Przygody kota Filemona - zdjęcie Przygody kota Filemona - zdjęcie Przygody kota Filemona - zdjęcie Przygody kota Filemona - zdjęcie Przygody kota Filemona - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

8,5 / 10

Przygody kota Filemona

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być kotem? Albo jak wygląda świat z kociej perspektywy? Wolałbyś być czarny czy biały? Na czym polega zabawa „w kotka i myszkę”? I czy łatwo zaprzyjaźnić się z kimś, kto wszystko wie najlepiej? Jedno jest pewne, jeśli jesteś tego choć trochę ciekawy, to „Przygody kota Filemona” są bajką dla ciebie.

Pewnego dnia w domu Babci i Dziadka, gdzie mieszka wszystkowiedzący kot Bonifacy, pojawia się mały, biały kotek Filemon. Malec dopiero zaczyna odkrywać świat i uczy się wielu rzeczy: czym można karmić Ogień z pieca, jakie psoty lubi robić Wodnik z balii, jak oswoić noc. Jednak najtrudniejszym dla Filemona zadaniem okazuje się zdobycie sympatii Bonifacego. W pełnej przygód i piosenek historii mały kotek nauczy się, czym jest prawdziwa kocia przyjaźń.

Spektakl pozwala zobaczyć otaczający nas świat oczami kota, gdzie domowe sprzęty mogą wydać się za duże, a ludzkie głosy mogą brzmieć dziwnie. Jednak nie ulega wątpliwości, że od kotów można się wiele nauczyć.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 4. roku życia.

Na scenie występuje Marek Zimakiewicz jako Filemon, Malwina Czekaj jako Bonifacy, Plamiaki, Elżbieta Bielińska jako Babcia, Andrzej Bocian jako Dziadek, Ognik, Baniek Mydlany, Aneta Płuszka jako Myszka, Wodnik, Plamiaki.

Czas trwania: 85 minut
Źródło zdjęcia: http://teatrbaj.pl/

Zwiastuny

Obsada

Malwina Czekaj - zdjęcie

Malwina Czekaj
Bonifacy, Plamiaki

Andrzej Bocian - zdjęcie

Andrzej Bocian
Dziadek, Ognik, Baniek Mydlany

Aneta Płuszka - zdjęcie

Aneta Płuszka
Myszka, Wodnik, Plamiaki

Realizacja

Autorzy: Sławomir Grabowski, Marek Nejman

Adaptacja i teksty piosenek: Aneta Wróbel

Reżyseria: Agata Kucińska

Scenografia: Anna Chadaj

Muzyka: Sambor Dudziński

Asystent reżysera: Andrzej Bocian

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Fantastyczne przedstawienie, polecam każdemu z Państwa I wszystkim moim znajomym. Świetna scenografia , oświetlenie i dźwięk. Dzieciaki aż piszczały, dawno nie byłam na tak dobrym spektaklu.

    pi.....@gm...il.com / 28 lutego 2022

  • 7,0/ 10

    Synowi spektakl się bardzo podobał i jego samego oceniam na 10. Odejmuję za bezsensowne 10 min intro przed oraz za przerwę. Takich rzeczy w trybie online w ogóle być nie powinno.

    el.....@gm...il.com / 16 maja 2021

Teatr Baj - Adres i dojazd

ul. Jagiellońska 28
03-719 Warszawa

http://teatrbaj.pl/

Kup bilet