Przygody kota Filemona - zdjęcie Przygody kota Filemona - zdjęcie Przygody kota Filemona - zdjęcie Przygody kota Filemona - zdjęcie Przygody kota Filemona - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

7,0 / 10

Przygody kota Filemona

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być kotem? Albo jak wygląda świat z kociej perspektywy? Wolałbyś być czarny czy biały? Na czym polega zabawa „w kotka i myszkę”? I czy łatwo zaprzyjaźnić się z kimś, kto wszystko wie najlepiej? Jedno jest pewne, jeśli jesteś tego choć trochę ciekawy, to „Przygody kota Filemona” są bajką dla ciebie.

Pewnego dnia w domu Babci i Dziadka, gdzie mieszka wszystkowiedzący kot Bonifacy, pojawia się mały, biały kotek Filemon. Malec dopiero zaczyna odkrywać świat i uczy się wielu rzeczy: czym można karmić Ogień z pieca, jakie psoty lubi robić Wodnik z balii, jak oswoić noc. Jednak najtrudniejszym dla Filemona zadaniem okazuje się zdobycie sympatii Bonifacego. W pełnej przygód i piosenek historii mały kotek nauczy się, czym jest prawdziwa kocia przyjaźń.

Spektakl pozwala zobaczyć otaczający nas świat oczami kota, gdzie domowe sprzęty mogą wydać się za duże, a ludzkie głosy mogą brzmieć dziwnie. Jednak nie ulega wątpliwości, że od kotów można się wiele nauczyć.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 4. roku życia.

W spektaklu występuje Marek Zimakiewicz jako Filemon, Malwina Czekaj jako Bonifacy, Plamiaki, Elżbieta Bielińska jako Babcia, Andrzej Bocian jako Dziadek, Ognik, Baniek Mydlany, Aneta Płuszka jako Myszka, Wodnik, Plamiaki.

Czas trwania: 85 minut
Źródło zdjęcia: http://teatrbaj.pl/

Zwiastuny

Obsada

Malwina Czekaj - zdjęcie

Malwina Czekaj
Bonifacy, Plamiaki

Andrzej Bocian - zdjęcie

Andrzej Bocian
Dziadek, Ognik, Baniek Mydlany

Aneta Płuszka - zdjęcie

Aneta Płuszka
Myszka, Wodnik, Plamiaki

Realizacja

Autorzy: Sławomir Grabowski, Marek Nejman

Adaptacja i teksty piosenek: Aneta Wróbel

Reżyseria: Agata Kucińska

Scenografia: Anna Chadaj

Muzyka: Sambor Dudziński

Asystent reżysera: Andrzej Bocian

Opinie naszych widzów (1)

  • 7,0/ 10

    Synowi spektakl się bardzo podobał i jego samego oceniam na 10. Odejmuję za bezsensowne 10 min intro przed oraz za przerwę. Takich rzeczy w trybie online w ogóle być nie powinno.

    el.....@gm...il.com / 16 maja 2021

Teatr Baj - Adres i dojazd

ul. Jagiellońska 28
03-719 Warszawa

http://teatrbaj.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.