Ojciec - zdjęcie Ojciec - zdjęcie Ojciec - zdjęcie Ojciec - zdjęcie Ojciec - zdjęcie Ojciec - zdjęcie

Średnia ocena

165 oddanych głosów
72 zainteresowanych osób

9.4 / 10

Ojciec

Osiemdziesięcioletni André (w tej roli Marian Opania), wydaje się być ciągle w niezłej formie. Jednak niepokój najbliższych budzą coraz częściej pojawiające się u niego kłopoty z pamięcią. Anna (Magdalena Schejbal) stara się zapewnić ojcu możliwie najlepszą opiekę, licząc, że to spowolni postęp choroby. Ale to nie utrata pamięci zdaje się być największym problemem starszego pana. Prawdziwym dramatem jest niepokojące rozpadanie się więzi rodzinnych, zanik wzajemnego zrozumienia, społecznej empatii, szczęścia oraz… zwykłego zdrowego rozsądku. Kto w tych okolicznościach zachowa się uczciwie, a kto będzie wykorzystywał nieszczęście? I czyj świat jest prawdziwszy – chorego ojca czy pozornie zdrowej rodziny?

„Ojciec” to przejmująca tragikomedia napisana przez Floriana Zellera, bodaj najczęściej granego dziś na świecie współczesnego dramatopisarza francuskiego. Spektakl reżyseruje Iwona Kempa, znana między innymi ze znakomitych realizacji sztuk i scenariuszy Ingmara Bergmana.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Autor: Florian Zeller

Przekład: Bogusława Frosztęga

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Iwona Kempa

Scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska

reżyseria światła i projekcje: Mateusz Wajda

Opinie naszych widzów (80)

 • 10.0/ 10

  Wielkie przeżycie. Mistrzowska gra Mariana Opani.

  su.....@....pl / 13 December 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny spektakl po prostu i trudny. Dotyka bardzo smutnego problemu i zmusza do refleksji. Wszyscy grali bardzo dobrze, ale rola tytułowa - chapeau bas!

  ba.....@gm...il.com / 10 December 2018

 • 10.0/ 10

  mocny spektakl, czujesz ten strach starszej osoby chorej na Alzheimera. Bardzo polecam

  ur.....@gm...il.com / 10 December 2018

 • 10.0/ 10

  Swietna realizacja, subtelnie ujety problem postępującej choroby Alzheimera. Bardzp dobry aktorsko, absolutnie fenomalny pan Marian Opania.

  zm.....@gm...il.com / 10 December 2018

 • 10.0/ 10

  Polecam...warto

  fa.....@....pl / 09 December 2018

Teatr Ateneum

Teatr Ateneum to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. Znajduje się on w samym sercu warszawskiego Powiśla w domu Związku Zawodowego Kolejarzy. Związany jest on z wieloma wybitnymi polskimi nazwiskami teatralnymi. Założony został w 1928 roku przez zasłużonego polskiego aktora – Stefana Jaracza. Jest jednym z najstarszych warszawskich teatrów. Swoja prawdziwą świetność przeżywał jeszcze przed II wojna światową.

Dyrektorem teatru po wojnie został Janusz Warmiński, dzięki któremu Teatr Ateneum szybko powrócił do życia kulturalnego Warszawy - na jego deskach ponownie zaczęło się pojawiać wielu wybitnych aktorów, zaś patronem teatru stał się jego założyciel - Stefan Jaracz. Janusz Warmiński przeszedł do historii jako jeden z najbardziej zasłużonych dyrektorów teatralnych. Po śmierci Janusza Warmińskiego obowiązki dyrektora artystycznego przejęła kolejna wybitna postać teatralna - Gustaw Holubek.

Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym od sezonu 2017/2018 jest Paweł Dangel.

Teatr Ateneum oferuje bogaty, różnorodny repertuar - na deskach teatru obejrzeć możemy spektakle tworzone na podstawie wielu wybitnych polskich i zagranicznych sztuk współczesnych. Bilety i wejściówki do Teatru Ateneum kupić można przez internet za pośrednictwem portalu eWejsciowki.pl lub standardowo - w kasie i na stronie teatru.

Spektakle w repertuarze Teatru Ateneum grane są na trzech różnych scenach – Scenie Głównej oraz dwóch dodatkowych scenach, nieco bardziej kameralnych, których twórcą był Janusz Warmiński - Scenie 61 oraz Scenie na Dole.

Teatr Ateneum tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i dzisiaj tworzy zespół wybitnych aktorów m. in. Agata Kulesza, Magdalena Schejbal, Marcin Dorociński, Tadeusz Borowski, Artur Barciś, Krzysztof Gosztyła, Olga Sarzyńska, Marzena Trybała, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Tyniec.

Adres i dojazd

ul. Jaracza 2
00-378 Warszawa
22 50 28 150, 22 50 28 151

http://teatrateneum.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.4
Średnia ocena
Nowoczesny i z przesłaniem. Gorąco polecam!
- Anna

23.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
7.9
Średnia ocena
Dawno nie oglądałem tak dobrej sztuki. Czuję, że na długo zostaną ze mną obrazy i słowa
- Sławomir

02.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
8.8
Średnia ocena
Świetna sztuka, współczesna tematyka, błyskotliwy humor i dialogi. Gorąco polecam
- Katarzyna

17.02 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.9
Średnia ocena
Opania - aktor najwyższych lotów
- Marcin

Dziś / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
7.6
Średnia ocena

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8.8
Średnia ocena
Rewelacyjny Pan Marian Opania
- Maria

25.01 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.