Świadkowie - zdjęcie Świadkowie - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów
16 zainteresowanych osób

7,7 / 10

Świadkowie

„ — Głupota przybiera rozmiary normalne.

— Nieskończoność jest krótsza od nogi Sophii Loren”.

„Świadkowie”, siedzący na kanapie i dryfujący po wodzie życia, bo wygodnie jest tak siedzieć i omijać niebezpieczne wysepki, wierni tekstowi Tadeusza Różewicza, „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”, odkrywają, jak bardzo chcemy być szczęśliwi, a jak trudno tę pełnię szczęścia osiągnąć.

Spektakl krakowskiego Teatru BARAKAH, będący pierwotnie przedstawieniem dyplomowym aktorów, to pełna humoru, ale też bolesna opowieść rzucająca w widza pytaniami o to, kim jest świadek, co się dzieje, gdy sami stajemy się świadkami, ale naszego życia i czy przypadkiem my sami nie zostajemy na własne życzenie w tych swoich własnych życiach uwięzieni. A na co dzień obserwujemy, naprawiamy, psujemy, ale głównie dążymy do tego, by nam się jednak dobrze żyło i na potrzeby tego dobrego, wygodnego, bezpiecznego życia uprawiamy stabilizację, taką naszą małą stabilizację.

Na scenie występuje Marcin Kalisz, Aneta Wirzinkiewicz.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Reżyseria: Piotr Jędrzejas

Autor: Tadeusz Różewicz

Opinie naszych widzów (3)

 • 9,0/ 10

  Interesujący, wymagający myślenia. Sztuka na dobrym poziomie.

  em.....@gm...il.com / 09 marca 2017

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorska, ciekawa inscenizacja.

  ja.....@....pl / 26 lutego 2017

 • 2,0/ 10

  Sztuka jak mniemam ma na celu pokazać jak powierzchownie obserwujemy świat i życie wokół nas, jak powierzchowni jesteśmy w naszych relacjach z innymi, jak trudno nam się przed nimi otworzyć, a gdy już to zrobimy to kulejemy z powodu braku umiejętności w tej dziedzinie. Zamiast być aktywnymi uczestnikami życia jesteśmy jedynie jego świadkami, nawet jeśli mowa o naszym własnym bytowaniu. Zamiast je kształtować, unikamy wszelkiej konfrontacji, chcemy płynąć z prądem by po ewentualnych zaburzeniach wreszcie powrócić do słodkiej stabilizacji. Sztukę oceniam bardzo nisko gdyż mimo ciekawego tematu nie znajduje ona u mnie zrozumienia. Pojedyncze zdania które mogłyby nawiązywać do tematu nie łączyły się ze sobą ani z niczym innym, przez co wydawały się być oderwane od kontekstu, wprowadzające chaos. Być może również dlatego, spostrzeżenia te zdawały się być nieważne i niezajmujące.

  ar.....@gm...il.com / 26 lutego 2017

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28 , Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet