KRYM - zdjęcie KRYM - zdjęcie KRYM - zdjęcie KRYM - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

8,9 / 10

KRYM

Ten spektakl nie jest o Krymie. Ten spektakl nie jest o tym, co obecnie kojarzy się z tym miejscem. Ten spektakl nie jest o wojnie. Ten spektakl nie jest o polityce. Ten spektakl nie jest o dwóch (albo wielu) skonfliktowanych narodach. Ten spektakl nie jest o Ukrainie, o Rosji ani o Tatarach Krymskich. W tym spektaklu nie ma Putina. Ten spektakl nie zostanie anektowany. W tym spektaklu słowo Krym nie będzie używane. Ten spektakl nie jest manifestem. Ten spektakl nie jest deklaracją.

Sztuka polityczna zazwyczaj ma tendencję do zaniedbywania piękna. Jego wartość zostaje niedoszacowana, bo postrzegana jest jako zbędny luksus w świecie potrzebującym poważnego komentarza politycznego. Czy można mówić o różach, kiedy za oknem wybuchają bomby?

Ten spektakl organizuje pustka i dynamika tęsknoty, która się z nią wiążę. Czy można wypracować system mówienia o tym, za czym tęsknimy? Czy można komuś opowiedzieć o uczuciu, które jest w nas, gdy patrzymy na morze? Czy można opowiedzieć o tym uczuciu osobie, która siedzi obok ciebie? Czy w drugim człowieku można wyzwolić te same uczucia, które sami nosimy? I czy próba tworzenia takich “kopii” ma w ogóle jakikolwiek sens? Jak wypowiedzieć niewypowiedziane? Czy jednostkowe doświadczenie piękna może promieniować na życie innych osób?

W spektaklu występuje Vera Popova, Małgorzata Trajkowska.

Czas trwania: 65 minut

Realizacja

Reżyseria, koncepcja, wykonanie: Vera Popova, Gosia Trajkowska

Wideo / projekcje: Kuba Matuszczak / Adrien Cognac

Muzyka: Zoi Michailova

Scenografia: Piotrek Szczygielski

Głos z offu: Piotr Piotrowicz

Kurator: Dawid Żakowski

Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa, Teatr Ósmego Dnia

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Jeden z lepszych spektakli, jaki widziałam. Zachwycający, plastyczny, piękny.

    bo.....@gm...il.com / 08 kwietnia 2019

Sztuka Nowa - Adres i dojazd

https://www.facebook.com/SztukaNowa/

Kup bilet