Błogie dni - zdjęcie Błogie dni - zdjęcie Błogie dni - zdjęcie Błogie dni - zdjęcie

Średnia ocena

40 oddanych głosów
134 zainteresowanych osób

8.0 / 10

Błogie dni

Przepiękna, trochę nostalgiczna, trochę dramatyczna sztuka o wspólnych błogich dniach samotnej starszej pani i równie niemłodego byłego aktora.

Zetknął ich przypadek zamieszkania w domu, gdzie samotność miesza się ze wspomnieniami lepszych czasów, i gdzie na nic już za bardzo nie można liczyć – poza wzajemnym wsparciem i zrozumieniem. Ale czy dni starości mogą być błogie? Czasem mogą. Chociaż… I w tym miejscu oddajmy głos parze wspaniałych aktorów, Jadwidze Jankowskiej-Cieślak i Janowi Peszkowi.

Czas trwania: 85 minut

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Deirdre Kinahan

Przekład: Joanna Crawley

Reżyseria: Wojciech Urbański

Scenografia: Maja Skrzypek

Muzyka: Dominik Strycharski

Opinie naszych widzów (13)

 • 10.0/ 10

  znakomita gra aktorów

  ko.....@....de / 08 December 2017

 • 10.0/ 10

  Pan Peszek i Pani Jankowska na najwyższym poziomie. Przedstawienie świetnie zagrane i zaaranżowane. Natomiast na sali panowała duchota. Na bilety w tej cenie i na rangę tego teatru rzecz niedopuszczalna

  h......@....edu.pl / 10 April 2017

 • 10.0/ 10

  cudny kontakt z artystami, Ponad przeciętny talent aktorski

  ba.....@ka...ti.pl / 06 April 2017

 • 10.0/ 10

  Gra aktorska świetna.

  ba.....@....pl / 10 February 2017

 • 10.0/ 10

  doskonali aktorzy, niesamowicie wiarygodni w swoich kreacjach, naturalni i spontaniczni; bez patosu mówią o sprawach ciężkich, łzy wzruszenia mieszają się z odczuciami podziwu i zachwytu nad rewelacyjnym aktorstwem; chętnie wybiorę się kolejny raz

  pb.....@gm...il.com / 10 February 2017

Teatr Ateneum

Teatr Ateneum to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. Znajduje się on w samym sercu warszawskiego Powiśla w domu Związku Zawodowego Kolejarzy. Związany jest on z wieloma wybitnymi polskimi nazwiskami teatralnymi. Założony został w 1928 roku przez zasłużonego polskiego aktora – Stefana Jaracza. Jest jednym z najstarszych warszawskich teatrów. Swoja prawdziwą świetność przeżywał jeszcze przed II wojna światową.

Dyrektorem teatru po wojnie został Janusz Warmiński, dzięki któremu Teatr Ateneum szybko powrócił do życia kulturalnego Warszawy - na jego deskach ponownie zaczęło się pojawiać wielu wybitnych aktorów, zaś patronem teatru stał się jego założyciel - Stefan Jaracz. Janusz Warmiński przeszedł do historii jako jeden z najbardziej zasłużonych dyrektorów teatralnych. Po śmierci Janusza Warmińskiego obowiązki dyrektora artystycznego przejęła kolejna wybitna postać teatralna - Gustaw Holubek.

Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym od sezonu 2017/2018 jest Paweł Dangel.

Teatr Ateneum oferuje bogaty, różnorodny repertuar - na deskach teatru obejrzeć możemy spektakle tworzone na podstawie wielu wybitnych polskich i zagranicznych sztuk współczesnych. Bilety i wejściówki do Teatru Ateneum kupić można przez internet za pośrednictwem portalu eWejsciowki.pl lub standardowo - w kasie i na stronie teatru.

Spektakle w repertuarze Teatru Ateneum grane są na trzech różnych scenach – Scenie Głównej oraz dwóch dodatkowych scenach, nieco bardziej kameralnych, których twórcą był Janusz Warmiński - Scenie 61 oraz Scenie na Dole.

Teatr Ateneum tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i dzisiaj tworzy zespół wybitnych aktorów m. in. Agata Kulesza, Magdalena Schejbal, Marcin Dorociński, Tadeusz Borowski, Artur Barciś, Krzysztof Gosztyła, Olga Sarzyńska, Marzena Trybała, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Tyniec.

Adres i dojazd

ul. Jaracza 2
00-378 Warszawa
22 50 28 150, 22 50 28 151

http://teatrateneum.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.8
Średnia ocena
Spektakl świetny
- Anna

Jutro / 19:00

Jutro / 16:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Dramat
9.0
Średnia ocena
Świetny spektakl! Wspaniała obsada! Polecam wszystkim!
- Krzysztof

24.04 / 19:00

25.04 / 19:00

Gatunek: Dramat
9.1
Średnia ocena
Co klasa to klasa
- Waldemar

22.03 / 19:00

Dziś / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7.9
Średnia ocena
Fantastyczna gra aktorska, jest kontakt z publicznością, niebanalny humor. 1,5 godziny zleciało w mgnieniu oka!
- Katarzyna

Jutro / 18:15

25.03 / 18:15

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.