Wujaszek Wania - zdjęcie Wujaszek Wania - zdjęcie Wujaszek Wania - zdjęcie Wujaszek Wania - zdjęcie Wujaszek Wania - zdjęcie

Średnia ocena

27 oddanych głosów
137 zainteresowanych osób

7,9 / 10

Wujaszek Wania

Jednostajne życie w prowincjonalnym majątku przerywa przyjazd profesora Sieriebriakowa oraz jego młodej, pięknej żony. Pod wpływem tego zdarzenia rozpoczyna się subtelna gra prawdy i fałszu, podszyta typowymi dla Czechowa namiętnościami: pożądaniem, nadzieją, bólem niespełnienia, a nade wszystko – miłością i pragnieniem odmiany swojego losu.

Ta, po czechowowsku, naprzemiennie śmieszna i straszna opowieść jest okazją do przejęcia się losem „człowieka zbędnego”, a także do spojrzenia na nas samych, podlegających codziennym presjom i życiowym dążeniom. Przygotowujący inscenizację dramatu Andrzej Bubień, po latach pracy na europejskich scenach dramatycznych i operowych (za które zbierał liczne nagrody i wyróżnienia, na czele z nominacją do rosyjskiej Złotej Maski), powraca do autora „Trzech sióstr”.

Jego spektakl dowodzi, że przenikliwość spojrzenia Czechowa nie straciła dziś nic ze swojej aktualności. Wraz z twórcami zapraszamy, aby temu spojrzeniu poddać własny codzienny trud oraz towarzyszące mu emocje.

W spektaklu występują między innymi Wojciech Malajkat jako Wujaszek, Piotr Machalica jako Sieriebriakow, Anna Dereszowska jako Helena, Michał Żebrowski jako Astrow, Dorota Krempa jako Sonia, Joanna Żółkowska jako Matka, MIłogost Reczek jako Tieliegin, Janusz Chabior jako Tieliegin, Irena Jun jako Niania.

Czas trwania: 150 minut
Źródło zdjęcia: https://teatr6pietro.pl/spektakle/wujaszek-wania/

Realizacja

Reżyseria - Andrzej Bubień

Scenografia - Anita Bojarska

Muzyka - Piotr Salaber

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Pełne dwie godziny prawdziwego teatru i doskonałego rzemiosła artystycznego Gratulacje dla całej grupy aktorskiej

  bi.....@se...us.pl / 26 maja 2019

 • 9,0/ 10

  Wspaniała kreacja Michała Żebrowskiego.

  Bi.....@st...ra.pl / 03 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska. Ponadczasowy przekaz Czechowa

  ma.....@gm...il.com / 14 kwietnia 2019

 • 8,0/ 10

  Spektakl naprawdę świetnie zagrany! bardzo wysoko oceniam zaangażowanie aktorów i pokazywanie emocji. Jednak wg mnie sztuka ta ma niewiele wspólnego z komedią..jak już to tragikomedia albo nawet dramat - są tam przedstawione głębokie prawdy moralne, aktualne we współczesnym świecie.

  kl.....@on...et.eu / 18 listopada 2018

 • 7,0/ 10

  Spektakl niosły nazwiska, ale gdybym obejrzał w mniej znanej obsadzie, to bym się zawiódł? Brawa dla drugiego planu, szczególnie dla lotnej i ulotnej Soni. Scenografia rozczarowuje i zbytnio upraszcza. Zawsze warto pójść na Czechowa! Jakże współczesne,a to 19 wiek przecież.

  sz.....@gm...il.com / 16 września 2019

 • 4,0/ 10

  Scenografia mi się nie podobała, wg mnie za dużo krzyku na scenie, za dużo biegania , skakania. Łatwo rozpoznać manierę teatru 6 piętro.

  da.....@tl...en.pl / 13 marca 2019

Teatr 6. piętro - Adres i dojazd

PKiN, Pl. Defilad 1
(wejście od ul. Marszałkowskiej)
00 - 901 Warszawa

http://www.teatr6pietro.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.