Central Park West - zdjęcie Central Park West - zdjęcie Central Park West - zdjęcie Central Park West - zdjęcie

Średnia ocena

22 oddanych głosów
177 zainteresowanych osób

9,0 / 10

Central Park West

Central Park West – ulica Nowego Jorku, jeden z najbardziej pożądanych, najbardziej prestiżowych adresów do zamieszkania. Tu mają swoje apartamenty ci, którym w życiu udało się osiągnąć najwięcej. Właśnie tu mieszkają Madonna, Sting, Bono, Demi Moor, Diane Keaton, Steve Martin, Woody Allen… i bohaterowie naszej sztuki, państwo Riggs: Phyllis, wybitna psychoanalityczka po pięćdziesiątce, kobieta władcza i błyskotliwa, oraz jej pięćdziesięciokilkuletni mąż Sam, prawnik gwiazd show biznesu i obiekt westchnień wielu kobiet.

Central Park West – tu marzyliby zamieszkać nieco młodsi przyjaciele państwa Riggs: Carol, kobieta z problemami natury psychologicznej, osobowościowej, seksuologicznej etc, etc., etc. i jej mąż Howard, pisarz powieści, których nikt nie czyta, nadwrażliwiec z psychiką jeszcze bardziej skomplikowaną niż jego małżonki.

Central Park West – to tu przyjaźń dwóch par przerodzi się pewnego listopadowego poranka w wojnę każdego z każdym. A powodem tej wojny stanie się niewierność jednego z małżonków.

"Central Park West" – najbardziej neurotyczna komedia Mistrza gatunku. Groteskowe kompendium wiedzy na temat zdrady i jej pochodnych.

"Central Park West" – druga sztuka z tryptyku „Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody Allena”. Twórcy spektaklu obiecują, że będzie budziła nie mniej emocji i wywoływała takie same salwy śmiechu, jak jej pierwsza część "Zagraj To Jeszcze Raz, Sam".

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: https://teatr6pietro.pl/spektakle/central-park-west/

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria - Eugeniusz Korin

Scenografia - Barbara Hanicka

Konsultacja ruchu scenicznego - Anna Głogowska

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Cudny spektakl. I choć moja nauczycielka teatrologi z przymrużeniem oka patrzyła na sztuki ludyczne, takich nam chyba dziś potrzeba. Duży szacunek dla reżysera

  bu.....@gm...il.com / 20 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Samo życie!!! Rewelacja! Boki zrywać. Wspaniały spektakl. Nic dodać, nic ująć.

  an.....@....pl / 17 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl ten dostarczył nam ogrom wrażeń.Wspaniała gra aktorów,do tego stopnia iż identyfikowaliśmy się w ich problemami.Są to sytuacje z życia wzięte.Popularne.Bardzo częste.Kobieta która osiąga sukces jest obiektem zazdrości.Niezrozumienie ze strony męża, który potrzebuje nagle więcej zainteresowania swoją osobą i ucieka się do zdrady aby popieścić swoje ego. Pozdrawiam. Cudowne.

  li.....@po...ta.onet.pl / 06 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Co tu dużo mówić. Brak słów!!!! Super spektakl!!!! Wspaniała gra Wybitnych AKTORÓW!!!! POLECAM BARDZO WSZYSTKIM!!!!!

  an.....@gm...il.com / 09 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl "samo życie," Wspaniała gra aktorska Najbardziej podobała mi się Małgorzata Foremniak i Piotr Gąsowski Polecam wszystkim tym którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć ,

  ed.....@au...af.pl / 08 października 2018

Teatr 6. piętro

Sezon 2018/2019 w Teatrze 6. piętro z pewnością zaskoczy wielu widzów. 21 grudnia premiera – na naszej scenie „Ucho Prezesa”. Twórcy internetowego hitu zdecydowali się na napisanie sztuki teatralnej z gatunku satyrycznej political fiction. Dobrze znani bohaterowie: wszystkowiedzący - mogący - przewidujący Prezes, jego wierny przyboczny Mariusz, oraz odwiedzający ich koledzy partyjni, a także przedstawiciele niezłomnej opozycji zjawią się w "królestwie" Pani Basi, żeby zabrać widzów za niezbyt często odwiedzane kulisy władzy. W spektaklu wystąpią między innymi: Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Cezary Pazura, Janusz Chabior, Lesław Żurek.

Kolejna premiera odbędzie się 30 marca 2019 roku, będzie to „Samotny zachód” irlandzkiego dramatopisarza Martina McDonagha, zdobywcy najważniejszych nagród teatralnych i filmowych, w tym prestiżowej Nagrody Akademii Filmowej – Oscara. Bohaterowie sztuki marzą o miłości i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, kim są: dwóch nienawidzących się braci - jeden sadysta, drugi bigot; osiemnastoletnia sprzedawczyni bimbru i ksiądz – alkoholik, próbujący uratować ich grzeszne dusze. I chociaż ich uczuciowe zmagania są często groteskowe, a nawet czasem absurdalne, to w niczym nie umniejsza to namiętności ich pragnień i bólu niespełnienia. W spektaklu zobaczymy po raz pierwszy na naszej scenie wspaniałych aktorów młodego i średniego pokolenia Michalinę Olszańską, Eryka Lubosa, Grzegorza Daukszewicza i Michała Czerneckiego.

Poza tym przez cały sezon będziemy grali cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem widzów nasze spektakle z lat poprzednich, a wśród nich takie, które śmiało można określić mianem kultowych, wystawiane ponad sto, dwieście, a nawet pięćset razy: „Fredro dla Dorosłych – Mężów i Żon”; „Bóg mordu” Jasminy Rezy; „Niezwyciężony” Torbena Bettsa; „Wujaszek Wania” Antoniego Czechowa; „Ożenek” Mikołaja Gogola.

Dla wszystkich miłośników uroczych i błyskotliwych komentatorów naszego życia politycznego wznowimy jesienią wersję teatralną "Szkła kontaktowego", programu telewizyjnego cieszącego się ogromną popularnością, zaadaptowaną na scenę przez dyrektora artystycznego Teatru Eugeniusza Korina. "Szkło kontaktowe live&touch" - taki tytuł nosi spektakl, - powstał jako wspólny projekt Teatru 6.piętro i TVN24.

Adres i dojazd

PKiN, Pl. Defilad 1
(wejście od ul. Marszałkowskiej)
00 - 901 Warszawa

http://www.teatr6pietro.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,1
Średnia ocena
Komiczny, a jednocześnie poruszający poważne tematy. Duet Szczepkowskiej i Jurkowskiego genialny
- Maria

27.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,3
Średnia ocena
Spektakl naprawdę bardzo mnie rozbawił. Wyszłam odprężona i zrelaksowana
- Magda

12.03 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8,5
Średnia ocena

27.02 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7,6
Średnia ocena

01.03 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.