Dlaczego słonie mają trąby - opowieści afrykańskie - zdjęcie Dlaczego słonie mają trąby - opowieści afrykańskie - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

8,5 / 10

Dlaczego słonie mają trąby - opowieści afrykańskie

Przedstawienie zrealizowane zostało na podstawie opowiadań „Takie sobie bajeczki” R. Kiplinga (autora m.in. „Księgi dżungli”, laureata nagrody Nobla).

Są to trzy zabawne opowieści: o słoniątku, które było bardzo ciekawe; o wyjątkowo leniwym wielbłądzie i o niezbyt rozgarniętym i łatwowiernym wielorybie. Autor opowiada dzieciom, że zwierzęta kiedyś wyglądały zupełnie inaczej. Słonie nie miały trąb, wielbłądy garbów – a wieloryby zjadały nie tylko ryby. To właśnie te cechy sprawiły, że zwierzęta dziś wyglądają zupełnie inaczej. Poprzez zachowania zwierząt młody widz poznaje świat ludzi. Dowie się, że warto być ciekawym, że lenistwo nie popłaca, a głupota do niczego dobrego nie prowadzi.

W przedstawieniu usłyszymy zabawne piosenki w afrykańskich rytmach i zobaczymy kilkanaście dowcipnie skonstruowanych lalek w kolorach i wzorach typowych dla tej kultury.

W spektaklu występuje Urszula Binkowska, Włodzimierz Twardowski, Maciej Piotrowski.

Źródło zdjęcia:

Realizacja

Reżyseria: zbiorowa (Urszula Binkowska, Włodzimierz Twardowski)

Scenografia: Maria Kostrzewska-Baron

Wykonanie lalek: Janina Kamińska

Teksty piosenek: Jan Tomasz Pieczątkowski

Konsultacja muzyczna: Tomasz Walczak

Opinie naszych widzów (3)

 • 9,0/ 10

  Pełny profesjonalizm, przedstawienie angażujące dzieci i wszystkich widzów. Nieco krótkie- około 40 minut. Muzycznie i treściowo ciekawe. Adresowane , moim zdaniem, do widzów 3-6 lat.

  to.....@....pl / 26 lutego 2019

 • 9,0/ 10

  Mój synek, zaledwie trzylatek, był zachwycony spektaklem, praktycznie cały oglądał z otwartą buzią :-). a w drodze powrotnej nucił z niego piosenkę . Spektakl w sam raz jeśli chodzi o długość, Dzieci oglądały w skupieniu, nie zdążyły się znużyć. Po spektaklu miały możliwość obejrzeć i dotknąć lalki a aktor tłumaczył im z czego są zrobione i jak się nazywają. Dużo kolorów, świateł piosenek. Bardzo wesoło, bardzo pozytywnie. Jedyny minus, to może ciut za dużo dorosłych, nieco upchanych (dzieci mogą siedzieć wygodnie bliżej sceny). Pójdziemy do Baśniowej Kawiarenki na kolejny spektakl.

  po.....@....pl / 25 lutego 2019

 • 7,0/ 10

  Zabawne przedstawienie dla małych widzów, Świetna atmosfera, dzieci zaciekawione, z uwagą słuchały historyjek o zwierzętach. Polecam.

  ro.....@wi...ew.net / 02 grudnia 2019

Teatr Baśniowa Kawiarenka - Adres i dojazd

Narutowicza 79C
90-138 Łódź

http://www.basniowakawiarenka.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.