Ojciec 2 - zdjęcie Ojciec 2 - zdjęcie Ojciec 2 - zdjęcie Ojciec 2 - zdjęcie

Ojciec 2

Osiemdziesięcioletni André (w tej roli Marian Opania), wydaje się być ciągle w niezłej formie. Jednak niepokój najbliższych budzą coraz częściej pojawiające się u niego kłopoty z pamięcią. Anna (Magdalena Schejbal) stara się zapewnić ojcu możliwie najlepszą opiekę, licząc, że to spowolni postęp choroby. Ale to nie utrata pamięci zdaje się być największym problemem starszego pana. Prawdziwym dramatem jest niepokojące rozpadanie się więzi rodzinnych, zanik wzajemnego zrozumienia, społecznej empatii, szczęścia oraz… zwykłego zdrowego rozsądku. Kto w tych okolicznościach zachowa się uczciwie, a kto będzie wykorzystywał nieszczęście? I czyj świat jest prawdziwszy – chorego ojca czy pozornie zdrowej rodziny?

„Ojciec” to przejmująca tragikomedia napisana przez Floriana Zellera, bodaj najczęściej granego dziś na świecie współczesnego dramatopisarza francuskiego. Spektakl reżyseruje Iwona Kempa, znana między innymi ze znakomitych realizacji sztuk i scenariuszy Ingmara Bergmana.

Na scenie występują między innymi Przemysław Bluszcz jako Pierre, Paulina Gałązka jako Laura, Magdalena Schejbal jako Anne, jego córka, Małgorzata Mikołajczak jako Kobieta, Marian Opania jako André, Dariusz Wnuk jako Mężczyzna.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Zwiastuny

Realizacja

autor Florian: Zeller

przekład Bogusława: Frosztęga

reżyseria i opracowanie muzyczne: Iwona Kempa

scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska

reżyseria światła i projekcje: Mateusz Wajda

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet