Gra w życie - zdjęcie Gra w życie - zdjęcie Gra w życie - zdjęcie Gra w życie - zdjęcie

Średnia ocena

52 oddanych głosów
41 zainteresowanych osób

8,3 / 10

Gra w życie

Kürmann chciałby raz jeszcze przeżyć swoje życie, uniknąć popełnionych błędów, a w kluczowych momentach – mając świadomość późniejszych wydarzeń – podjąć zupełnie inne decyzje. Otrzymuje taką możliwość i na naszych oczach rozgrywa się rodzaj improwizowanego spektaklu teatralnego z Kürmannem w roli głównej.

Prowadzący/Reżyser – cierpliwie i empatycznie prowadzi swojego bohatera przez meandry jego własnej biografii, wspierając go, pomagając podjąć decyzje i udzielając rad, nierzadko kąśliwych. Tworząc warianty swojego życia, Kürmann posiłkuje się doświadczeniem, inteligencją i moralnością, jednak sytuacja komplikuje się, gdy w grę wchodzą uczucia. Bohater – mimo najszczerszych chęci – pozostając sobą, zawsze zakocha się w tej samej kobiecie, zawsze dokona tych samych wyborów i każda droga zaprowadzi go do tego samego momentu w życiu. Kürmann nie potrafi oszukać przeznaczenia. Nic nie zmieni jego relacji z żoną, nie przyniesie rewolucji, nie uchroni przed śmiertelną chorobą. Gra w życie okazuje się zatem niemożliwa i nierealna.

Czas trwania: 160 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Bartek Warzecha

Obsada

Grzegorz Damięcki - zdjęcie

Grzegorz Damięcki
Hannes Kürmann

Magdalena Schejbal - zdjęcie

Magdalena Schejbal
Antoinette Stein

Ewa Telega - zdjęcie

Ewa Telega
Postać I

Realizacja

Reżyseria – Aleksander Kaniewski

Scenografia – Paweł Dobrzycki

Muzyka – Wojciech Borkowski

Opinie naszych widzów (21)

 • 10,0/ 10

  Świetnie spektakl. Panstwo Grzegorz Damiecki to świetnie aktor.

  vi.....@gm...il.com / 11 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Piękny spektakl iwspaniala gra aktorów

  jj.....@bl...in.ch / 16 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Super spektakl, dający do myślenia. Polecam.

  jo.....@gm...il.com / 31 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawy sam spektakl, jego temat i pomysł na przedstawienie zawiłości losu bahatera , wspaniała gra aktorów, zwłaszcza Pana Grzegorza Damięckiego. Bardzo polecamy i dziękujemy.

  wi.....@gm...il.com / 04 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Niesamowity, zapadajacy w pamiec.

  m......@....pl / 31 października 2018

Teatr Ateneum

Teatr Ateneum to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. Znajduje się on w samym sercu warszawskiego Powiśla w domu Związku Zawodowego Kolejarzy. Związany jest on z wieloma wybitnymi polskimi nazwiskami teatralnymi. Założony został w 1928 roku przez zasłużonego polskiego aktora – Stefana Jaracza. Jest jednym z najstarszych warszawskich teatrów. Swoja prawdziwą świetność przeżywał jeszcze przed II wojna światową.

Dyrektorem teatru po wojnie został Janusz Warmiński, dzięki któremu Teatr Ateneum szybko powrócił do życia kulturalnego Warszawy - na jego deskach ponownie zaczęło się pojawiać wielu wybitnych aktorów, zaś patronem teatru stał się jego założyciel - Stefan Jaracz. Janusz Warmiński przeszedł do historii jako jeden z najbardziej zasłużonych dyrektorów teatralnych. Po śmierci Janusza Warmińskiego obowiązki dyrektora artystycznego przejęła kolejna wybitna postać teatralna - Gustaw Holubek.

Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym od sezonu 2017/2018 jest Paweł Dangel.

Teatr Ateneum oferuje bogaty, różnorodny repertuar - na deskach teatru obejrzeć możemy spektakle tworzone na podstawie wielu wybitnych polskich i zagranicznych sztuk współczesnych. Bilety i wejściówki do Teatru Ateneum kupić można przez internet za pośrednictwem portalu eWejsciowki.pl lub standardowo - w kasie i na stronie teatru.

Spektakle w repertuarze Teatru Ateneum grane są na trzech różnych scenach – Scenie Głównej oraz dwóch dodatkowych scenach, nieco bardziej kameralnych, których twórcą był Janusz Warmiński - Scenie 61 oraz Scenie na Dole.

Teatr Ateneum tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i dzisiaj tworzy zespół wybitnych aktorów m. in. Agata Kulesza, Magdalena Schejbal, Marcin Dorociński, Tadeusz Borowski, Artur Barciś, Krzysztof Gosztyła, Olga Sarzyńska, Marzena Trybała, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Tyniec.

Adres i dojazd

ul. Jaracza 2
00-378 Warszawa
22 50 28 150, 22 50 28 151

http://teatrateneum.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,1
Średnia ocena
Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

24.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,0
Średnia ocena

18.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
10,0
Średnia ocena

01.06 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8,9
Średnia ocena
Rewelacyjny Pan Marian Opania
- Maria

22.05 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
8,3
Średnia ocena
Mogę polecić każdemu kto nie wie jak spędzić wieczór!
- Marek

18.05 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,8
Średnia ocena
Świetna zabawa z mistrzami słowa
- Rafał

24.05 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.