Przybora na 102 - zdjęcie Przybora na 102 - zdjęcie Przybora na 102 - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
15 zainteresowanych osób

8,8 / 10

Przybora na 102

Na scenie pojawiają się trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Jest więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco.

Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, a całość jest wspaniale wzbogacona przez muzyczne trio. Teksty Mistrza Jeremiego są przeplatane szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie, z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane. Teatralno-muzyczna konwencja okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Pomimo dużej dynamiki i różnorodności, jest w spektaklu wewnętrzna harmonia i porządek, jakaś lekkość i radość. Może dlatego, że wzajemna sympatia artystów ma miejsce również poza sceną. Publiczność szaleje!

Czas trwania: 100 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Magda Umer i Mumio

Zespół muzyczny w składzie:

Wojciech Borkowski

Tomasz Drozdek (Mumio)

Maciej Szczyciński

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  cudowna przygoda intelektualna!!!

  tz.....@....pl / 05 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Cudowny surrealistyczny nastrój, piękna polszczyzna,cudowne poczucie humoru,wspaniały ruch sceniczny.

  an.....@53...54.pl / 29 marca 2019

 • 9,0/ 10

  W pierwszej części zabrakło bodaj jednej piosenki. Piosenki były troszkę za głośne - czasami nie rozumiało się słów. Starsi Panowie byli stonowani i eleganccy.

  ja.....@po...ta.fm / 16 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Duet Przybora-Wasowski nie miał, nie ma i długo nie będzie miał sobie równych. Do tego uwielbiany przeze mnie kabaret Mumio. To nie miało prawa się nie udać.

  p......@....pl / 16 kwietnia 2019

 • 6,0/ 10

  Uwielbiam Przyborę. Magda Umer jest gwarancją poziomu i nastroju. Nie podobał mi się pomysł połączenia poezji/piosenek Jeremiego Przybory ze stylem kabaretu Mumio. Najpewniej zamysłem było dotarcie do młodszej publiczności.

  ja.....@st...ka.pl.pl / 16 kwietnia 2019

Teatr Ateneum

Teatr Ateneum to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. Znajduje się on w samym sercu warszawskiego Powiśla w domu Związku Zawodowego Kolejarzy. Związany jest on z wieloma wybitnymi polskimi nazwiskami teatralnymi. Założony został w 1928 roku przez zasłużonego polskiego aktora – Stefana Jaracza. Jest jednym z najstarszych warszawskich teatrów. Swoja prawdziwą świetność przeżywał jeszcze przed II wojna światową.

Dyrektorem teatru po wojnie został Janusz Warmiński, dzięki któremu Teatr Ateneum szybko powrócił do życia kulturalnego Warszawy - na jego deskach ponownie zaczęło się pojawiać wielu wybitnych aktorów, zaś patronem teatru stał się jego założyciel - Stefan Jaracz. Janusz Warmiński przeszedł do historii jako jeden z najbardziej zasłużonych dyrektorów teatralnych. Po śmierci Janusza Warmińskiego obowiązki dyrektora artystycznego przejęła kolejna wybitna postać teatralna - Gustaw Holubek.

Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym od sezonu 2017/2018 jest Paweł Dangel.

Teatr Ateneum oferuje bogaty, różnorodny repertuar - na deskach teatru obejrzeć możemy spektakle tworzone na podstawie wielu wybitnych polskich i zagranicznych sztuk współczesnych. Bilety i wejściówki do Teatru Ateneum kupić można przez internet za pośrednictwem portalu eWejsciowki.pl lub standardowo - w kasie i na stronie teatru.

Spektakle w repertuarze Teatru Ateneum grane są na trzech różnych scenach – Scenie Głównej oraz dwóch dodatkowych scenach, nieco bardziej kameralnych, których twórcą był Janusz Warmiński - Scenie 61 oraz Scenie na Dole.

Teatr Ateneum tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i dzisiaj tworzy zespół wybitnych aktorów m. in. Agata Kulesza, Magdalena Schejbal, Marcin Dorociński, Tadeusz Borowski, Artur Barciś, Krzysztof Gosztyła, Olga Sarzyńska, Marzena Trybała, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Tyniec.

Adres i dojazd

ul. Jaracza 2
00-378 Warszawa
22 50 28 150, 22 50 28 151

http://teatrateneum.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,8
Średnia ocena
Świetna zabawa z mistrzami słowa
- Rafał

Jutro / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
9,2
Średnia ocena

11.05 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
9,0
Średnia ocena

27.04 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,4
Średnia ocena
Gra aktorów rewelacyjna. Co za emocje
- Magdalena

24.04 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
7,6
Średnia ocena
Gra aktorska na najwyższym poziomie. Byłem zachwycony
- Marcin

24.04 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8,9
Średnia ocena
Opania - aktor najwyższych lotów
- Marcin

27.04 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
Kup bilet