Ja, Feuerbach - zdjęcie Ja, Feuerbach - zdjęcie Ja, Feuerbach - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów
94 zainteresowanych osób

9,4 / 10

Ja, Feuerbach

Wielka rola Piotra Fronczewskiego w głośnej sztuce Tankreda Dorsta. Jest to przenikliwa opowieść o sztuce zaczynania od początku – o dylematach i rozterkach każdego powrotu, który równie dobrze może być zwycięstwem, co klęską.

To również aktualny i niezwykle przenikliwy traktat o istocie teatru, gdzie „nowe” wciąż ściera się ze „starym”, i nigdy do końca nie wiadomo, które wartości są godne ocalenia, a które nadają się już do lamusa.

"Ja, Feuerbach” – niemal monodram – zawsze było popisem najwybitniejszych aktorów. W 1990 roku zagrał tę rolę Tadeusz Łomnicki, tworząc jedną ze swoich najlepszych kreacji. Dziś roli tej podejmuje się Piotr Fronczewski, godny następca Łomnickiego.

W spektaklu występuje Piotr Fronczewski jako Aktor Feuerbach, Grzegorz Damięcki jako Asystent reżysera, Maria Ciunelis jako Kobieta.

Czas trwania: 70 minut

Obsada

Piotr Fronczewski - zdjęcie

Piotr Fronczewski
Aktor Feuerbach

Grzegorz Damięcki - zdjęcie

Grzegorz Damięcki
Asystent reżysera

Realizacja

Autor: Tankred Dorst

Współpraca: Ursula Ehler

Przekład: Jacek St. Buras

Reżyseria: Piotr Fronczewski

Scenografia: Marcin Stajewski

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Bilet kupiony na spontanie, ale było warto. Pan Fronczewski udowadnia ze nie potrzeba wielu rekwizytów i bogatej scenografii żeby stworzyć świetną sztukę. Świetnie pokazany kontrast pomiędzy współczesnym światem młodych ludzi (niesamowita rola p. Damieckiego!) oraz ludzi ze starszego pokolenia. W 100% polecam! Warto!

  ro.....@gm...il.com / 15 października 2015

 • 10,0/ 10

  Świetna gra Piotra Fronczewskiego! Dramat, który wywołał u mnie ironiczny śmiech, refleksję nad przewrotnością życia.

  ko.....@gm...il.com / 14 kwietnia 2015

 • 10,0/ 10

  Piotr Fronczewski jak zwykle zachwyca. Po prostu MISTRZ.

  be.....@....pl / 23 stycznia 2015

 • 10,0/ 10

  Pan Piotr Fronczewski był wspaniały! To fantastyczny aktor, a sztuka, dzięki jego grze, przejmująca. Miło było także zobaczyć p. Damięckiego, którego coraz bardziej cenię jako aktora. Spektakl zapewne na długo zapadnie mi w pamięci.

  ap.....@ga...ka.com / 14 grudnia 2014

Recenzje krytyków (1)

 • Powodów, aby obejrzeć Ja, Feuerbach są co najmniej dwa. Pierwszy to Piotr Fronczewski w roli tytułowej. Drugi to debiut Piotra Fronczewskiego w roli reżysera. Poruszająca sztuka trzyma widza w napięciu i zmusza do refleksji. Przyczyniają się do tego minimalizm w scenografii, rewelacyjna gra światłami, magiczne lądowanie słupa mydlanych baniek, czy też scena z wyimaginowanymi ptaszętami. Sala wypełniona po brzegi może świadczyć o poziomie sztuki - polecam.

  Agnieszka Zawadka - www.kochamteatr.info Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.