacobs

Reżyser: Andrzej Rozhin

Przekład: Izabela Rozhin

Scenografia: Joanna Pielat

Obrazy: Zuzanna Gaszyńska

Muzyka: Waldemar Król

Choreografia: Violetta Suska

Kostiumy: Agnieszka Kaczyńska

Asystentka reżysera: Anna Modrzejewska

Opinie naszych widzów (6)

 • 10.0/ 10

  Idealnie dobrani aktorzy, ciągła akcja nie daje się znudzić tematem. Jedyne co bym poprawiła to napisy po angielsku. Są mniej żartobliwe niż sama sztuka

  ol.....@gm...il.com / 05 November 2018

 • 10.0/ 10

  Świetna zabawa, śmiech od początku do końca.

  pa.....@po...ta.fm / 12 October 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl godny polecenia dziękujemy za cudowny wieczór

  ho.....@gm...il.com / 30 September 2018

 • 8.0/ 10

  dynamiczna akcja ,płyciutki ,lekki spektakl do obejrzenia

  la.....@....pl / 11 November 2018

 • 6.0/ 10

  Spektakl trochę mnie rozczarował, gdyż reklamowany jest jako - cytuję- najgorętsza komedia tej jesieni. Mocno na wyrost. Fabuła jest dość wątła, zwroty akcji przewidywalne i brak elementów zaskoczenia, więc chwilami wieje nudą. Aktorzy robią co mogą, ale próby włączenia do akcji publiczności nie zawsze są udane (np. eksperyment z odważną acz wybitnie drętwą aktorsko ochotniczką w roli Antonia okazał się totalną klapą) . Co do obsady, to mogą być liczne jej warianty, gdyż w każdą z pięciu postaci wciela się dwóch, a nawet trzech wykonawców. Po obejrzeniu trzech przedstawień, aby nie marnować sporych przecież pieniędzy wydanych na bilet, rekomenduję wybrać się na spektakl z następującą obsadą: pani Beata Kowalska jako Róża (jest fantastyczna w tej roli), Pan Jacek Lenartowicz jako Hubertus (lepiej od p.Kalusa potrafi rozbawić publiczność, choć obaj panowie świetnie tańczą w szpilkach!) oraz pan Władysław Grzywna jako temperamentny hiszpański hotelarz. Pozostałe role tj. Nelly i Benne'ego trzymają bardzo dobry, równorzędny poziom w każdym z wykonań. W sumie warto wybrać się by ocenić to samemu i miło się zrelaksować, czego wszystkim widzom Capitolu życzę. Sympatycznej zabawy!

  hf.....@gm...il.com / 09 November 2018

Teatr Capitol

Teatr Capitol jest wyjątkowym miejscem na mapie Warszawy. Założony został w 2008 roku przez teatralny i życiowy duet - Annę Gornostaj i jej męża Stanisława Mączyńskiego. Swoja wyjątkową nazwę zawdzięcza istniejącemu niegdyś na jego miejscu Kinie Capitol.

Wchodząc do teatru od razu można poczuć jego niesamowitą atmosferę, którą tworzy jedyny w swoim rodzaju wystrój. Wśród luster, wielu motywów zdobniczych i stwarzających ciepły klimat barw, którymi teatr otula swoich widzów, można poczuć się naprawdę wyjątkowo. Spektakle Teatru Capitol grane są na dwóch rodzajach scen – Scenie Dużej, którą wyróżnia nieprawdopodobna przestronność oraz Scenie Mniejszej, która stwarza wyjątkowy, kameralny nastrój.

Na niesamowitą atmosferę teatru wpływ ma nie tylko jego wystrój, lecz przede wszystkim ludzie, którzy tworzą to miejsce. Z Teatrem Capitol związanych jest wielu wspaniałych aktorów m. in. Krzysztof Tyniec, Hanna Śleszyńska, Katarzyna Skrzynecka, Artur Barciś.

Teatr Capitol ma bogaty repertuar. To miejsce, w którym każdy poczuje się dobrze. Proponowane przez teatr spektakle dla dorosłych i spektakle dla dzieci są pełne humoru i dowcipu, ale także chowających się pod maską uśmiechu ważnych refleksji - w Teatrze Capitol każdy spektakl jest wyjątkowy.

Bilety i wejściówki do Teatru Capitol kupić możesz przez Internet poprzez portal www.ewejsciowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatralnej, która czynna jest od godziny 10.00 do godziny 19.00.

Teatr Capitol to miejsce niepowtarzalne – w jednym miejscu połączona została przestrzeń klubowa i przestrzeń teatralna. Klub Capitol powstał w 2008 roku i jest obowiązkowym miejscem na mapie życia nocnego Warszawy. To rozwiązanie jedyne w swoim rodzaju, które pozwala na stworzenie wyjątkowej przestrzeni oferującej rozrywkę na wysokim poziomie..

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Polecam osobom, które chcą się zrelaksować i pośmiać!
- Justyna

26.11 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.1
Średnia ocena
Sztuka genialna, uśmiałam się jak nigdy!
- Katarzyna

20.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.5
Średnia ocena
Świetna rozrywka, bardzo dobrze dobrana obsada. Pełen relaks
- Andrzej

18.12 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.4
Średnia ocena
Świetna, życiowa komedia. Polecam małżeństwom!
- Paweł

Jutro / 15:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7.6
Średnia ocena
Wesoła sztuka, wysoki kunszt aktorów
- Nina

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8.9
Średnia ocena
Dwie pełne śmiechu godziny, które przeniosły dobry nastrój na kolejny dzień. Polecam!
- Ewelina

Jutro / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet