Wiosna - zdjęcie Wiosna - zdjęcie Wiosna - zdjęcie Wiosna - zdjęcie Wiosna - zdjęcie

Średnia ocena

54 oddanych głosów
172 zainteresowanych osób

8.1 / 10

Wiosna

"Wiosna" jest o małych wyborach, które zmieniają albo mogły zmienić nasze życie, o ścieżkach, którymi mogliśmy kroczyć i oglądając "Wiosnę" widzowie będą musieli wybrać sami, którą ścieżką pójdą.

Pamięć to niezwykły akt kreacji i w dodatku ciągle się zmienia. Ludzie zupełnie inaczej pamiętają to samo zdarzenie. Często nie wiemy, czy coś się naprawdę zdarzyło, czy to wymyśliliśmy. Fascynujące jest to pomieszkanie fikcji z rzeczywistością: co sam przeżyłem, a co mi opowiedziano?

Wykorzystująca Wujaszka Wanię Czechowa jako inspirację do stworzenia nowej historii, opartej na biografiach aktorów i ich doświadczeniach osobistych, Wiosna może być czytana jako dwie równoległe sztuki, dziejące się w tym samym miejscu. Jedna z nich śledzi drogę postaci po podjęciu przez nią decydującego życiowego wyboru, druga przedstawia drogę dla wyboru alternatywnego. Jak wyglądałyby chwile, które mogliśmy przeżyć, ale których nie przeżyliśmy? Czy sztuka może pokazać zarówno życie, jak i te niezaistniałe momenty?

Czas trwania: 110 minut

Realizacja

TEKST I REŻYSERIA: Leonardo Moreira

MUZYKA: Marcelo Pellegrini

ASYSTENTKA REŻYSERA/PRODUKCJA: Aura Cunha

PRZYGOTOWANIE AKTORÓW: Fernanda Stefanski

Opinie naszych widzów (24)

 • 10.0/ 10

  Bardzo fajna konwencja spektaklu. Aktorzy często łapią kontakt wzrokowy z widzem. To tak jakby grali tylko dla ciebie. Polecam

  ur.....@gm...il.com / 12 December 2016

 • 10.0/ 10

  super, sklania do refleksji, polecam!!!

  ni.....@....pl / 21 May 2016

 • 10.0/ 10

  znakomity

  j......@se...ol.com.pl / 20 May 2016

 • 10.0/ 10

  Świetnie zagrany spektakl, zwłaszcza przez obu braci, rewelacyjna rola jednego z nich. Uczta prawdziwa dla ducha

  g......@gm...il.com / 20 May 2016

 • 10.0/ 10

  Świetna sztuka. Polecam.

  ma.....@gm...il.com / 19 May 2016

STUDIO teatrgaleria

Teatr Studio to niezwykle ważne miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki.

Teatr Studio powstał w 1972 roku dzięki Józefowi Szajnie, wybitnemu reżyserowi, scenografowi, który w 1971 roku został dyrektorem Teatru Klasycznego. Józef Szajna w 1972 roku postanowił przekształcić Teatr Klasyczny w nieco bardziej eksperymentalny i otwarty na nowe rozwiązania formalne Teatr Studio. Teatr Studio od początku miał charakter autorski - zobaczyć w nim można było wiele spektakli, w których ograniczone było znaczenie słowa, zaś eksponowany były inne środki ekspresji. Dzięki Józefowi Szajnie w 1972 roku w strukturach teatru zaczęła również funkcjonować Galeria Sztuki STUDIO, w której zobaczyć można było wiele dzieł sztuki współczesnej, zaś w 1980 roku Józef Szajna doprowadził do zmiany nazwy teatru na Centrum Sztuki Studio - Teatr Galeria.

W 1985 roku patronem teatru został Stanisław Ignacy Witkiewicz - nazwa teatru ponownie została zmieniona, tym razem na Centrum Sztuki Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Obowiązywała ona do 2008 roku, kiedy to przywrócono dawną nazwę funkcjonującą do dziś - Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Funkcję dyrektora artystycznego teatru pełnili również: Jerzy Grzegorzewski, Zbigniew Brzoza, Bartosz Zaczykiewicz, Grzegorz Bral, a także Agnieszka Glińska. Obecnie dyrektorem artystycznym teatru jest Natalia Korczakowska.

W Teatrze Studio znaleźć możemy niezwykle bogaty repertuar. Spektakle grane w Teatrze Studio tworzone są na podstawie tekstów klasycznych interpretowanych na nowo oraz tekstów współczesnych. Oprócz niepowtarzalnych spektakli w Teatrze Studio zobaczyć można również liczne wystawy organizowane w Galerii Teatru Studio, a także wiele wyjątkowych projektów, takich jak The Met Opera HD, a także Scenę Tańca Studio. Teatr Studio zajmuje się również działalnością edukacyjną - organizuje lekcje teatralne, warsztaty charakteryzacji, zabawy teatralne i wiele innych.

Teatr Studio oddaje do dyspozycji swoim widzom Dużą Scenę oraz sceny nieco bardziej kameralne, do których należy Malarnia, Foyer, Modelatornia, a także Bar Studio, w którym odbywa się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych.

Z Teatrem Studio związanych było wielu wybitnych aktorów, do których należeli m. in. Olga Bielska, Jolanta Hanisz, Leszek Herdege, Wiesława Niemyska, Mariusz Benoit, Stanisława Celińska, Bogusław Linda, Olgierd Łukaszewicz, Jan Peszek, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i wielu innych. Również dziś z Teatrem Studio związanych jest wielu ważnych aktorów m. in. Stanisław Brudny, Irena Jun, Marcin Bosak, Ewa Błaszczyk, Dominika Ostałowska, Mirosław Zbrojewicz i wielu innych.

Bilety i wejściówki do Teatru Studio kupić można przez internet - za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także standardowo w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 19.00 (z przerwą od godz. 15.00 do godz. 15.30) oraz w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00 do godz. 19.00 (z przerw od godz. 15.00 do godz. 15.30).

Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.0
Średnia ocena

20.10 / 19:00

Dziś / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
8.7
Średnia ocena

29.10 / 19:00

10.11 / 18:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dramat
9.2
Średnia ocena

Dziś / 18:00

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

6.7
Średnia ocena
Świetna gra aktorska. Pasja, zaangażowanie i kontakt z publicznością.
- Ewa

25.10 / 19:00

Gatunek: Monodram
6.3
Średnia ocena

28.10 / 15:00

29.10 / 15:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
-,-
Średnia ocena

20.10 / 19:00

Dziś / 19:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.