Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie Meneliada - zdjęcie

Średnia ocena

40 oddanych głosów

8,7 / 10

Meneliada

Nawet nie wyobrażają sobie Państwo jak wiele o nas samych i o dzisiejszym świecie można opowiedzieć z perspektywy śmietnika i odpadów, którymi codziennie zasypujemy naszą planetę. Tak właśnie czyni bohater „Meneliady” – outsider o naturze filozofa, znawca jasnych i ciemnych stron życia, ale i romantyk o czułym sercu, którego gra Marian Opania.

Menel z „Meneliady” kiedyś miał wszystko, dziś nie ma nic. A może… właśnie jest odwrotnie?

„Meneliada” to sztuka Jerzego Niemczuka. Znają Państwo jego twórczość doskonale, choćby z wielu popularnych i lubianych telewizyjnych seriali.

Na scenie występuje Marian Opania.

Źródło zdjęcia: fot. Bartek Warzecha

Realizacja

AUTOR: Jerzy Niemczuk

REŻYSERIA: Marian Opania

Opinie naszych widzów (22)

 • 10,0/ 10

  Najlepszy aktor Marian Opania uwielbiam,sama przyjemność podziwiania mistrza

  ma.....@gm...il.com / 28 września 2022

 • 10,0/ 10

  Niezapomniane przeżycie, głównie dzięki Panu Marianowi Opani.

  ew.....@gm...il.com / 28 września 2022

 • 10,0/ 10

  wzruszające przedstawienie, wspaniała gra

  an.....@po...ta.onet.pl / 27 września 2022

 • 10,0/ 10

  znakomity spektakl

  ew.....@....pl / 27 września 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały Pan Marian Opania ! Doskonale rysuje 8 gwiazdek!

  sa.....@....pl / 19 września 2022

 • 10,0/ 10

  jeszcze jedno, ciekawe podejście do zagadnień związanych z socjologią w aspekcie marginesu społecznego, polityką, religią, przyjaźnią, wiernością, materializmem. Bardzo miła oprawa muzyczna!!! Brawo

  be.....@ho...il.com / 19 września 2022

 • 10,0/ 10

  Mądry, ważny i elektryzujący spektakl. Marian Opania gra tak, ze nie można oczu oderwać. Jego opowieść to historia o człowieku. Grając wbija widza w fotel i nie pozwala o sobie zapomnieć jeszcze długo po spektaklu. Dziękuje! Chapeau bas!

  Ka.....@gm...il.com / 19 września 2022

 • 10,0/ 10

  Fantastyczne wykonanie! Monodram tak szczery, prawdziwy, uczta dla duszy :) dziękuję bardzo!

  do.....@....pl / 19 września 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl trudny., poruszający. Marian Opania jak zwykle świetny, charyzmatyczy.

  z......@....pl / 17 września 2022

 • 10,0/ 10

  Cóż pisać nazwisko Opania samo mówi za siebie. Nie potrzebuje reklamy!!!!

  d_.....@po...ta.onet.pl / 17 września 2022

 • 10,0/ 10

  Tekst świetny.Mój ulubiony aktor P.Opania trochę mnie zawiódł,bo zbyt cicho kreował postać,zwłaszcza w pierwszym akcie.

  ir.....@ga...ta.pl / 17 września 2022

 • 10,0/ 10

  Doskonałe przedstawianie i co najważniejsze fantastyczna rola Mariana Opani !!!

  da.....@gm...il.com / 17 września 2022

 • 10,0/ 10

  Nie do opisania emocje, jakie pokazuje p. Opania i jakie wywołuje u widzą. Majstersztyk i klasa sama w sobie. Rewelacja.

  mb.....@....pl / 17 września 2022

 • 9,0/ 10

  Świetny, z przesłaniem monodram. Wiele cennych myśli i spostrzeżeń, jedynie drugi akt trochę słabszy, w pierwszym padło tak wiele, że w tej formie ten drugi można było sobie darować. Polecam.

