Martwe wesele - zdjęcie Martwe wesele - zdjęcie Martwe wesele - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
4 zainteresowane osoby

7,0 / 10

Martwe wesele

„Wygląda pani dzisiaj przepięknie, wygląda pani dzisiaj przepięknie, wygląda pani dzisiaj przepięknie…”. Pan Młody przychodzi prosić ojca o rękę jego córki, ale w domu od początku jest coś nie tak, coś wisi w powietrzu i śmierdzi napięciem. Pan młody jest zbywany, data przesuwana, sytuacja coraz bardziej niepokojąca, a córka, czekająca na błogosławieństwo nieżyjącej matki siedzącej w szafie, wcale się nie niecierpliwi.

Grane w piwnicznych, kazimierskich przestrzeniach krakowskiego Teatru BARAKAH „Martwe wesele” odbywa się gdzieś na granicy pomiędzy życiem i śmiercią, gdzie relacje są powierzchowne, umiejętności komunikacyjne zamglone, związki międzyludzkie zakontraktowane, a wszystko niczym tutaj, w rzeczywistości żywych. Choć czy aby na pewno?

Na scenie występuje Dariusz Starczewski jako Pan Młody, Lidia Bogaczówna jako Matka, Monika Kufel jako Panna Młoda, Franciszek Muła jako Ojciec.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Piotr Kubic

Realizacja

Autor: Asja Srnec Todorvić

Tłumaczenie: Agnieszka Cielesta, Leszek Małczak

Reżyseria i adaptacja: Ana Nowicka

Muzyka: Piotr „Lala” Lewicki

Scenografia i kostiumy: Monika Kufel

Pracownia plastyczna: Bolesław Pająk

Opinie naszych widzów (1)

  • 7,0/ 10

    Alternatywa w całym tego słowa znaczeniu. Scena zaaranżowana w piwnicy. Ciemność, mrok...muzyka na żywo. Trudny temat, b.dobra rola Pani Bogaczówny. Spektakl trwa 60 minut i chyba dobrze , że tylko tyle. Gęsta atmosfera + temat przemijania, życia i śmierci z tymi odczuciami spotykamy się podczas spektaklu. Dla ludzi , którzy chcą zobaczyć coś innego od typowych teatralnych spektakli w Krakowie.

    kr.....@in...ia.pl / 15 kwietnia 2016

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28
31-065 Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet