Don Juan - zdjęcie Don Juan - zdjęcie Don Juan - zdjęcie Don Juan - zdjęcie Don Juan - zdjęcie Don Juan - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów

7,7 / 10

Don Juan

O czym jest „Don Juan”, wszyscy mniej więcej wiedzą. O słynnym uwodzicielu, którego imię oznacza w potocznym języku permanentne i nieukojone uganianie się za kobietami w dosyć jednoznacznym celu, jakim jest zaciąganie ich do łóżka. Ten uwodzicielski dunżuanizm nie zna granic, każda kobieta dobra i każda zasługuje na szybki ślub, byle tylko nasz seksmaniak mógł osiągnąć swoje. Gdyby jednak „Don Juan” był tylko o niepowstrzymanej obsesji erotycznej, szkoda byłoby na to Moliera, autora było nie było „Świętoszka”. Bo „Don Juan” jest też o świętoszkowatym świecie otaczającym bohatera, i erotyczne podboje Juana są także skierowane przeciw niemu. Są etyczną i filozoficzną prowokacją, wyzwaniem rzuconym światu klerykalnej hipokryzji ubranej w piękne słowa. Bo może Boga po prostu nie ma, a jedyną prawdą, w jaką warto wierzyć, jest dwa a dwa to cztery? Gdyby jednak wszystko było takie proste… Don Juan zostaje ukarany w końcu za bluźnierstwo, ale czy świat stanie się przez to lepszy?

Spektakl z Tomaszem Schuchardem w głównej roli reżyseruje Mikołaj Grabowski, twórca głośnego „Cesarza” wg Ryszarda Kapuścińskiego w naszym teatrze.

Sztuka dla widzów od 16 lat.

Na scenie występują między innymi Katarzyna Ucherska, Dorota Nowakowska, Artur Barciś, Tomasz Schuchardt, Dariusz Wnuk, Bartłomiej Nowosielski.

Czas trwania: 130 minut
Źródło zdjęcia: fot. Bartek Warzecha

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Molier

Przekład: Jerzy Radziwiłowicz

Reżyseria: Mikołaj Grabowski

scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk

Opinie naszych widzów (9)

 • 10,0/ 10

  Fenomenalna gra aktorska. Kostiumy, rekwizyty, sceneria również niczego sobie. Fabuła świetna.

  ga.....@gm...il.com / 25 września 2021

 • 10,0/ 10

  Ciekawy,zabawny, swietna obsada. Z morałem.

  an.....@....pl / 23 września 2021

 • 9,0/ 10

  Naprawdę było ok.Polecam

  Se.....@....pl / 27 września 2021

 • 8,0/ 10

  Na prawdę w porządku spektakl. Można sie pośmiać. Gra aktorska na wysokim poziomie.

  ko.....@gm...il.com / 05 października 2021

 • 8,0/ 10

  Zdecydowanie polecam iść na te adaptację sztuki Moliera z uwagi na wspaniałą grę aktorską obsady. Zaskakująca muzyka, świeże podejście. Całość oglądało się z zadowoleniem.

  kr.....@gm...il.com / 25 września 2021

 • 7,0/ 10

  Recenzja w "Dzienniku Teatralnym" trafnie oddaje w zasadzie wszystko o tym spektaklu. Mieszanie konwencji tradycyjnych i współczesnych. słaba scenografia. Mało atrakcyjny Don Juan. Aktorka w męskiej roli sługi??? Epatowanie przez młode aktorki seksem bez potrzeby scenicznej No i najgorsza rola posągu Komandora, ze szczególnym uwzględnieniem wydawanych przez niego dźwięków. Artur Barciś jak zwykle na swoim przyzwoitym poziomie. I tylko dla niego ta "7" w ogólnej ocenie. Uwaga ogólna - słaba akustyka sali,część dialogów słabo słyszalna.

  do.....@....pl / 26 września 2021

 • 6,0/ 10

  Ponadczasowa historia w nowoczesnym wydaniu

  go.....@in...ia.pl / 25 września 2021

 • 3,0/ 10

  Spektakl mi się nie podobał. Wg. mnie Pan Tomasz Schuchardt niedobrany do roli., Don Juanem powinien być zadbany mężczyzna, Podobało mi się jak zagrała Pani Katarzyna Ucherska. To jednak moja subiektywna ocena, na sztuce się nie znam ;)

  al.....@gm...il.com / 03 października 2021

 • 3,0/ 10

  Beznadziejny. Niewiadomo o co chodzi. Nie warto, strata pieniędzy

  an.....@....pl / 25 września 2021

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

ul. Jaracza 2, Warszawa

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.