Magda Umer - Magda Umer -

Średnia ocena

16 oddanych głosów
40 zainteresowanych osób

9,8 / 10

Magda Umer - "Koncert jesienny"

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez Nią piosenki stały się wręcz przebojami.

W recitalu "Koncert jesienny" usłyszymy utwory z płyt "Noce i sny", "Wciąż się na coś czeka" oraz piosenki – wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: "Już szumią kasztany", "Oczy tej małej" i "O niebieskim pachnącym groszku". Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005) Magda pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu. Tworzy z nich spektakl.

Magda Umer jest nie tylko pieśniarką. Wyreżyserowała wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich. W wielu z nich m.in. "Zimy żal" (1989), "Big Zbig show" (1992), "Kobieta zawiedziona z Krystyną Jandą" (1994), "Mężczyźni mojego życia" (1995), "Zielono mi" (1997), "Marlena" (1999), "Młynarski czyli trzy elementy" (Teatr Ateneum 2003), czy we wspólnym przedsięwzięciu z Andrzejem Poniedzielskim "Chlip hop" (2006), współtwórcą muzycznym był Wojciech Borkowski, który towarzyszy Jej nieprzerwanie od 37 lat. W tym roku artystka obchodzi 50 rocznicę swojej pracy na scenie.

Usłyszymy piosenki Wojciecha Niżyńskiego, Andrzeja Woyciechowskiego, Andrzeja Trzebińskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Bronisława Broka, Haliny Poświatowskiej, Wojciecha Młynarskiego z muzyką Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Seweryna Krajewskiego, Janusza Bogackiego, Waldemara Kazaneckiego, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Matuszkiewicza.

Na scenie występuje Magda Umer jako wokal.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: fot.: Lena Rosman

Obsada

Realizacja

fortepian Wojciech Borkowski

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  cudowny wieczór !!!

  ip.....@gm...il.com / 22 października 2020

 • 10,0/ 10

  Pani Magda Umer jak zwykle "niezawodna" i trzymająca poziom.

  ba.....@gm...il.com / 22 października 2020

 • 10,0/ 10

  Dla wielbicieli Pani Magdy oraz Agnieszki Osieckiej to lektura obowiązkowa. Mnóstwo piosenek oraz informacji z życia.

  sc.....@gm...il.com / 27 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Pani Magda jak zawsze cudowna! Szkoda, że nie było Na całej połaci śnieg... ale nie można mieć wszystkiego :) Cudowny wieczór.

  ka.....@fi...ta.pl / 27 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Wspaniala arrystka.

  ad.....@gm...il.com / 11 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Koncert fantastyczny, sentymentalny,możliwość śpiewania z Pania Magdą optymistycznej piosenki "Jeszcze w zielone gramy"-bezcenne

  hl.....@gm...il.com / 31 października 2019

 • 9,0/ 10

  Na balkonie nie zawsze wyraźnie słychać delikatny głos pani Magdy.

  mi.....@po...ta.fm / 30 listopada 2021

 • 8,0/ 10

  Miła sentymentalna podróż w przeszłość, za którą wielu starszych ludzi tęskni. Świetna okazja dla dziadków na spotkanie integracyjne z wnukami i przekazanie im trochę tego ducha starej elegancji, kultury i etykiety. Może młodzież się trochę wynudzi, ale powinien im ten wieczór zapaść w pamięć i wrócić kiedyś, gdy dziadków już nie będzie. Trochę to smutne, ale jakże sercu miłe.....

  jn.....@....pl / 28 listopada 2021

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.