Szkoła Marzeń czyli Akademia Pana Kleksa - zdjęcie

Szkoła Marzeń czyli Akademia Pana Kleksa

Uwaga! Uwaga!

Ambroży Kleks – doktor filozofii i medycyny, magister spraw zmyślonych i wiedzy niepojętej, sławny mędrzec, dziwak i podróżnik, uczeń wielkiego doktora PajChiWo – ogłasza nabór do słynnej Akademii. Zapraszamy wszystkie dzieci od lat 7.

Kandydat idealny powinien posiadać: głowę w chmurach, dziurawe ręce, niechęć do marchewki z groszkiem, kłopoty w nauce oraz imię (prawdziwe lub zmyślone) zaczynające się od litery A.

Poszukujemy: nicponi, urwisów, łobuziaków i gałganów. Mile widziani: dziwacy, marzyciele i odludki. Oferujemy znakomite metody nauczania polegające na otwieraniu pustych głów i napełnianiu ich olejem. Pamięć naszych uczniów wzmacniamy sokiem malinowym i nalewką na piegach. Wszystkich chętnych, pragnących przekazać zdobytą wiedzę następnym pokoleniom, zapraszamy do SzkołyMarzeń czyli AKADEMII PANA KLEKSA!

Obsada

Robert Płuszka - zdjęcie

Robert Płuszka
Ambroży Kleks

Piotr Michalski - zdjęcie

Piotr Michalski
Filip Golarz

Paweł Majchrowski - zdjęcie

Paweł Majchrowski
Adaś Niezgódka

Michał Karczewski
Mateusz Szpak

Andrzej Bocian - zdjęcie

Andrzej Bocian
Alojzy/Krasnoludek/Jaszczur

Elżbieta Bielińska - zdjęcie

Elżbieta Bielińska
Kot w Butach/Reks

Marta Gryko-Sokołowska - zdjęcie

Marta Gryko-Sokołowska
Śnieżka/Tango

Małgorzata Suzuki - zdjęcie

Małgorzata Suzuki
Baba Jaga/Lord

Realizacja

Autor: Jan Brzechwa

Adaptacja i reżyseria: Aneta Płuszka

Scenografia: Jacek Zagajewski

Muzyka: Robert Łuczak

Ruch sceniczny: Jacek Owczarek

Konsultacja iluzjonistyczna: Jerzy Buczyński

Asystent reżysera: Robert Płuszka

Teatr Baj

Teatr Baj powstał w 1928 r. i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. Jego dorobek artystyczny obejmuje 167 premier. Baj, przygotowując kolejne przedstawienia, sięga po polską i światową literaturę dla dzieci i młodzieży, stosuje różne formy i techniki lalkowe. Stara się łączyć w repertuarze klasykę i sztukę współczesną, zachowując między nimi równowagę. Do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Dziecko jest głównym adresatem działalności Baja, ale ma on także w repertuarze propozycje dla starszych widzów.

Oprócz tworzenia spektakli Baj realizuje różnorodne przedsięwzięcia teatralne i edukacyjne. Od 2009 r. prowadzi program edukacyjny „teatr wiem co to” dla szkół i przedszkoli. W 2010 r. zrealizował wspólnie z norweskimi partnerami teatralno-edukacyjny projekt „Dziecko – teatr – świat. Ponad barierami”. Od 2012 r. realizuje projekt „mały, Duży i BAJ” przeznaczony dla rodzin, dzięki któremu dzieci i rodzice wspólnie z Bajem odkrywają tajemnice sztuki teatru. W 2012 r. zainaugurował nurt repertuarowy pod nazwą „Bajowe Najnaje”, w ramach którego tworzone są spektakle dla najnajmłodszych dzieci – od 0 do 3 lat. W 2014 r. zapoczątkował warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury. Od kilku lat realizuje różnorodne działania zmierzające do dostosowania przestrzeni i oferty dla osób z różnymi dysfunkcjami, ujęte w program „Baj bez barier”.

Teatr Baj jest otwarty na różnorodne inicjatywy: artystyczne, kulturalne, edukacyjne i społeczne, oraz na współpracę z teatrami, instytucjami i organizacjami z Polski i zagranicy, wierząc, że spotkania i wymiana doświadczeń zawsze rodzą nowe wartości. Stara się być wierny tradycji, a jednocześnie mieć otwarte ucho na współczesność, aby czerpać z niej to, co wartościowe. Dąży do poszerzania swojej oferty repertuarowej, edukacyjnej, aby jak najpełniej wykorzystać możliwości, jakie tkwią w sztuce teatru, aby penetrować wspólnie ze swoimi widzami, dziećmi i dorosłymi, obszary pomiędzy teatrem a życiem. Chce być miejscem przyjaznym, w którym widzowie, niezależnie od wieku, czują się dobrze i chcą do niego wracać.

Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, Order Uśmiechu.

Adres i dojazd

http://teatrbaj.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

30.09 / 17:00

30.09 / 10:00

+ dostępnych 7 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
10.0
Średnia ocena

01.10 / 12:00

01.10 / 10:30

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
9.0
Średnia ocena

15.10 / 17:00

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

Dziś / 10:00

Dziś / 12:00

Gatunek: Dla dzieci
7.5
Średnia ocena

04.10 / 10:00

04.10 / 12:15

Gatunek: Dla dzieci
-,-
Średnia ocena

01.10 / 15:00

01.10 / 16:30

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.