Biała Lokomotywa - zdjęcie Biała Lokomotywa - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
58 zainteresowanych osób

9,1 / 10

Biała Lokomotywa

Koncert-spektakl „Biała Lokomotywa” jest próbą opisania losu, jednego z najciekawszych polskich poetów Edwarda Stachury, poprzez jego piosenki, prozę, poezję, wspomnienia, fragmenty listów.

Przedstawienie pokazuje, ewolucję jego myślenia o świecie od młodzieńczej euforii poprzez dojrzałą refleksję aż do całkowitego zwątpienia zakończonego samobójczą śmiercią.

"Jestem autorem muzyki, reżyserem i twórcą scenariusza. Mam poczucie pewnego uprawnienia do tej roli, bo byłem wieloletnim artystycznym partnerem i przyjacielem poety. Większość piosenek wykonanych w tym spektaklu powstało w czasie naszej wspólnej pracy, jeszcze za życia poety ( „Życie to nie teatr”, „Nie Brookliński most” „Już jest za późno nie jest za późno”). Choć biografia Stachury ma wymiar tragiczny, przedstawienie pokazuje niezwykłą barwność tej postaci, jej witalność, dynamikę i zaangażowanie w świat wartości" powiedział Jerzy Satanowski.

Na scenie występuje Andrzej Perkman jako Przy fortepianie, Mirosław Czyżykiewicz, Jan Janga-Tomaszewski, Wojciech Brzeziński.

Czas trwania: 80 minut

Realizacja

Teksty: Edward Stachura

Muzyka: Jerzy Satanowski

Pomysł i reżyseria: Jerzy Satanowski

Wizja plastyczna: Maksymilian Novak Zempliński

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Muzyka SATANOWSKIEGO spowodowała, że wiersze Stachury zyskały na wartości. Uznanie za stworzoną przez zespół wysoką jakość artystyczną spektaklu

  ir.....@gm...il.com / 28 lutego 2015

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie wspaniałe, genialnie zagrane i zaśpiewane.

  ew.....@ga...ta.pl / 26 stycznia 2015

 • 9,0/ 10

  Spektakl dla wszystkich fanów Edwarda Stachury, ale nie tylko. Spektakl jest bardzo przejmujący i wzruszający, wykonania piosenek, aranżacje - świetne.

  j......@gm...il.com / 11 marca 2016

 • 8,0/ 10

  profesjonaly, wzruszający, stonowany (idealnie dobrane środki), wyważony, wiarygodny (dobrze zaśpiewany, nie przegrany), przydaloby się więcej promocji, żeby więcej ludzi przyszło!

  or.....@gm...il.com / 26 stycznia 2015

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.