Emil z Lonnebergi - zdjęcie Emil z Lonnebergi - zdjęcie Emil z Lonnebergi - zdjęcie Emil z Lonnebergi - zdjęcie Emil z Lonnebergi - zdjęcie Emil z Lonnebergi - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
7 zainteresowanych osób

9.0 / 10

Emil z Lonnebergi

Emil nigdy długo się nie zastanawia, kiedy przychodzi mu do głowy jakiś dobry pomysł. Na przykład, jak nie zmarnować ostatniej łyżki zupy, która została na dnie wazy. Albo jak zamienić siostrę we flagę. Niestety z tymi pomysłami mają trochę kłopotów rodzice i sąsiedzi. Dzięki teatrowi widzowie mogą obserwować „dobre pomysły” od momentu, kiedy się rodzą w głowie Emila, i śledzić z napięciem, co z nich wyniknie. Zabawne przygody uroczego uparciucha z Lönnebergi dorosłym przypominają dzieciństwo, a dzieci inspirują. Do dobrych pomysłów, oczywiście.

Spektakl pełen energii właściwej małym urwisom, na wskroś teatralny, z akcją wciągającą po uszy.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5. roku życia.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: http://www.teatrbaj.waw.pl/

Obsada

Aneta Płuszka - zdjęcie

Aneta Płuszka
Alma, czyli Mama Emila/Licytator (głos)

Piotr Michalski - zdjęcie

Piotr Michalski
Anton, czyli Tata Emila/Chłop z Krakstorp

Marta Gryko-Sokołowska - zdjęcie

Marta Gryko-Sokołowska
Ida, czyli siostra Emila/Maja Borówka/Bulten z Bo/Doktor/Pani Petrell (głos)

Andrzej Bocian - zdjęcie

Andrzej Bocian
Alfred, parobek/Pastor

Natalia Kiser - zdjęcie

Natalia Kiser
Lina, służąca

Realizacja

Autor: Astrid Lindgren

Tytuł oryginału: Emil i Lönneberga

Adaptacja: Johan Gille

Tłumaczenie: Anna Witkowska

Reżyseria: Konrad Dworakowski

Scenografia: Martyna Dworakowska

Muzyka: SzaZa - Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki

Ruch sceniczny: Jacek Owczarek

Animacje komputerowe: Michał Zielony

Reżyseria światła: Bary

Asystent reżysera: Piotr Michalski

Teatr Baj

Teatr Baj powstał w 1928 r. i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. Jego dorobek artystyczny obejmuje 167 premier. Baj, przygotowując kolejne przedstawienia, sięga po polską i światową literaturę dla dzieci i młodzieży, stosuje różne formy i techniki lalkowe. Stara się łączyć w repertuarze klasykę i sztukę współczesną, zachowując między nimi równowagę. Do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Dziecko jest głównym adresatem działalności Baja, ale ma on także w repertuarze propozycje dla starszych widzów.

Oprócz tworzenia spektakli Baj realizuje różnorodne przedsięwzięcia teatralne i edukacyjne. Od 2009 r. prowadzi program edukacyjny „teatr wiem co to” dla szkół i przedszkoli. W 2010 r. zrealizował wspólnie z norweskimi partnerami teatralno-edukacyjny projekt „Dziecko – teatr – świat. Ponad barierami”. Od 2012 r. realizuje projekt „mały, Duży i BAJ” przeznaczony dla rodzin, dzięki któremu dzieci i rodzice wspólnie z Bajem odkrywają tajemnice sztuki teatru. W 2012 r. zainaugurował nurt repertuarowy pod nazwą „Bajowe Najnaje”, w ramach którego tworzone są spektakle dla najnajmłodszych dzieci – od 0 do 3 lat. W 2014 r. zapoczątkował warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury. Od kilku lat realizuje różnorodne działania zmierzające do dostosowania przestrzeni i oferty dla osób z różnymi dysfunkcjami, ujęte w program „Baj bez barier”.

Teatr Baj jest otwarty na różnorodne inicjatywy: artystyczne, kulturalne, edukacyjne i społeczne, oraz na współpracę z teatrami, instytucjami i organizacjami z Polski i zagranicy, wierząc, że spotkania i wymiana doświadczeń zawsze rodzą nowe wartości. Stara się być wierny tradycji, a jednocześnie mieć otwarte ucho na współczesność, aby czerpać z niej to, co wartościowe. Dąży do poszerzania swojej oferty repertuarowej, edukacyjnej, aby jak najpełniej wykorzystać możliwości, jakie tkwią w sztuce teatru, aby penetrować wspólnie ze swoimi widzami, dziećmi i dorosłymi, obszary pomiędzy teatrem a życiem. Chce być miejscem przyjaznym, w którym widzowie, niezależnie od wieku, czują się dobrze i chcą do niego wracać.

Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, Order Uśmiechu.

Adres i dojazd

http://teatrbaj.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Polecam dzieciom i dorosłym! Piękna scenografia, gra, lalki - mistrzostwo!
- Adam

29.09 / 17:30

30.09 / 12:00

Gatunek: Dla dzieci
10.0
Średnia ocena

06.10 / 17:30

07.10 / 12:00

Gatunek: Dla dzieci
9.6
Średnia ocena
Jestem babcią 3-letniego chłopca. Na przedstawieniu bawiłam się równie dobrze jak on. To była fantastyczna godzina
- Małgorzata

Jutro / 12:00

Jutro / 10:30

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.