Ożenek - zdjęcie Ożenek - zdjęcie Ożenek - zdjęcie Ożenek - zdjęcie Ożenek - zdjęcie Ożenek - zdjęcie Ożenek - zdjęcie Ożenek - zdjęcie

Średnia ocena

82 oddanych głosów
430 zainteresowanych osób

9,1 / 10

Ożenek

Prosimy o wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które należy złożyć przed spektaklem w miejscu wskazanym przez obsługę widowni lub przybycie na kwadrans przed rozpoczęciem spektaklu w celu wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia bezpośrednio w Teatrze.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, wprowadziliśmy kilka zasad, z którymi prosimy się zapoznać przed wizytą w Teatrze --> Kliknij Tutaj

Pobierz oświadczenie o stanie zdrowia --> Kliknij Tutaj

OŻENEK – nieśmiertelna komedia Nikołaja Gogola – wkracza na scenę Teatru 6. piętro! Znakomici aktorzy w przenikliwej, widowiskowej inscenizacji Andrzeja Bubienia.

„Niewiarygodne zdarzenie w dwóch aktach”, jak Autor nazwał OŻENEK – to prawdziwa teatralna uczta: widowisko, któremu tempo i wigor nadają intrygi swatów oraz umizgi swatanych, zalotników reprezentujących tyle groteskowe, ile przezabawne typy ludzkie. Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej okazują się zaskakującym splotem pragnień i możliwości, zamiarów i losów, którymi podszyte są przygotowania do tytułowej ceremonii. OŻENEK to galeria przejmująco celnych, a zarazem bawiących do łez portretów niemłodych kawalerów i panien, aktualnych zawsze, ilekroć uczucie, status i szansa na szczęście stają się przedmiotami handlowej transakcji.

Siłą OŻENKU jest cała kolekcja postaci, które na stałe wpisały się w światową tradycję teatru komedii. W roli podstarzałego kawalera Podkolesina zobaczymy Michała Żebrowskiego. Podejrzanie atrakcyjną pannę na wydaniu zagra Paulina Chruściel. Z brawurowymi rolami swatów zmierzą się Anna Dereszowska (jako Fiokła Iwanowna) oraz Piotr Głowacki (Koczkariew). Ponadto na scenie ujrzymy feerię brawurowych kreacji: dynamiczne spotkania, dialogi i konfrontacje młodych talentów (Dorota Krempa, Kamil Szklany) z gwiazdami polskiej komedii (Joanna Żółkowska, Janusz Chabior, Cezary Pazura, Cezary Żak).

Reżyserem spektaklu jest Andrzej Bubień, powracający do Teatru 6.piętro po sukcesie, jaki odniosła tu jego inscenizacja WUJASZKA WANI Antona Czechowa. Niepowtarzalny styl jego inscenizacji i przenikliwa interpretacja OŻENKU opiera się na przekonaniu, że komedia Gogola w rzeczywistości jest refleksyjną opowieścią o ludzkiej samotności i poszukiwaniu bliskości. Reżyser stawia nieustająco aktualne pytania o sens walki o własną autentyczność oraz o granicę i cenę, jaka pozwala na przetrwanie w świecie zdominowanym przez sztuczność i zakłamanie. Scenografię do spektaklu zaprojektowała Anita Bojarska, muzykę skomponował Piotr Salaber.

Na scenie występują między innymi Paulina Chruściel jako Agafia Tichonowna, Joanna Żółkowska jako Arina Pantelejmonowna, Anna Dereszowska jako Fiokła Iwanowna, Michał Żebrowski jako Podkolesin, Piotr Głowacki jako Koczkariew, Cezary Żak jako Jajecznica.

Czas trwania: 150 minut
Źródło zdjęcia: https://teatr6pietro.pl

Obsada

Paulina Chruściel - zdjęcie

Paulina Chruściel
Agafia Tichonowna

Joanna Żółkowska - zdjęcie

Joanna Żółkowska
Arina Pantelejmonowna

Anna Dereszowska - zdjęcie

Anna Dereszowska
Fiokła Iwanowna

Piotr Głowacki - zdjęcie

Piotr Głowacki
Koczkariew

Cezary Żak - zdjęcie

Cezary Żak
Jajecznica

Dorota Krempa - zdjęcie

Dorota Krempa
Duniaszka

Realizacja

Reżyseria - Andrzej Bubień

Scenografia - Anita Bojarska

Muzyka - Piotr Salaber

Kostiumy - Anita Bojarska

Lalki - Anita Bojarska

Kostiumy Anny Dereszowskiej - Agnieszka Maciejak

Opinie naszych widzów (33)

 • 10,0/ 10

  POLECAM! Fabuła super, aktorzy no poezja! Wejściówki takie, że aż udało się normalnie usiąść

  jo.....@gm...il.com / 07 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl w gwiazdorskiej obsadzie zagrany po mistrzowsku. Nie przypuszczałam, że będę bawiła się tak wspaniale. Czas spędzony w teatrze płynie zdecydowanie zbyt szybko. Gorąco polecam!

