Spowiedź motyla - zdjęcie Spowiedź motyla - zdjęcie Spowiedź motyla - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
1 zainteresowana osoba

10.0 / 10

Spowiedź motyla

Czegoś takiego jeszcze w Ateneum nie było! Niezwykły spektakl, który jest muzycznym koncertem, i jeszcze bardziej niezwykły koncert, który jest pełnym teatralnym spektaklem. Na scenie zobaczymy znakomitą aktorkę Julię Kijowską po raz pierwszy w roli autorki i wykonawczyni muzycznych songów, w towarzystwie wybitnego gitarzysty zespołu Pustki, Radka Łukasiewicza. Ale to nie koniec niespodzianek: w spektaklu występuje też dziesięć szalonych nastolatek w rolach małych czarownic prześladujących pewnego chłopca – granego przez Julię Kijowską - swoją dziewczyńską rozbrykaną tajemnicą. Chłopiec ten to 14-letni Janusz Korczak. Tak, ten sam, który napisał Króla Maciusia I, a potem został sławnym doktorem i opiekunem żydowskich dzieci w warszawskim getcie. A co się dzieje z wrażliwym chłopcem w wieku dojrzewania? Te dziesięć obsesyjnych dziewczynek to nie przypadek... Nie spodziewajcie się jednak prostej opowieści. Ten wielki kolorowy kolaż sceniczny działa przede wszystkim na wrażliwość i wyobraźnię.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: www.teatrateneum.pl

Realizacja

Autorzy: Janusz Korczak i Julia Kijowska (teksty piosenek)

Reżyseria: Julia Kijowska / Wojciech Faruga

Występują: Julia Kijowska, Radek Łukasiewicz i dzieci

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    Współczesna interpretacja listów 14 letniego Janusza Korczaka. Świetne, nieprzewidywalne przedstawienie z nietuzinkowym zakończeniem !

    jw.....@....pl / 13 November 2017

Teatr Ateneum

Teatr Ateneum to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. Znajduje się on w samym sercu warszawskiego Powiśla w domu Związku Zawodowego Kolejarzy. Związany jest on z wieloma wybitnymi polskimi nazwiskami teatralnymi. Założony został w 1928 roku przez zasłużonego polskiego aktora – Stefana Jaracza. Jest jednym z najstarszych warszawskich teatrów. Swoja prawdziwą świetność przeżywał jeszcze przed II wojna światową.

Dyrektorem teatru po wojnie został Janusz Warmiński, dzięki któremu Teatr Ateneum szybko powrócił do życia kulturalnego Warszawy - na jego deskach ponownie zaczęło się pojawiać wielu wybitnych aktorów, zaś patronem teatru stał się jego założyciel - Stefan Jaracz. Janusz Warmiński przeszedł do historii jako jeden z najbardziej zasłużonych dyrektorów teatralnych. Po śmierci Janusza Warmińskiego obowiązki dyrektora artystycznego przejęła kolejna wybitna postać teatralna - Gustaw Holubek.

Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym od sezonu 2017/2018 jest Paweł Dangel.

Teatr Ateneum oferuje bogaty, różnorodny repertuar - na deskach teatru obejrzeć możemy spektakle tworzone na podstawie wielu wybitnych polskich i zagranicznych sztuk współczesnych. Bilety i wejściówki do Teatru Ateneum kupić można przez internet za pośrednictwem portalu eWejsciowki.pl lub standardowo - w kasie i na stronie teatru.

Spektakle w repertuarze Teatru Ateneum grane są na trzech różnych scenach – Scenie Głównej oraz dwóch dodatkowych scenach, nieco bardziej kameralnych, których twórcą był Janusz Warmiński - Scenie 61 oraz Scenie na Dole.

Teatr Ateneum tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i dzisiaj tworzy zespół wybitnych aktorów m. in. Agata Kulesza, Magdalena Schejbal, Marcin Dorociński, Tadeusz Borowski, Artur Barciś, Krzysztof Gosztyła, Olga Sarzyńska, Marzena Trybała, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Tyniec.

Adres i dojazd

ul. Jaracza 2
00-378 Warszawa
22 50 28 150, 22 50 28 151

http://teatrateneum.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.7
Średnia ocena
Sztuka na wysokim poziomie, pełna refleksji, zaangażowania. Polecam!
- Małgorzata

16.12 / 19:00

17.12 / 19:00

Gatunek: Dramat
9.5
Średnia ocena
Wspaniała sztuka, doskonały kunszt aktorski i piękne przesłanie!
- Joanna

25.11 / 19:00

26.11 / 18:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.1
Średnia ocena
Mogę polecić każdemu kto nie wie jak spędzić wieczór!
- Marek

23.11 / 20:00

24.11 / 20:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.7
Średnia ocena
Rewelacyjny spektakl. Mnóstwo humoru, lekkości, świetna gra aktorska.
- Agnieszka

Dziś / 19:30

Jutro / 19:30

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Muzyczny
9.0
Średnia ocena
Opania - aktor najwyższych lotów
- Marcin

Dziś / 19:45

Jutro / 19:45

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Monodram
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.