Samotny zachód - zdjęcie Samotny zachód - zdjęcie Samotny zachód - zdjęcie Samotny zachód - zdjęcie Samotny zachód - zdjęcie Samotny zachód - zdjęcie Samotny zachód - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów
101 zainteresowanych osób

7,8 / 10

Samotny zachód

SAMOTNY ZACHÓD irlandzkiego dramatopisarza Martina McDonagha, zdobywcy najważniejszych nagród teatralnych i filmowych, w tym prestiżowej Nagrody Akademii Filmowej - Oscara. Spektakl reżyseruje dyrektor artystyczny Teatru - Eugeniusz Korin.

Bohaterowie sztuki marzą o miłości i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, kim są: dwóch nienawidzących się braci - jeden sadysta, drugi bigot; osiemnastoletnia sprzedawczyni bimbru i ksiądz – alkoholik, próbujący uratować ich grzeszne dusze. I chociaż ich uczuciowe zmagania są często groteskowe, a nawet czasem absurdalne, to w niczym nie umniejsza to namiętności ich pragnień i bólu niespełnienia.

Po raz pierwszy na naszej scenie zobaczymy wspaniałych aktorów młodego i średniego pokolenia Magdalenę Celmer/Michalinę Olszańską, Eryka Lubosa, Grzegorza Daukszewicza i Michała Czerneckiego.

W spektaklu występują między innymi Michał Czernecki jako VALENE CONNOR, Eryk Lubos jako COLEMAN CONNOR, Grzegorz Daukszewicz jako OJCIEC WELSH, Michalina Olszańska jako GIRLEEN KELLEHER, Magdalena Celmer jako GIRLEEN KELLEHER.

Czas trwania: 120 minut

Obsada

Michał Czernecki - zdjęcie

Michał Czernecki
VALENE CONNOR

Eryk Lubos - zdjęcie

Eryk Lubos
COLEMAN CONNOR

Michalina Olszańska - zdjęcie

Michalina Olszańska
GIRLEEN KELLEHER

Magdalena Celmer - zdjęcie

Magdalena Celmer
GIRLEEN KELLEHER

Realizacja

Reżyseria - Eugeniusz Korin

Scenografia - Marcin Pietuch

Przekład - Klaudyna Rozhin

Kostiumy - Aleksandra Harasimowicz

Opinie naszych widzów (12)

 • 10,0/ 10

  Niewykorzystany potencjał spektaklu! Genialny teatr, genialny temat konfliktów międzyludzkich, genialna scenografia, genialna aplikacja do kupna biletów, genialni aktorzy (!!!) i sory za kolokwializm nijakie więc "do bani" zakończenie. Szkoda! Nie znam oryginału i trudno mi sprecyzować, czy należy mieć bardziej pretensje do autora (raczej tak), czy raczej do scenarzysty, reżysera, (aktorów?). To, że ludzie nie potrafią się dogadać to wiemy z życia codziennego, mediów itp. Wychodząc do teatru oczekiwałbym raczej potwierdzenia, że warto próbować znaleźć jakieś rozwiązanie, wspiąć się ponad własne uprzedzenia, zakurzone i aktualne konflikty. A tu dowiadujemy się, że nie da się i to czy dotyczy to policjanta, rodziny, czy nawet księdza...nie da się. I tak wskoczą do wody i tak wskoczą i na pocieszenie spotkają się ...po śmierci (gdzie??). Szkoda, po prostu szkoda, że sztuka mało wnosi w nasze życie, ale tak w ogóle to jest ok.

  ja.....@ya...oo.co.uk / 09 września 2019

 • 10,0/ 10

  👍👍👍😊😊😊

  ma.....@gm...il.com / 05 września 2019

 • 10,0/ 10

  Kipiący emocjami, mocny spektakl. Wirtuozeria aktorska z zasłużoną owacją na stojąco! Serdecznie polecam.

  jo.....@gm...il.com / 28 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Głęboka i pełna emocji gra aktorów pozwoliła stworzyć spektakl na najwyższym poziomie. Dla mnie osobiście jedno z najlepszych przedstawień teatralnych ostatnich sezonów.

  Wi.....@gm...il.com / 02 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Dramat i komedia 2w1

  al.....@gm...il.com / 31 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Zabawne riposty i teksty pomiędzy bohaterami nie są w stanie zagłuszyć smutnego tematu przewodniego sztuki. Świetnie grający aktorzy, w pełni zaangażowani.

  ma.....@gm...il.com / 09 kwietnia 2019

 • 6,0/ 10

  Eryk Lubos mówił bardzo cicho w porównaniu do innych aktorów

  or.....@ic...ud.com / 09 września 2019

 • 5,0/ 10

  Rozczarowana byłam od samego początku. Samym tekstem wspinającym się na wyżyny pompatyczności, ale też grą aktorów - przerysowaną mocno i nienaturalną. Rozumiem, że taki był zamysł reżyserski, żeby trochę tej pompatyczności ująć, niemniej dla mnie - nieudany, męczący. Wyszłam z przyjemnością.

  ol.....@gm...il.com / 01 kwietnia 2019

 • 3,0/ 10

  Dobra gra aktorska. Niestety poziom poczucia humoru oraz przerysowane postaci, były ciężkostrawne.

  ap.....@gm...il.com / 04 kwietnia 2019

 • 3,0/ 10

  To drobne kretactwo eksponować na plakatach p. Olszanską aby w przedstawieniu ogladac kogoś innnego.

  de.....@....pl / 31 marca 2019

 • 2,0/ 10

  Wulgarny, przerysowane postacie.

  so.....@....pl / 08 września 2019

 • 1,0/ 10

  Mega słabe. Z dobrego scenariusza zrobili chaos, przekleństwa, bieganie po scenie. Miało byc dynamicznie a wyszło....,,.

  Ma.....@re...er.pl / 30 marca 2019

Teatr 6. piętro - Adres i dojazd

PKiN, Pl. Defilad 1
(wejście od ul. Marszałkowskiej)
00 - 901 Warszawa

http://www.teatr6pietro.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.