Kolacja dla głupca - zdjęcie Kolacja dla głupca - zdjęcie Kolacja dla głupca - zdjęcie

Średnia ocena

243 oddanych głosów
4,188 zainteresowanych osób

9.3 / 10

Kolacja dla głupca

Pierre Brochant jest bogatym wydawcą i człowiekiem sukcesu. We wtorkowe wieczory ze swoimi kolegami urządza tytułowe „kolacje dla głupca” – konkursy, na które każdy z nich musi przyprowadzić wyjątkowego nieudacznika.

Kiedy Brochant poznaje mało rozgarniętego księgowego z ministerstwa finansów, wydaje mu się, że wygraną na kolejnej kolacji ma już w kieszeni. Przypadek spowoduje, że sprawy przybiorą niekorzystny dla niego obrót.

Zagraliśmy ten spektakl już ponad 850 razy. „Kolacja dla głupca” to nasz repertuarowy hit, który cieszy się wśród widzów niezmiennym powodzeniem.

Czas trwania: 130 minut

Obsada

Piotr Fronczewski - zdjęcie

Piotr Fronczewski
Pierre Brochant

Krzysztof Tyniec - zdjęcie

Krzysztof Tyniec
Francois Pignon

Marzena Trybała - zdjęcie

Marzena Trybała
Christine Brochant

Marek Lewandowski - zdjęcie

Marek Lewandowski
Juste Leblanc

Sławomir Holland - zdjęcie

Sławomir Holland
Dr Archambaud

Tadeusz Borowski - zdjęcie

Tadeusz Borowski
Lucien Cheval

Tomasz Kozłowicz - zdjęcie

Tomasz Kozłowicz
Lucien Cheval

Realizacja

Autor: Francis Veber

Przekład: Barbara Grzegorzewska

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Scenografia: Marcin Stajewski

Opinie naszych widzów (96)

 • 10.0/ 10

  Rewelacyjny

  au.....@....pl / 20 December 2017

 • 10.0/ 10

  Widzialem ,,Kolacje dla glupca,, w teatrze Ateneum w tej samej obsadzie po raz pierwszy okolo 9 lat temu. Tym razem w towarzystwie naszych przyjaciol, spektakl przyniosl ta sama dawke rozrywki i radosci. Szczerze-nie wyobrazam sobie, aby komukolwiek moglo sie to nie podobac. Tak komedia w sobie jako idea, jak i gra aktorska nie pozostawiaja zadnych ,,otwartych,, zyczen. Wielkie podziekowania Krzysztof Tyniec, Piotr Fronczewski i Co. !

  ja.....@go...il.com / 02 November 2017

 • 10.0/ 10

  Spektakl bezbłędnie zabawny i grany przy pełnej sali od kilkunastu lat! Świetny scenariusz i rewelacyjna gra wszystkich aktorów.

  li.....@....pl / 29 October 2017

 • 10.0/ 10

  Świetna gra aktorska, szczególnie trudna - ale super zagrana - rola "głupca", tzn. Krzysztofa Tyńca. I mimo, że zdawałoby się jest śmiesznie, to jednak drugie dno pobudza do refleksji. Jestem trzeci dzień po obejrzeniu spektaklu, a cały czas o nim myślę, jak łatwo zaszeregowujemy ludzi do pewnych kategorii mając się za lepszych, jak warto mieć pasję, dzięki której można przetrwać życiowe porażki, jak dobroć czasem ważniejsza jest od inteligencji. Z wielka przyjemnością zobaczyłam też na żywo p. Piotra Fronczewskiego, którego kocham we wszystkich jego rolach filmowych. Z zasady nie chodzę dwa razy na tę samą sztukę, ale chyba na "Kolację..." wybiorę się jeszcze raz.

  jk.....@gm...il.com / 27 October 2017

 • 10.0/ 10

  Doskonała gra Krzysztofa Tyńca i Piotra Fronczewskiego. Zachwyciłam się słówkiem wypowiedzianym przez Tyńca określającym bazgroły w notesie, ale nie mogę sobie przypomnieć. Bardzo proszę o ustalenie jak brzmiało to fikuśne słówko i poinformowanie mnie.

  ma.....@....pl / 20 September 2017

Teatr Ateneum

Teatr Ateneum to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. Znajduje się on w samym sercu warszawskiego Powiśla w domu Związku Zawodowego Kolejarzy. Związany jest on z wieloma wybitnymi polskimi nazwiskami teatralnymi. Założony został w 1928 roku przez zasłużonego polskiego aktora – Stefana Jaracza. Jest jednym z najstarszych warszawskich teatrów. Swoja prawdziwą świetność przeżywał jeszcze przed II wojna światową.

Dyrektorem teatru po wojnie został Janusz Warmiński, dzięki któremu Teatr Ateneum szybko powrócił do życia kulturalnego Warszawy - na jego deskach ponownie zaczęło się pojawiać wielu wybitnych aktorów, zaś patronem teatru stał się jego założyciel - Stefan Jaracz. Janusz Warmiński przeszedł do historii jako jeden z najbardziej zasłużonych dyrektorów teatralnych. Po śmierci Janusza Warmińskiego obowiązki dyrektora artystycznego przejęła kolejna wybitna postać teatralna - Gustaw Holubek.

Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym od sezonu 2017/2018 jest Paweł Dangel.

Teatr Ateneum oferuje bogaty, różnorodny repertuar - na deskach teatru obejrzeć możemy spektakle tworzone na podstawie wielu wybitnych polskich i zagranicznych sztuk współczesnych. Bilety i wejściówki do Teatru Ateneum kupić można przez internet za pośrednictwem portalu eWejsciowki.pl lub standardowo - w kasie i na stronie teatru.

Spektakle w repertuarze Teatru Ateneum grane są na trzech różnych scenach – Scenie Głównej oraz dwóch dodatkowych scenach, nieco bardziej kameralnych, których twórcą był Janusz Warmiński - Scenie 61 oraz Scenie na Dole.

Teatr Ateneum tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i dzisiaj tworzy zespół wybitnych aktorów m. in. Agata Kulesza, Magdalena Schejbal, Marcin Dorociński, Tadeusz Borowski, Artur Barciś, Krzysztof Gosztyła, Olga Sarzyńska, Marzena Trybała, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Tyniec.

Adres i dojazd

ul. Jaracza 2
00-378 Warszawa
22 50 28 150, 22 50 28 151

http://teatrateneum.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Nie spodziewałam się takiej dawki śmiechu. Wesoła historia, pozwalająca chociaż na kilka godzin zapomnieć o problemach
- Magdalena

13.02 / 19:15

14.02 / 19:15

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia
9.6
Średnia ocena

30.01 / 19:00

31.01 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.5
Średnia ocena
Artur Andrus jest absolutnie genialny i mistrzowsko inteligentny!
- Malina

Dziś / 19:45

Jutro / 19:45

+ dostępnych 7 innych terminów

Gatunek: Kabaret
-,-
Średnia ocena

28.01 / 19:30

30.01 / 19:00

+ dostępnych 10 innych terminów

Gatunek: Dramat
8.6
Średnia ocena
Rewelacyjny spektakl. Mnóstwo humoru, lekkości, świetna gra aktorska.
- Agnieszka

25.01 / 19:30

26.01 / 19:30

Gatunek: Muzyczny
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.