To wiem na pewno - zdjęcie To wiem na pewno - zdjęcie To wiem na pewno - zdjęcie To wiem na pewno - zdjęcie To wiem na pewno - zdjęcie To wiem na pewno - zdjęcie To wiem na pewno - zdjęcie To wiem na pewno - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów
8 zainteresowanych osób

9,5 / 10

To wiem na pewno

Dziwny tytuł… „To wiem na pewno”; ale czy rzeczywiście ktoś w tej sztuce coś wie na pewno? Pozory wskazują, że może tak być.

Oto małżeństwo w średnim wieku, czwórka dorosłych dzieci. Prowadzą zwykłe życie, tylko młodsza córka nadal mieszka z rodzicami. Ale jak to bywa, coś powolutku zaczyna się rozłazić w szwach. Ktoś postanawia wyprowadzić się z własnej rodziny. Ktoś odkrywa, że nie mieści się w skórze swojej płci. Ktoś nie może znieść własnej bezradności po utracie pracy.

Najsilniejszej w rodzinie osobie, matce, która zawsze wie lepiej, także nie udaje się ocalić rozpadającej się wspólnoty. Bo tak naprawdę nikt z nas, nawet najbardziej kochających, niczego nie wie na pewno. Takie życie, tacy jesteśmy.

Andrew Bovell jest Australijczykiem, a wydaje się, jakby napisał sztukę także o nas, tu nad Wisłą.

Na scenie występują między innymi Agata Kulesza jako matka, Przemysław Bluszcz jako ojciec, Paulina Gałązka jako córka, Waleria Gorobets jako córka, Paweł Gasztold-Wierzbicki jako syn, Jan Wieteska jako syn.

Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Zwiastuny

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Super sztuka, super temat , wspaniala gra aktorow.

  ag.....@ho...il.com / 13 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Coś fenomenalnego! Przekaz, o którym nie mogę zapomnieć…

  ma.....@am...ki.pl / 05 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Ależ to był Teatr Ateneum !!! Ile emocji, uczuć, ile energii ... Ile doświadczonego aktorstwa razem z świeżością młodości ... Takiego teatru mam trzeba! Dziękujemy ;))

  gr.....@py...sz.pl / 27 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Dobry, uniwersalny tekst. Świetna gra aktorska całego zespołu, szczególnie Agaty Kuleszy

  gr.....@on...et.pl / 26 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl, który porusza do szpiku, przejmujący, mądry i ważny dla każdego rodzica i każdego dziecka. Polecam z całego serca!

  gu.....@....pl / 26 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Agata Kulesza jak zwykleświetna bardzo ją lubię

  an.....@st...ag.com / 23 maja 2022

 • 9,0/ 10

  Doskonała, jak zawsze, Agata Kulesza, świetny Przemysław Bluszcz. Sztuka aktualna i ważna, warto przyjść razem z dorosłymi dziećmi;)

  to.....@gm...il.com / 03 czerwca 2022

 • 9,0/ 10

  Emocjonalna zawierucha. Zagrana filmowo. Na pewno nie pozostawia obojętnym. Świetna Kukesza i pozostali aktorzy. Polecam.

  ko.....@gm...il.com / 25 maja 2022

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

ul. Jaracza 2, Warszawa

http://teatrateneum.pl/