POEzja - zdjęcie POEzja - zdjęcie POEzja - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,4 / 10

POEzja

9,4/ 10

Zainspirowany życiem i twórczością E.A Poe spektakl POEzja - to retrospekcja obrazów epoki epatującej przywiązaniem do fantastycznych wizji umysłu, nieskrępowanego barierą czasu, ani przestrzeni. "Mowa pióra" ma przełożenie na "język ciała", w mimice, gestach, poza słowami znajdują odzwierciedlenie emocje, u podnóża których leżało powstanie Ulalume, Kruka, Annabel Lee, Berenice, Zagłady domu Usherów, Zabójstwa przy Rue Morgue - arcydzieł literatury światowej.

Nie spodziewamy się i nie wymagamy wiary dla wielce poufnej skądinąd makabreski, którą chcemy pokazać. Bylibyśmy doprawdy szaleńcami, gdybyśmy się tego spodziewali w chwili, gdy własne nasze zmysły odmawiają nam swego świadectwa. O nie, szaleńcami nie jesteśmy i mamy zupełną pewność, że nie majaczymy.

A całe zamieszanie związane jest z osobą Allana Edgara Poe, który utracił kobiety, które kochał. Ich nieobecność odegrała dużą rolę w jego pisarstwie. Według Poego,który często koncentrował się na stracie i śmierci w swoich dziełach „śmierć pięknej kobiety jest bez wątpienia najbardziej poetyckim tematem na świecie”.

Naszym zamiarem jest jasne, treściwe i bezstronne podanie do wiadomości powszechnej szeregu nagich zdarzeń z zakresu życia domowego. Nie chcemy by zdarzenia owe w swych skutkach przeraziły Was, wzięły na męki, unicestwiły, bo ” co widzimy, co się zdaje, snem we śnie wciąż pozostaje”.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: Sylwia Zawadzka

Zwiastuny

Obsada

Agnieszka Musiałowicz

Karolina Banaszek

Marta Suzin

Marek Kowalski

Tomasz Musiałowicz

Janusz Porębski

Krzysztof Skarżyński

Realizacja

Reżyseria: Roman Woźniak

Muzyka: Robert Jędrzejewski

Spektakl POEzja zrealizowany w ramach Sztuki Obrzeży współfinansowanej przez m.st Warszawa.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    pomysłowa pantomina, dopracowane kostiumy i scenografia, wyraziste aktorstwo - warto pofatygować się na Łazebną

    an.....@po...ta.wp.pl / 31 października 2020

  • 10,0/ 10

    Rewelacyjne przedstawienie! Polecam!!!!

    Mo.....@ad...ra.pl / 25 października 2020

Teatr Akt - Adres i dojazd

Łaziebna 9
04-316 Warszawa

http://www.teatrakt.pl

Kup bilet