Zaczarowane wycinanki - zdjęcie Zaczarowane wycinanki - zdjęcie Zaczarowane wycinanki - zdjęcie Zaczarowane wycinanki - zdjęcie Zaczarowane wycinanki - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów
2 zainteresowane osoby

8,6 / 10

Zaczarowane wycinanki

Kolorowa rybka zamiast spełnić trzy życzenia daje pewnemu chłopcu niezwykłe nożyczki. Może za ich pomocą wyciąć z papieru wszystko, o czym zamarzy, a natychmiast stanie się to rzeczywistością. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście? Może się okazać, że kiedy ma się już wszystko, jest potwornie nudno, a proste zabawy z rodzicami stają się wartością najcenniejszą.

Przedstawienie adresowane jest do widzów, którym nieobca jest konwencja umowności, znana tak dobrze z dziecięcych zabaw. Twórcy spektaklu przy pomocy geometrycznych figur, gestu, elementów pantomimy, czarnego teatru, cieni i lalek odwołują się do dziecięcej wyobraźni. Znajdujące się na scenie ogromne klocki zmieniają swoje funkcje. Każdy nowy układ figur wraz z gestem aktora tworzy nowe skojarzenia. Cienie poszerzają przestrzeń, budują metafory i dopełniają nastrój sceny.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3 lat.

Na scenie występuje Marta Gryko-Sokołowska, Aneta Płuszka, Małgorzata Suzuki, Andrzej Bocian, Marcin Marcinowicz.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: https://teatrbaj.pl

Realizacja

Autor: Ireneusz Maciejewski

Reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Scenografia: Tomáš Volkmer

Muzyka: Piotr Klimek

Ruch sceniczny: Ewelina Ciszewska

Nagranie muzyki:

Mateusz Czarnowski – akordeon, marimbafon

Jarek Izdepski – kontrabas

Piotr Klimek – dzwonki, perkusjonalia

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawy spektakl. Interesujący nawet dla 2,5 latka. Przedstawienie przygotowane z szacunkiem dla widza. Wykorzystujące grę cieni. Pobudzające wyobraźnię.

  Ka.....@gm...il.com / 21 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Byłam z dwójka dzieci: 4 i 8 lat. Bardzo miły spektakt dla młodszych dzieci. Dla starszych też przyjemny wizualnie, treściowo bardziej dostosowany do młodszej widowni. Tylko czuć niestety że PROM, chociaż bardzo lubimy to miejsce, ma salę wielofunkcyjną; jesli porównać tę samą sztukę z występem kiedyś na Jagiellońskiej.

  ac.....@gm...il.com / 21 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  inspirujący i interesujący, potrafi wciągnać najmłodszego widza

  si.....@in...ia.pl / 21 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Jak zwykle przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru Baj jest na wysokim poziomie artystycznym i merytorycznym.

  ma.....@gm...il.com / 25 września 2018

 • 9,0/ 10

  Fantastyczny spektakl. Dziecko zadowolone i zaczarowane "sceną". Gorąco polecam. Spektakl grany w naprawdę fajnym miejscu (Wawerskie Centrum Kultury) - miejsca siedzące usytuowane powyżej sceny co znacznie ułatwia oglądanie najmłodszym.

  ri.....@....pl / 22 września 2019

 • 7,0/ 10

  Spektakl bardzo ciekawy od strony scenograficznej, oparcie akcji scenicznej na umowności zabaw dziecięcych jest bardzo wartościowe i bliskie małym odbiorcom. Za to duży plus! Jednak zastanowiłabym się nad fabułą, ponieważ nowa odsłona opowieści o złotej Rybce wydaje być się zbyt oczywista i prosta.Bardzo ciekawy zabieg zbiorowego bohatera i nie do końca przyporządkowania aktora, do konkretnej roli, jednak zabrakło dla mnie emocji w grze aktorskiej w scenach kluczowych. Pozdrawiam z myślą o następnych spektaklach, Duża miłośniczka teatru małego widza

  ma.....@gm...il.com / 30 kwietnia 2018

Teatr Baj - Adres i dojazd

ul. Jagiellońska 28
03-719 Warszawa

http://teatrbaj.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.