Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

6,0 / 10

Meneliada

Nawet nie wyobrażają sobie Państwo jak wiele o nas samych i o dzisiejszym świecie można opowiedzieć z perspektywy śmietnika i odpadów, którymi codziennie zasypujemy naszą planetę. Tak właśnie czyni bohater „Meneliady” – outsider o naturze filozofa, znawca jasnych i ciemnych stron życia, ale i romantyk o czułym sercu, którego gra Marian Opania.

Menel z „Meneliady” kiedyś miał wszystko, dziś nie ma nic. A może… właśnie jest odwrotnie?

„Meneliada” to sztuka Jerzego Niemczuka. Znają Państwo jego twórczość doskonale, choćby z wielu popularnych i lubianych telewizyjnych seriali.

Na scenie występuje Marian Opania.

Źródło zdjęcia: fot. Bartek Warzecha

Realizacja

AUTOR: Jerzy Niemczuk

REŻYSERIA: Marian Opania

Opinie naszych widzów (1)

  • 7,0/ 10

    Pierwsza część spektaklu nie zrobiła na mnie wrażenia, była raczej nudna swoim dość spłycającym podejściem do tematu. Zakładam jednak, że autor uznał, że trzeba trochę lżejszego tonu, aby wprowadzić widza w sytuację. Druga część - wprost przeciwnie - poruszająca. Pokazała znaczenie uczuć, miłości, obecność przemocy, straty w życiu osoby bezdomnej. Wiele znaczyły dla mnie zdania o granicach wolności, a raczej o jej braku, z którym musimy mierzyć się niezależnie od tego, jak wygląda nasze życie. Pan Opania przestawił trafnie postać i emocje bohatera. Podziwiam zdolność wygłoszenia i utrzymania charakteru roli przez cały monodram. Szkoda, że po spektaklu popsuł wrażenie jakimiś zbytecznymi prywatnymi wywodami. Dziękuję za doświadczenie.

    ma.....@....pl / 31 maja 2022

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

ul. Jaracza 2, Warszawa

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.