Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów
16 zainteresowanych osób

7.9 / 10

Demon teatru, czyli mniejsza o to

"Demon teatru" jest komedią o aktorach, czyli ludziach, którzy zawodowo udają innych ludzi. A co będzie, jeśli nikogo nie będą udawać, a jednak staną przed nami, żeby odegrać spektakl? Jak wiadomo, teatr kryje tysiące fascynujących niespodzianek. Niektóre z nich poznacie Państwo oglądając "Demona teatru", sztukę niezwykłą jak jej autor.

Bogusław Schaeffer przyszedł do teatru z muzyki w latach 60., będąc już jednym z najoryginalniejszych kompozytorów XX wieku. Nie dziwota więc, że jego dramaty przypominają czasem kompozycje muzyczne, a sama muzyka stanowi w nich element tyleż wspierający akcję, co ją kreujący. Ale to tylko część dramatopisarskiej oryginalności Schaeffera. Nie ma w tych sztukach tradycyjnej akcji i konwencjonalnych bohaterów, chociaż postaci wypowiadają zdania często znane nam z potocznego języka. Ba, zdarza się, że mówią wieloma językami, wplatając w mowę „literacką” wyrażenia gwarowe, żargonowe, cytaty z innych autorów. Nade wszystko jednak bawią się w teatr.

Czas trwania spektaklu: 80 minut

Realizacja

Reżyseria i scenografia: Andrzej Domalik

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Muzyka: Mateusz Dębski

Choreografia: Liwia Bargieł

Reżyseria światła: Prot Jarnuszkiewicz

Konsultacja wokalna: Anna Markowicz

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  Ciekawie pokazany proces twórczy, fantastyczna gra aktorów

  wr.....@....com.pl / 23 November 2016

 • 8.0/ 10

  To przedstawienie dla wielbicieli teatru, o tym jak teatr się tworzy. Wiele momentów, gdy nie wiadomo czy aktorzy grają rolę w przedstawieniu, czy wychodzą z roli. Gra aktorska na najwyższym poziomie. Polecam!

  ma.....@....pl / 12 October 2016

 • 6.0/ 10

  Skłania do myślenia

  po.....@....pl / 08 September 2016

Teatr Ateneum

Teatr Ateneum to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. Znajduje się on w samym sercu warszawskiego Powiśla w domu Związku Zawodowego Kolejarzy. Związany jest on z wieloma wybitnymi polskimi nazwiskami teatralnymi. Założony został w 1928 roku przez zasłużonego polskiego aktora – Stefana Jaracza. Jest jednym z najstarszych warszawskich teatrów. Swoja prawdziwą świetność przeżywał jeszcze przed II wojna światową.

Dyrektorem teatru po wojnie został Janusz Warmiński, dzięki któremu Teatr Ateneum szybko powrócił do życia kulturalnego Warszawy - na jego deskach ponownie zaczęło się pojawiać wielu wybitnych aktorów, zaś patronem teatru stał się jego założyciel - Stefan Jaracz. Janusz Warmiński przeszedł do historii jako jeden z najbardziej zasłużonych dyrektorów teatralnych. Po śmierci Janusza Warmińskiego dyrektorem teatru został Zbigniew Libera, zaś obowiązki dyrektora artystycznego przejęła kolejna wybitna postać teatralna - Gustaw Holubek. Obecnie dyrektorem Teatru Ateneum jest Ryszard Markow, zaś dyrektorem artystycznym - Tadeusz Nyczek.

Teatr Ateneum oferuje bogaty, różnorodny repertuar - na deskach teatru obejrzeć możemy spektakle tworzone na podstawie wielu wybitnych polskich i zagranicznych sztuk współczesnych. Bilety i wejściówki do Teatru Ateneum kupić można przez internet za pośrednictwem portalu eWejsciowki.pl lub standardowo - w kasie i na stronie teatru.

Spektakle w repertuarze Teatru Ateneum grane są na trzech różnych scenach – Scenie Głównej oraz dwóch dodatkowych scenach, nieco bardziej kameralnych, których twórcą był Janusz Warmiński - Scenie 61 oraz Scenie na Dole.

Teatr Ateneum tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i dzisiaj tworzy zespół wybitnych aktorów m. in. Agata Kulesza, Marcin Dorociński, Tadeusz Borowski, Artur Barciś, Piotr Fronczewski, Krzysztof Gosztyła, Olga Sarzyńska, Marzena Trybała, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Tyniec.

Adres i dojazd

ul. Jaracza 2
00-378 Warszawa
22 50 28 150, 22 50 28 151

http://teatrateneum.pl/

Użytkownikom którym spodobał się spektakl, byli również na:

8.5
Średnia ocena
Polecam!!! Wyśmienita zabawa! Rewelacyjna gra aktorów!
- Marzena

02.02 / 19:00

28.01 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.4
Średnia ocena
Ciekawie, spektakularnie i ze smakiem! Byłam pod wrażeniem umiejętności aktorów.
- Iwona

23.02 / 19:00

Gatunek: Komedia
8.6
Średnia ocena
O jakości spektaklu niech świadczą moje łzy płynące ze śmiechu
- Jolanta

21.01 / 15:00

20.01 / 19:00

+ dostępnych 14 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne spektakle z tego teatru:

9.3
Średnia ocena
Mistrzostwo świata! Muszę to powtórzyć!
- Anna

Jutro / 19:00

18.01 / 19:00

+ dostępnych 6 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.3
Średnia ocena
Spektakl, który wywołuje wiele reflekcji jeszcze długo po wizycie w teatrze.
- Magdalena

20.01 / 19:00

21.01 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

8.4
Średnia ocena
Wielka aktorka w przedstawieniu, które daje dużo do myślenia. Koniecznie!
- Michał

21.01 / 19:15

22.01 / 19:15

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Monodram
Kup bilet