Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie Demon teatru, czyli mniejsza o to - zdjęcie

Średnia ocena

37 oddanych głosów
22 zainteresowanych osób

7.9 / 10

Demon teatru, czyli mniejsza o to

"Demon teatru" jest komedią o aktorach, czyli ludziach, którzy zawodowo udają innych ludzi. A co będzie, jeśli nikogo nie będą udawać, a jednak staną przed nami, żeby odegrać spektakl? Jak wiadomo, teatr kryje tysiące fascynujących niespodzianek. Niektóre z nich poznacie Państwo oglądając "Demona teatru", sztukę niezwykłą jak jej autor.

Bogusław Schaeffer przyszedł do teatru z muzyki w latach 60., będąc już jednym z najoryginalniejszych kompozytorów XX wieku. Nie dziwota więc, że jego dramaty przypominają czasem kompozycje muzyczne, a sama muzyka stanowi w nich element tyleż wspierający akcję, co ją kreujący. Ale to tylko część dramatopisarskiej oryginalności Schaeffera. Nie ma w tych sztukach tradycyjnej akcji i konwencjonalnych bohaterów, chociaż postaci wypowiadają zdania często znane nam z potocznego języka. Ba, zdarza się, że mówią wieloma językami, wplatając w mowę „literacką” wyrażenia gwarowe, żargonowe, cytaty z innych autorów. Nade wszystko jednak bawią się w teatr.

Czas trwania: 80 minut

Realizacja

Reżyseria i scenografia: Andrzej Domalik

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Muzyka: Mateusz Dębski

Choreografia: Liwia Bargieł

Reżyseria światła: Prot Jarnuszkiewicz

Konsultacja wokalna: Anna Markowicz

Opinie naszych widzów (13)

 • 10.0/ 10

  Zasługa to nie tylko wspaniałego tekstu, ale i aktorów, którzy partyturę rozpisaną na poszczególne postacie przez Bogusława Schaeffera fantastycznie zagrali.

  a......@gm...il.com / 20 June 2017

 • 10.0/ 10

  Fantastyczna gra aktorska, jest kontakt z publicznością, niebanalny humor. 1,5 godziny zleciało w mgnieniu oka! Warto się wybrać:)

  ka.....@ya...oo.co.uk / 01 June 2017

 • 10.0/ 10

  Ciekawie pokazany proces twórczy, fantastyczna gra aktorów

  wr.....@....com.pl / 23 November 2016

 • 9.0/ 10

  Sepektakl doceniam za świetną grę aktorów, szczególnie Krzysztofa Tyńca, który bardzo dobrze wczuwa się w rolę. Charakter i typ sztuki znany, ale dla miłośników teatru to créme de la créme. Polecam!

  ba.....@gm...il.com / 04 March 2017

 • 8.0/ 10

  Świetna gra aktorska. Sztuka o procesie twórczym ale też trochę o życiu, pracy i różnych osobowościach.

  li.....@....pl / 13 March 2017

Teatr Ateneum

Teatr Ateneum to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. Znajduje się on w samym sercu warszawskiego Powiśla w domu Związku Zawodowego Kolejarzy. Związany jest on z wieloma wybitnymi polskimi nazwiskami teatralnymi. Założony został w 1928 roku przez zasłużonego polskiego aktora – Stefana Jaracza. Jest jednym z najstarszych warszawskich teatrów. Swoja prawdziwą świetność przeżywał jeszcze przed II wojna światową.

Dyrektorem teatru po wojnie został Janusz Warmiński, dzięki któremu Teatr Ateneum szybko powrócił do życia kulturalnego Warszawy - na jego deskach ponownie zaczęło się pojawiać wielu wybitnych aktorów, zaś patronem teatru stał się jego założyciel - Stefan Jaracz. Janusz Warmiński przeszedł do historii jako jeden z najbardziej zasłużonych dyrektorów teatralnych. Po śmierci Janusza Warmińskiego dyrektorem teatru został Zbigniew Libera, zaś obowiązki dyrektora artystycznego przejęła kolejna wybitna postać teatralna - Gustaw Holubek. Obecnie dyrektorem Teatru Ateneum jest Ryszard Markow, zaś dyrektorem artystycznym - Tadeusz Nyczek.

Teatr Ateneum oferuje bogaty, różnorodny repertuar - na deskach teatru obejrzeć możemy spektakle tworzone na podstawie wielu wybitnych polskich i zagranicznych sztuk współczesnych. Bilety i wejściówki do Teatru Ateneum kupić można przez internet za pośrednictwem portalu eWejsciowki.pl lub standardowo - w kasie i na stronie teatru.

Spektakle w repertuarze Teatru Ateneum grane są na trzech różnych scenach – Scenie Głównej oraz dwóch dodatkowych scenach, nieco bardziej kameralnych, których twórcą był Janusz Warmiński - Scenie 61 oraz Scenie na Dole.

Teatr Ateneum tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i dzisiaj tworzy zespół wybitnych aktorów m. in. Agata Kulesza, Marcin Dorociński, Tadeusz Borowski, Artur Barciś, Piotr Fronczewski, Krzysztof Gosztyła, Olga Sarzyńska, Marzena Trybała, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Tyniec.

Adres i dojazd

ul. Jaracza 2
00-378 Warszawa
22 50 28 150, 22 50 28 151

http://teatrateneum.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.8
Średnia ocena
Polecam, Cezary Żak i Artur Barciś jam zwykle rewelacyjni. Uwielbiam Ich!
- Wioletta

19.09 / 19:00

27.10 / 18:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.9
Średnia ocena
Sztuka genialna, uśmiałam się jak nigdy
- Katarzyna

04.08 / 19:00

12.08 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.9
Średnia ocena

17.08 / 19:00

25.09 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.8
Średnia ocena

05.08 / 19:00

06.08 / 19:00

Gatunek: Komedia
9.3
Średnia ocena
Mistrzostwo świata! Muszę to powtórzyć!
- Anna

08.09 / 19:00

09.09 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia
7.9
Średnia ocena
Mogę polecić każdemu kto nie wie jak spędzić wieczór!
- Marek

08.09 / 19:15

10.09 / 19:15

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.