Jacek Kaczmarski - lekcja historii - zdjęcie Jacek Kaczmarski - lekcja historii - zdjęcie Jacek Kaczmarski - lekcja historii - zdjęcie

Średnia ocena

45 oddanych głosów
323 zainteresowanych osób

9.0 / 10

Jacek Kaczmarski - lekcja historii

Jeden z największych bardów współczesnej polskiej piosenki poetyckiej – Jacek Kaczmarski – nie żyje już od dziesięciu lat... Jego niezwykły, mocny głos, przejmujące teksty i porywająca energia, z jaką grał i śpiewał, były niezapomnianym przeżyciem dla tych, którzy mieli szczęście słuchać go na żywo.

Był o wiele za młody na śmierć – miał zaledwie 47 lat, kiedy zabrała go śmiertelna choroba. Jego wspaniałe pieśni budziły wiarę w wolność, odzyskaną także dzięki koncertom Kaczmarskiego gromadzącym tłumy entuzjastów.

Wielki admirator Jacka K., świetny śpiewający aktor Jacek Bończyk, proponuje dziś wraz z kilkoma kolegami wieczór pieśni Kaczmarskiego poświęconych kilkunastu słynnym obrazom. Kaczmarski fascynował się nie tylko polityką, ale i sztuką. A siła jego tekstów i muzyki wcale nie zmalała od tamtego czasu, kiedy był jeszcze wśród nas.

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Realizacja

Opracowanie i reżyseria: Jacek Bończyk

Scenografia: Grzegorz Policiński

Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Fabian Włodarek

Opinie naszych widzów (21)

 • 10.0/ 10

  Świetne aranze. Super wykonanie. Doskonały pomysł na połączenie całości.

  bo.....@gm...il.com / 01 April 2017

 • 10.0/ 10

  Kompletnie nie znałem twórczości Jacka Kaczmarskiego z tej strony. Kapitalna poezja w odniesieniu do historii I tej dawniejszej I bliższej. Brawurowo zaśpiewane. Polecam.

  pm.....@id...rp.com / 21 March 2017

 • 10.0/ 10

  Perfekcyjnie wykonany,ukłony dla artystów, trudny w odbiorze i interpretacji,spektakl jednak nie dla każdego, Pozdrawiam

  j......@gm...il.com / 04 December 2016

 • 10.0/ 10

  Bezapelacyjnie doskonały spektakl. Polecam szczególnie fanom poezji Kaczmarskiego interpretacje muzyczne i wokalne całego zespołu aktorów i muzyków występujących na scenie.

  eg.....@....pl / 30 October 2016

 • 10.0/ 10

  Gorąco polecam spektakl lekcja historii wszystkim fanom twórczości Jacka. Po wielu latach możliwość spotkania z tekstami Jacka na żywo bezcenna. Podoba mi się również wybór mniej znanych utworów jak i samo wykonanie. Świetnie spędzony wieczór i wspaniałe emocje i wspomnienia.

  so.....@po...ta.onet.pl / 23 May 2016

Teatr Ateneum

Teatr Ateneum to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. Znajduje się on w samym sercu warszawskiego Powiśla w domu Związku Zawodowego Kolejarzy. Związany jest on z wieloma wybitnymi polskimi nazwiskami teatralnymi. Założony został w 1928 roku przez zasłużonego polskiego aktora – Stefana Jaracza. Jest jednym z najstarszych warszawskich teatrów. Swoja prawdziwą świetność przeżywał jeszcze przed II wojna światową.

Dyrektorem teatru po wojnie został Janusz Warmiński, dzięki któremu Teatr Ateneum szybko powrócił do życia kulturalnego Warszawy - na jego deskach ponownie zaczęło się pojawiać wielu wybitnych aktorów, zaś patronem teatru stał się jego założyciel - Stefan Jaracz. Janusz Warmiński przeszedł do historii jako jeden z najbardziej zasłużonych dyrektorów teatralnych. Po śmierci Janusza Warmińskiego dyrektorem teatru został Zbigniew Libera, zaś obowiązki dyrektora artystycznego przejęła kolejna wybitna postać teatralna - Gustaw Holubek. Obecnie dyrektorem Teatru Ateneum jest Ryszard Markow, zaś dyrektorem artystycznym - Tadeusz Nyczek.

Teatr Ateneum oferuje bogaty, różnorodny repertuar - na deskach teatru obejrzeć możemy spektakle tworzone na podstawie wielu wybitnych polskich i zagranicznych sztuk współczesnych. Bilety i wejściówki do Teatru Ateneum kupić można przez internet za pośrednictwem portalu eWejsciowki.pl lub standardowo - w kasie i na stronie teatru.

Spektakle w repertuarze Teatru Ateneum grane są na trzech różnych scenach – Scenie Głównej oraz dwóch dodatkowych scenach, nieco bardziej kameralnych, których twórcą był Janusz Warmiński - Scenie 61 oraz Scenie na Dole.

Teatr Ateneum tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i dzisiaj tworzy zespół wybitnych aktorów m. in. Agata Kulesza, Marcin Dorociński, Tadeusz Borowski, Artur Barciś, Piotr Fronczewski, Krzysztof Gosztyła, Olga Sarzyńska, Marzena Trybała, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Tyniec.

Adres i dojazd

ul. Jaracza 2
00-378 Warszawa
22 50 28 150, 22 50 28 151

http://teatrateneum.pl/

Użytkownikom którym spodobał się spektakl, byli również na:

8.9
Średnia ocena
Genialne wykonanie i aranżacja!
- Beata

25.05 / 18:00

26.05 / 19:30

Gatunek: Muzyczny
8.0
Średnia ocena

04.05 / 19:00

05.05 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Muzyczny
9.1
Średnia ocena

12.05 / 19:00

13.05 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Muzyczny

Inne spektakle z tego teatru:

8.2
Średnia ocena
Męskie emocje - warte obejrzenia.
- Anna

12.05 / 19:00

13.05 / 19:00

Gatunek: Dramat
7.9
Średnia ocena
Skłania do myślenia
- Zbyszek

28.04 / 19:15

30.05 / 18:30

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet