Zemsta Aleksandra Fredry - zdjęcie Zemsta Aleksandra Fredry - zdjęcie Zemsta Aleksandra Fredry - zdjęcie Zemsta Aleksandra Fredry - zdjęcie Zemsta Aleksandra Fredry - zdjęcie Zemsta Aleksandra Fredry - zdjęcie

Średnia ocena

21 oddanych głosów

8,9 / 10

Zemsta Aleksandra Fredry

Aleksander Fredro po raz kolejny zagościł w repertuarze Teatru Bakałarz. Tym razem przenieśliśmy na scenę jego opus magnum. Zrobiliśmy to po to, aby udowodnić aktualność tej wspaniałej komedii. Tutaj rodzi się pytanie: czy „Zemsta” wciąż pozostaje komedią? Czy jest nią dzisiaj, kiedy nienawiść międzyludzka jest silniejsza, niż kiedykolwiek wcześniej? Czy gniew i hipokryzja, ponieważ takie postawy reprezentują Cześnik oraz Rejent, to w XXI wieku takie atrybuty osobowości, które należy prześmiewać? Postanowiliśmy je zatem uwypuklić i zamieniając kolejność scen, dokonując cięć w tekście (ale nie dopisując ani słowa do oryginału!), zmienić intencje niektórych postaci i ogólne relacje międzyludzkie. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie „Zemstę” Aleksandra Fredry, na której prawie wcale się nie śmiejemy? A jeżeli tak – to tylko sami z siebie? Aleksander Fredro nie był fanem ludzkiego gatunku. „Brał na warsztat” nasze najgorsze przywary i ukazywał je w krzywym zwierciadle, chociaż im dłużej przebywał wśród ludzi – tym mniej było mu do śmiechu. Dlatego też nie obrażamy Pana Hrabiego, a wręcz oddajemy mu głos bardziej, niż którykolwiek teatr w swoich wcześniejszych interpretacjach. Właśnie dlatego zapraszamy Cię, przyjdź zobaczyć „Zemstę Aleksandra Fredry”.

W spektaklu występują między innymi Bartłomiej Wiktor, Mieszko Syc, Jakub Wierzejski, Kinga Sobieszczańska, Lidia Baściuk, Damian Wierzbicki.

Realizacja

Reżyseria: Paweł Budziński

Scenografia: Zespołowa

Współpraca: Iwona Wojtyczka

Światło i dźwięk: Piotr Fudala, Piotr Regdos

Opinie naszych widzów (13)

 • 10,0/ 10

  Brałem już udział w kilku tego rodzaju wydarzeniach i szczerze stwierdzam, że ten spektakl był naprawdę bardzo dobry.

  ci.....@....pl / 14 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl, fajna gra aktorów, ogromny zapał

  ad.....@in...ia.pl / 14 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Niepowtarzalna atmosfera! Sama przyjemność! Wszystko w kameralnym gronie, a zagrane tak, jakby miały patrzeć setki osób. Gratulacje! Czekam na kolejny sezon :)

  ka.....@....pl / 07 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Zaskakujaca i niecodzienna interpretacja Zemsty. Sztuka i gra aktorska naprawdę godna polecania.

  di.....@gm...il.com / 03 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Niezawodni jak zawsze! :)

  as.....@....pl / 10 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Pozytywne zaskoczenie.

  pi.....@tl...en.pl / 09 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorów ( nalezą się im ogromne Brawa ) , interakcje z widownią, atmosfera - zarówno mi jak i córce niezmiernie podobała się wystawiona sztuka . Jestem pewna , że to nie ostatni nasz pobyt w Teatrze Bakałarz :)

  al.....@gm...il.com / 09 lutego 2019

 • 9,0/ 10

  Spektakl nam się b.podobał : nam czyli 10 latkowi i rodzicom 50+ Bardzo fajna atmosfera okołospektaklowa ;) Zachęcił nas do odświeżenia sobie niegdysiejszych adaptacji w teatrze telewizji- obejrzeliśmy wyjątki, najdłuższe ze Świderskiego.

  ak.....@....pl / 28 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Spektakl na dobrym poziomie. Nie jest to komedia, gdzie ciągle będzie śmiech na sali. Jest gra na skrzypcach, gitarze i śpiew aktorów. Bardzo ładny taniec (wcale nie tak podstarzałej, a zarazem wyzywającej)-Podstoliny i Wacława. Ciekawa interpretacja Zemsty z motywami Ojca Chrzestnego oraz zaskakującym zakończeniem.

  ja.....@in...ia.pl / 11 lutego 2019

 • 7,0/ 10

  Spektakl ciekawy, oryginalna interpretacja. Żałosnym natomiast jest domaganie się tip-ów i wystawianie dziewczyny z "puszką" przy wyjściu. Zepsuło to całe wrażenie z przedstawienia.

  cw.....@....pl / 28 maja 2019

 • 7,0/ 10

  Spektakl ciekawy, inny niż się spodziewałam. Wrażenia na plus ;)

  we.....@po...ta.onet.pl / 26 maja 2019

 • 5,0/ 10

  Byliśmy mile zaskoczeni, dynamiczna gra.. ładne głosy aktorek. Polecamy grupę i spektakl. Życzymy powodzenia

  in.....@ku...rt.com / 26 listopada 2019

 • 5,0/ 10

  Bardzo dobry pomysł na reinterpretacje klasycznego dzieła Fredry, jednak wykonanie przerysowane. Oświetlenie zbyt dosłowne. Zakończenie Deus ex Machina, bez powodu. Gra aktorów bardzo dobra. Dobry pomysł na wplecione piosenki.

  pa.....@ho...il.com / 09 lutego 2019

Teatr Bakałarz - Adres i dojazd

http://teatr.krakow.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.