Doktor Dolittle i jego zwierzęta - zdjęcie Doktor Dolittle i jego zwierzęta - zdjęcie Doktor Dolittle i jego zwierzęta - zdjęcie Doktor Dolittle i jego zwierzęta - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów
17 zainteresowanych osób

9,5 / 10

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Wraz z nim popłynęli nieodłączni: papuga Polinezja, piesek Jip, kaczka Dab-Dab i prosiątko Geb-Geb. Była to misja pełna przygód i niebezpieczeństw – spotkali groźnych wojowników, trafili do więzienia i walczyli z piratami. Zyskali też nowych przyjaciół.

Spektakl jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5. roku życia.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: http://www.teatrbaj.waw.pl/

Zwiastuny

Obsada

Elżbieta Bieda - zdjęcie

Elżbieta Bieda
Kaczka Dab-Dab

Elżbieta Bielińska - zdjęcie

Elżbieta Bielińska
Papuga Polinezja

Malwina Czekaj - zdjęcie

Malwina Czekaj
Jaskółka/Latająca Ryba/Małpa/Wojownik

Hanna Kinder-Kiss - zdjęcie

Hanna Kinder-Kiss
Jolliginka/Dwugłowiec

Małgorzata Suzuki - zdjęcie

Małgorzata Suzuki
Sara/Lwica/Latająca Ryba/Małpa/Wojownik

Andrzej Bocian - zdjęcie

Andrzej Bocian
Prosię Geb-Geb

Marcin Marcinowicz - zdjęcie

Marcin Marcinowicz
Bumpo/Wojownik/Delfin

Piotr Michalski - zdjęcie

Piotr Michalski
Ben Ali/Lew/Wojownik/Delfin

Jan Plewako - zdjęcie

Jan Plewako
Doktor Dolittle

Realizacja

Autorka: Aneta Płuszka wg Hugha Loftinga

Reżyseria: Aneta Płuszka

Teksty piosenek: Aneta Płuszka

Scenografia: Jacek Zagajewski

Muzyka: Robert Łuczak

Choreografia: Władysław Janicki

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Byliśmy niedawno na dr. Dolittle z dziećmi, ja, mąż... Byliśmy zachwyceni ale dziewczynki (5 i 4latka) oniemialy... Jeszcze nic nie było w stanie na prawie 2 godziny wyciszyć i usadzic w miejscu moich dzieci a ta sztuka to było niesamowitego! Starsza córka wyszła płacząc bo już koniec, efekty specjalne ;) dopełniły dzieła... Na prawdę wspaniale się bawiliśmy i chętnie będziemy chodzić na spektakle teatru Baj. Bardzo, bardzo dziękujemy! I wszystkim polecamy!

  ms.....@gm...il.com / 10 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra aktorska oraz scenografia i kostiumy. Włączanie widowni-rewelacyjny pomysł.

  wo.....@....pl / 26 października 2018

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie. Kreatywna scenografia. Świetni aktorzy. Dziękuję

  wo.....@....pl / 26 października 2018

 • 10,0/ 10

  Dobra scenografia, muzyka i piosenki. Cały spektakl bardzo udany. Najważniejsze, że podobało się 6,5 latkowi.

  z......@gm...il.com / 11 grudnia 2017

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl,ciekawie zagrany,bardzo fajne i różnorodne formy wyrazu. Doskonała rozrywka dla dzieci i nie tylko:)

  an.....@....pl / 23 kwietnia 2017

Teatr Baj

Teatr Baj powstał w 1928 r. i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. Jego dorobek artystyczny obejmuje 167 premier. Baj, przygotowując kolejne przedstawienia, sięga po polską i światową literaturę dla dzieci i młodzieży, stosuje różne formy i techniki lalkowe. Stara się łączyć w repertuarze klasykę i sztukę współczesną, zachowując między nimi równowagę. Do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Dziecko jest głównym adresatem działalności Baja, ale ma on także w repertuarze propozycje dla starszych widzów.

Oprócz tworzenia spektakli Baj realizuje różnorodne przedsięwzięcia teatralne i edukacyjne. Od 2009 r. prowadzi program edukacyjny „teatr wiem co to” dla szkół i przedszkoli. W 2010 r. zrealizował wspólnie z norweskimi partnerami teatralno-edukacyjny projekt „Dziecko – teatr – świat. Ponad barierami”. Od 2012 r. realizuje projekt „mały, Duży i BAJ” przeznaczony dla rodzin, dzięki któremu dzieci i rodzice wspólnie z Bajem odkrywają tajemnice sztuki teatru. W 2012 r. zainaugurował nurt repertuarowy pod nazwą „Bajowe Najnaje”, w ramach którego tworzone są spektakle dla najnajmłodszych dzieci – od 0 do 3 lat. W 2014 r. zapoczątkował warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury. Od kilku lat realizuje różnorodne działania zmierzające do dostosowania przestrzeni i oferty dla osób z różnymi dysfunkcjami, ujęte w program „Baj bez barier”.

Teatr Baj jest otwarty na różnorodne inicjatywy: artystyczne, kulturalne, edukacyjne i społeczne, oraz na współpracę z teatrami, instytucjami i organizacjami z Polski i zagranicy, wierząc, że spotkania i wymiana doświadczeń zawsze rodzą nowe wartości. Stara się być wierny tradycji, a jednocześnie mieć otwarte ucho na współczesność, aby czerpać z niej to, co wartościowe. Dąży do poszerzania swojej oferty repertuarowej, edukacyjnej, aby jak najpełniej wykorzystać możliwości, jakie tkwią w sztuce teatru, aby penetrować wspólnie ze swoimi widzami, dziećmi i dorosłymi, obszary pomiędzy teatrem a życiem. Chce być miejscem przyjaznym, w którym widzowie, niezależnie od wieku, czują się dobrze i chcą do niego wracać.

Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, Order Uśmiechu.

Adres i dojazd

http://teatrbaj.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,0
Średnia ocena

29.06 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,2
Średnia ocena
Gorąco polecam. Świetna zabawa dla małych i dużych.
- Mariusz

08.06 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

5,0
Średnia ocena

08.06 / 15:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
10,0
Średnia ocena

12.06 / 10:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.