Sol - STS - zdjęcie

Sol - STS

S.O.L. to angielski skrót od określenia Shit Out of Luck, wykorzystywanego w odniesieniu do sytuacji bez wyjścia, czarnego scenariusza, stanu będącego wynikiem nieposiadania już innych opcji życiowych niż te niepożądane. Jednocześnie SOL to w języku łacińskim słońce, w mitologii nordyckiej bogini Słońca, jak również nazwa dźwięku G czy określenie doby marsjańskiej.

SOL jest tytułem autorskiego solowego spektaklu nad, którym Kaya Kołodziejczyk rozpoczęła intelektualną pracę na początku 2013 roku. Poszukiwaniom towarzyszyły jej pytania o cel ruchu, przekaz performatyki w obecnym świecie sztuki, a także krytyczna obserwacja nowych tendencji.

Goszcząc na farmie (MAD BROOK FARM) Steve’a Paxtona i Lisy Nelson artystka miała okazje uczestniczyć w warsztatach oraz zapoznać się dogłębnie z dorobkiem prekursorów contact improwizacji. Zainteresowana również twórcami związanymi z ruchem BACK TO THE LAND zestawiła na drodze swoich poszukiwań pragnienie powrotu do natury z dzisiejszymi potrzebami izolacji artystów celem koncentracji twórczej (przykład BREAD AND PUPPET THEATRE ).

Przedstawienie jest wynikiem autorefleksji nad dotychczasową karierą artystyczną a zarazem próbą krytycznego oglądu formalnego funkcjonowania tańca współczesnego w kilkadziesiąt lat po rewolucji pionierów post-modern dance.

Obsada

Kaya Kołodziejczyk

Realizacja

POMYSŁ, CHOREOGRAFIA I WYKONANIE: Kaya Kołodziejczyk

KOSTIUM: Grzegorz Matląg – MALDOROR

KOMPOZYCJA ORYGINALNA: Daniel Radtke

WYKONANIE MUZYCZNE: Daniel Radtke, Paweł Postaremczak

REŻYSERIA ŚWIATEŁ: Herman Venderickx

KONCEPCJA PRZESTRZENI: Magdalena Fela Jaszczuk

KOORDYNACJA PRODUKCJI: Paweł Klimek

STUDIO teatrgaleria - Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Kup bilet