  go.....@....pl / 05 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Wspaniała obsada. Klasyczny utwór przedstawiono w ciekawy,współczesny sposób. Gra aktorów była cudowna a Cezary Pazura w Swoim monologu zaskoczył mnie pozytywnie. Szczerze polecam, dobra rozrywka.

  ri.....@gm...il.com / 05 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Polecam

  ka.....@gm...il.com / 05 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Obejrzałam poraz kolejny. Widać zmiany w słowach, ruchach, gestach, ale stęskniłam się do tych emocji i zachwytów. Aktorzy na poziomie. Na pewno warto! 😃

  ad.....@gm...il.com / 05 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Warty obejrzenia. Gra aktorów świetna.

  cz.....@....pl / 04 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, Cezary Pazura wyśmienity!

  iz.....@gm...il.com / 03 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  brawurowe wykonanie przez świetnych aktorów ! wspaniała sztuka.

  ew.....@....com.pl / 02 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Świetne widowisko. Przyjemnie się oglądało. Aktorzy z górnej półki :) polecam.

  Wo.....@....pl / 24 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Fenomenalna rozrywka! Obsada jak zawsze w 6. piętrze świetna. Nic, tylko chwalić!

  lu.....@gm...il.com / 23 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Dereszowska taka jaką lubię, Żak jak zawsze bezbłędny, Pazura ponownie w mundurze. Inni też genialnie. Świetnie wyreżyserowane. Dodatkowo oświetleniowcy zrobili super robotę, był więc klimat. Po prostu całość bardzo przypadła mi do gustu, Pomimo siedzenia przez cały spektakl na poduszkach (na schodach) nie żałuję nawet minuty. Polecam

  pa.....@....pl / 23 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo ładny, ciekawy i zabawny. Bardzo dobra i znana obsada aktorska. 100 % zadowolenia ze sztuki i teatru. Bardzo miły klimat przed i w czasie seansu.

  pi.....@....pl / 26 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo ładny, ciekawy i zabawny. Bardzo dobra i znana obsada aktorska. 100 % zadowolenia ze sztuki i teatru. Bardzo miły klimat przed i w czasie seansu.

  pi.....@....pl / 26 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Świetna zabawa. Polecam,

  an.....@....pl / 04 października 2019

 • 10,0/ 10

  Polecam!

  ta.....@on...et.eu / 03 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Pani Dereszowska zagrała wybitnie - chyba najlepsza rola w całym spektaklu. Jestem zachwycona! Barwne, humorystyczne przedstawienie. PS mała uwaga, co do nagłośnienia. Jest go brak, a momentami przydałby się. Czasami aktorzy mówią dosyć szybko i nie wszystko jest słyszalne w dalszych rzędach

  wi.....@....pl / 29 maja 2019

 • 10,0/ 10

  to był podwójnie wspaniały wieczór bo mojej urodziny i przedstawienie ożenek w dobrym wykonaniu.

  du.....@....pl / 22 maja 2019

 • 10,0/ 10

  mistrzostwo! polecam z czystym sercem

  K......@st...nt.uw.edu.pl / 10 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Kawał dobrego teatru!

  pi.....@ya...oo.com / 15 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl na najwyższym poziomie wykonania, organizacji, a przede wszystkim gry aktorskiej. Pan Cezary Żak samą swoją mimiką potrafił rozbawić publikę do łez. Na zakończenie cała widownia gromkimi brawami dziękowała na stojąco aktorom. Cudowny wieczór!

  je.....@gm...il.com / 13 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Wszystko jak najbardziej ok jedynie co bym zmienił to nagłośnienie jednak w ostatnich rzędach trochę słabo słychać a tak poza tym wspaniałe .:)

  wa.....@....pl / 30 sierpnia 2018

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobra obsada aktorska, szczególnie Cezarego Żaka , Cezarego Pazury , Głowackiego , Michała Żebrowskiego i Pauliny Chruściel. Chociaż M. Żebrowski mógłby zagrać trochę bardziej z pazurem. Ciekawie wyreżyserowana sztuka .

  an.....@gm...il.com / 17 lutego 2019

 • 8,0/ 10

  Mogło być śmieszniej, mogło być bardziej dynamicznie!

  wg.....@gm...il.com / 23 stycznia 2020

 • 8,0/ 10

  Świetna obsada aktorska i świetna ich gra. Choć sztuka momentami trochę nudna (w końcu to Gogol ;), to jednak całościowo warta obejrzenia. Być może ktoś w którejś postaci odnajdzie siebie? :)

  da.....@....pl / 24 listopada 2019

 • 8,0/ 10

  Dla Pauliny Chruściel warto się wybrać! Rewelacyjnie gra swoją rolę, bije na głowę pozostałych. Polecam!

  Ur.....@em...il.com / 20 czerwca 2018

Teatr 6. piętro - Adres i dojazd

PKiN, Pl. Defilad 1
(wejście od ul. Marszałkowskiej)
00 - 901 Warszawa

http://www.teatr6pietro.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.