Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Warszawie, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Dzięki filtrom możesz wybrać konkretny gatunek, datę, muzeum, koncert czy teatr. Repertuar Warszawa możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.
  3. Jeśli chcesz wybrać repertuar konkretnego teatru, muzeum, czy innej instytucji kultury, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  4. Możesz wybrać zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar w określonym czasie.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatrów Warszawa.

Teatr Baj

ul. Jagiellońska 28, Warszawa

Teatr Baj powstał w 1928 r. w Warszawie, na Żoliborzu, i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. W 1930 r. przyjął nazwę Baj. Jego pierwsze spektakle pod względem formy i techniki inspirowane były szopką – tradycyjnym przedstawieniem granym przy użyciu kukieł w okresie Bożego Narodzenia. Prowadził też kursy lalkarskie na terenie całej Polski, popularyzując teatr lalek dla dzieci. Z jego inspiracji powstało wiele polskich teatrów lalek, m.in. w Opolu, Olsztynie, Toruniu, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Białymstoku, Łodzi.
Jego dorobek artystyczny obejmuje ponad 190 premier. Teatr sięga po polską i światową literaturę dla dzieci i młodzieży, stosuje różne formy i techniki lalkowe, chcąc zaproponować swoim widzom jak najbardziej różnorodny i szeroki obraz teatru lalek, teatru formy. Stara się łączyć w repertuarze klasykę i sztukę współczesną, zachowując między nimi równowagę. Do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Stale poszukuje nowych środków scenicznych, aby jak najlepiej trafiać do dziecięcej widowni, której potrzeby zmieniają się wraz z tym, jak zmienia się świat.
Głównym adresatem działalności Baja jest dziecko. Zarówno dziecko najnajmłodsze, które zapraszamy na spektakle z nurtu ”Bajowe Najnaje” (czyli dla widzów od 0 do 3 roku życia), jak i dziecko w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, na które czeka bardzo różnorodny i interesujący repertuar. Teatr ma w programie także propozycje nieco poważniejsze skierowane dla starszego widza.
Oprócz tworzenia spektakli Baj realizuje różnorodne przedsięwzięcia teatralne i edukacyjne. Jako jeden z pierwszych teatrów stworzył kompleksowy program edukacji teatralnej (edukacji o teatrze). Prowadzi program edukacyjny „teatr wiem co to” (zarówno w wersji stacjonarnej, jak i online) dla szkół i przedszkoli. Realizuje program „Baj bez barier”, którego celem jest umożliwianie korzystania ze spektakli i edukacji teatralnej osobom z różnymi dysfunkcjami. Prowadzi działania społeczno-kulturalne w dzielnicy Praga Północ w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku. W ramach działalności online Teatr na bieżąco przygotowuje dla widzów ofertę i repertuarową i edukacyjną, którą można dostosować do swoich potrzeb.
Teatr ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Swoje spektakle pokazywał na wielu festiwalach, przeglądach i występach gościnnych. W ostatnich latach stał się jednym z najwięcej podróżujących po świecie polskich teatrów lalek (prezentował swoje przedstawienia m.in. w Argentynie, Chinach, Rosji, Iranie, Niemczech, Serbii, Czechach, we Włoszech i na Węgrzech).
Baj jako pierwszy teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, Order Uśmiechu.

Repertuar Teatr Baj w Warszawie