PRAWDA - zdjęcie PRAWDA - zdjęcie PRAWDA - zdjęcie PRAWDA - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

6,9 / 10

PRAWDA

Zrobiliśmy spektakl „Prawda”, bazując na oryginalnych tekstach soborów powszechnych, Ewangelii, a także na tekście Wielkiego Inkwizytora z „Braci Karamazow” Dostojewskiego. Chcieliśmy dociec prawdy o nas, o naszej tradycji i nawykach kulturowych. Jesteśmy przekonani, że kultura chrześcijańska była i jest dla Polski i Europy zasadniczym motorem w kształtowaniu osobowości, charakteru. A także chcemy sie przyjrzeć czemuś, co trudno nazwać, a co jest ważną cechą tej kultury, która przyjmuje to, co nierzeczywiste, zakłamane i pełne niemożliwych obietnic za rzeczywiste, prawdziwe i absolutnie możliwe do spełnienia.

Zrobiliśmy to przedstawienie w trosce o przyszłość, gdy coraz częściej słyszy się głosy polityków mówiących o potrzebie powstania europejskiej nieliberalnej demokracji chrześcijańskiej, o Europie zagrożonej imigracją ludów z południa czy wschodu, innym słowem innych. Chcieliśmy także przyjrzeć się mechanizmowi powstania władzy która zagarnęła duchowość Europy od najwcześniejszych czasów.

"Artyści odrzucają strach przed oceną, subiektywne uprzedzenia oraz lęk, aby mierzyć się z odczuciami i kulturowymi nawykami, z sacrum i tajemnicą. Próbują być obiektywni, ale czy to możliwe? Przecież nikt nie ma monopolu na prawdę. Przewrotnie pokazują, iż w poszukiwaniu prawdy tkwi jakaś tajemnica, by za chwilę dowodzić, że to zwykłe, przyziemne pragnienie zwykłego zjadacza chleba. Ich spektakl, podobnie jak inne realizacje tej niezwykle prężnej grupy teatralnej, czerpie z tradycji polskiej awangardy, teatru tańca, wykorzystuje różne środki ekspresji, ale głównie opiera się na słowie. Subiektywny wybór tekstów dokonany przez Piotra Borowskiego nadaje całości dość konkretny charakter. To kontrowersyjna inscenizacja, obrazoburcza, naznaczona silnym rysem osobistym". Anna Czajkowska, Teatr dla wszystkich - 21/11/2018.

Spektakl realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu m.st. Warszawy w ramach projektu Centrum Artystyczne Lubelska 30/32

Sponsor: ALTMASTER

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: PatMic

Obsada

Magda Czarny

Michał Lorent

Gianna Benvenuto

Realizacja

Reżyseria: Piotr Borowski

Scenografia i kostiumy: Marta Kuliga

Ścieżka dźwiękowa: Arek Waś

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    oznaczenie teatru / sceny bardzo słabe - nie mogłem trafić pomiędzy labiryntem podwórek, klatek schodowych, remontów, korytarzy; zmęczony krążeniem po okolicy wróciłem do domu rezygnując ze spektaklu

    ad.....@gm...il.com / 13 czerwca 2019

Studium Teatralne

Grupa, która za cel obrała wszechstronny rozwój, poznanie i przekroczenie ograniczeń kulturowych, politycznych, religijnych, a przede wszystkich własnych.

Interesuje nas całkowita swoboda twórcza, wolna od zakazów i tabu.

Nasza codzienna praktyka to powszechna edukacja obejmująca pracę nad ciałem, kompozycją sceniczną, poszerzaniem świadomości twórczej, nad relacjami z innymi.

Całe zebrane doświadczenie i cały nasz wysiłek znajdują wyraz w spektaklu teatralnym.

Mamy miejsce do pracy na warszawskiej Pradze o powierzchni 340 m2. Prowadzimy regularne zajęcia dla ludzi zainteresowanych samorozwojem, które obejmują ruchową kontemplacją, zwiększenie sprawności fizycznej oraz pracę nad prostymi działaniami kreatywnymi. Nasze niezmienne marzenie to sprostać ciśnieniu naszych czasów, dać ludziom poczucie wielkich możliwości twórczych w sztuce teatru i zachować nieustanną otwartość w relacjach z młodym pokoleniem.

Adres i dojazd

ul. Lubelska 30/32 (II podwórko, I klatka w lewo, I piętro)
Warszawa (Praga Południe)

http://www.studiumteatralne.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena

26.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
10,0
Średnia ocena

14.07 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.