Doktor Dolittle i jego zwierzęta - zdjęcie Doktor Dolittle i jego zwierzęta - zdjęcie Doktor Dolittle i jego zwierzęta - zdjęcie Doktor Dolittle i jego zwierzęta - zdjęcie Doktor Dolittle i jego zwierzęta - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów
16 zainteresowanych osób

9.2 / 10

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Wraz z nim popłynęli nieodłączni: papuga Polinezja, piesek Jip, kaczka Dab-Dab i prosiątko Geb-Geb. Była to misja pełna przygód i niebezpieczeństw – spotkali groźnych wojowników, trafili do więzienia i walczyli z piratami. Zyskali też nowych przyjaciół.

Spektakl jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5. roku życia.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: http://www.teatrbaj.waw.pl/

Obsada

Elżbieta Bieda - zdjęcie

Elżbieta Bieda
Kaczka Dab-Dab

Elżbieta Bielińska - zdjęcie

Elżbieta Bielińska
Papuga Polinezja

Malwina Czekaj - zdjęcie

Malwina Czekaj
Jaskółka/Latająca Ryba/Małpa/Wojownik

Hanna Kinder-Kiss - zdjęcie

Hanna Kinder-Kiss
Jolliginka/Dwugłowiec

Małgorzata Suzuki - zdjęcie

Małgorzata Suzuki
Sara/Lwica/Latająca Ryba/Małpa/Wojownik

Andrzej Bocian - zdjęcie

Andrzej Bocian
Prosię Geb-Geb

Marcin Marcinowicz - zdjęcie

Marcin Marcinowicz
Bumpo/Wojownik/Delfin

Piotr Michalski - zdjęcie

Piotr Michalski
Ben Ali/Lew/Wojownik/Delfin

Jan Plewako - zdjęcie

Jan Plewako
Doktor Dolittle

Realizacja

Autor: Aneta Płuszka wg Hugha Loftinga

Reżyseria: Aneta Płuszka

Teksty piosenek: Aneta Płuszka

Scenografia: Jacek Zagajewski

Muzyka: Robert Łuczak

Choreografia: Władysław Janicki

Opinie naszych widzów (2)

  • 10.0/ 10

    Dobra scenografia, muzyka i piosenki. Cały spektakl bardzo udany. Najważniejsze, że podobało się 6,5 latkowi.

    z......@gm...il.com / 11 December 2017

  • 10.0/ 10

    Rewelacyjny spektakl,ciekawie zagrany,bardzo fajne i różnorodne formy wyrazu. Doskonała rozrywka dla dzieci i nie tylko:)

    an.....@....pl / 23 April 2017

Teatr Baj

Teatr Baj powstał w 1928 r. i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. Jego dorobek artystyczny obejmuje 167 premier. Baj, przygotowując kolejne przedstawienia, sięga po polską i światową literaturę dla dzieci i młodzieży, stosuje różne formy i techniki lalkowe. Stara się łączyć w repertuarze klasykę i sztukę współczesną, zachowując między nimi równowagę. Do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Dziecko jest głównym adresatem działalności Baja, ale ma on także w repertuarze propozycje dla starszych widzów.

Oprócz tworzenia spektakli Baj realizuje różnorodne przedsięwzięcia teatralne i edukacyjne. Od 2009 r. prowadzi program edukacyjny „teatr wiem co to” dla szkół i przedszkoli. W 2010 r. zrealizował wspólnie z norweskimi partnerami teatralno-edukacyjny projekt „Dziecko – teatr – świat. Ponad barierami”. Od 2012 r. realizuje projekt „mały, Duży i BAJ” przeznaczony dla rodzin, dzięki któremu dzieci i rodzice wspólnie z Bajem odkrywają tajemnice sztuki teatru. W 2012 r. zainaugurował nurt repertuarowy pod nazwą „Bajowe Najnaje”, w ramach którego tworzone są spektakle dla najnajmłodszych dzieci – od 0 do 3 lat. W 2014 r. zapoczątkował warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury. Od kilku lat realizuje różnorodne działania zmierzające do dostosowania przestrzeni i oferty dla osób z różnymi dysfunkcjami, ujęte w program „Baj bez barier”.

Teatr Baj jest otwarty na różnorodne inicjatywy: artystyczne, kulturalne, edukacyjne i społeczne, oraz na współpracę z teatrami, instytucjami i organizacjami z Polski i zagranicy, wierząc, że spotkania i wymiana doświadczeń zawsze rodzą nowe wartości. Stara się być wierny tradycji, a jednocześnie mieć otwarte ucho na współczesność, aby czerpać z niej to, co wartościowe. Dąży do poszerzania swojej oferty repertuarowej, edukacyjnej, aby jak najpełniej wykorzystać możliwości, jakie tkwią w sztuce teatru, aby penetrować wspólnie ze swoimi widzami, dziećmi i dorosłymi, obszary pomiędzy teatrem a życiem. Chce być miejscem przyjaznym, w którym widzowie, niezależnie od wieku, czują się dobrze i chcą do niego wracać.

Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, Order Uśmiechu.

Adres i dojazd

http://teatrbaj.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena

25.03 / 12:00

Gatunek: Dla dzieci
8.4
Średnia ocena

Jutro / 11:30

25.01 / 16:30

+ dostępnych 8 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
8.5
Średnia ocena
Magiczny i niezwykły, zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.
- Beata

18.02 / 11:00

20.05 / 11:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

25.01 / 10:00

26.01 / 10:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
8.0
Średnia ocena

03.02 / 15:00

03.02 / 16:30

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.