  an.....@....pl / 19 września 2022

 • 9,0/ 10

  Znakomity aktor, świetny tekst, niestety nawet w drugim rzędzie niektóre kwestie były niesłyszalne - może trzeba użyć mikroportu, nie tylko do piosenek.

  ja.....@ga...ta.pl / 19 września 2022

 • 9,0/ 10

  bardzo wysoko cenię aktorstwo pana Opanii to główny powód...tekst poruszający i zmiuszający do refleksji....mądrze i pięknie spędzone 2 godziny w tym głupiejącym świecie:))

  ew.....@....pl / 18 września 2022

 • 9,0/ 10

  Uwielbiam Mariana Opanię i słuchać piękną polszczyznę okraszoną wzruszającymi pieśniami... Czekam na kolejne, a zwłaszcza "W progu". Serdecznie pozdrawiam Beata L-O

  la.....@....pl / 17 września 2022

 • 7,0/ 10

  Tekst sztuki słaby, pojedyncze pozlepiane ze sobą sceny, trochę jak odcinki serialu telewizyjnego. Natomiast świetna gra aktorska pana Mariana Opani. Dla jego doskonałej gry warto tę sztukę obejrzeć.

  a-.....@....pl / 20 września 2022

 • 7,0/ 10

  Dobry pomysł, świetna gra Aktora, ale - o ile druga część wywoływała wzruszenie ( np. watek psa), to pierwsza nie miała takiej dramaturgii tekstu, ani narracji, ktòra “wgniotła by w fotel”.

  ad.....@gm...il.com / 18 września 2022

 • 7,0/ 10

  Pierwsza część spektaklu nie zrobiła na mnie wrażenia, była raczej nudna swoim dość spłycającym podejściem do tematu. Zakładam jednak, że autor uznał, że trzeba trochę lżejszego tonu, aby wprowadzić widza w sytuację. Druga część - wprost przeciwnie - poruszająca. Pokazała znaczenie uczuć, miłości, obecność przemocy, straty w życiu osoby bezdomnej. Wiele znaczyły dla mnie zdania o granicach wolności, a raczej o jej braku, z którym musimy mierzyć się niezależnie od tego, jak wygląda nasze życie. Pan Opania przestawił trafnie postać i emocje bohatera. Podziwiam zdolność wygłoszenia i utrzymania charakteru roli przez cały monodram. Szkoda, że po spektaklu popsuł wrażenie jakimiś zbytecznymi prywatnymi wywodami. Dziękuję za doświadczenie.

  ma.....@....pl / 31 maja 2022

 • 4,0/ 10

  Mam wrażenie, że dramat pisało dwóch autorów, którzy nie dogadali się, kim jest główny bohater i jaka historia za nim stoi. W warstwie narracyjnej było to bardzo niespójne: raz mieliśmy starszego pana, który przemyślał wszystkie ważne w życiu kwestie i ma je poukładane, innym razem bohater prowadził rozmowy z wymyślonym rozmówcą i krzyczał w amoku, zachowując się przy tym jak człowiek bardzo pogubiony, skonfliktowany z innymi, nieszczęśliwy. Nie zrozumiałam postawy bohatera i tego, co go ukształtowało, więc nie byłam w stanie współodczuwać. Na szczęście poszłam na tę sztukę ze względu na aktora i przynajmniej pod tym kątem się nie zawiodła. Marian Opania jest doskonały. Dramat natomiast pozostawia, w mojej ocenie, wiele do życzenia.

  ko.....@gm...il.com / 29 września 2022

 • 4,0/ 10

  Pan Marian Opania jak zawsze znakomity. Wszyscy wiemy, że to aktorska klasa i zagra jak zawsze świetnie nawet gdy tekst słabiutki. A właśnie tekst sztuki Meneliada jest słaby, bez wyrazu, a nawet większej logiki w opowiadanych znakomicie historyjkach. Pan Marian Opania - tak, Meneliada - NIE.

  ma.....@gm...il.com / 27 września 2022

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

ul. Jaracza 2, Warszawa

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet