Śnieg - zdjęcie

Śnieg

Poeta Ka po kilkunastu latach pobytu na Zachodzie wraca do rodzinnego miasteczka Kars. Oficjalnym powodem przyjazdu jest pogrzeb matki. Nieoficjalnie prowadzi śledztwo dziennikarskie dotyczące rzekomych samobójstw młodych kobiet. Tuż po jego przyjeździe rozpętuje się śnieżyca, która odcina Kars od reszty świata. Nadchodzi rewolucja. Ka zostaje wciągnięty w sieć intryg konstruowanych przez wojskowych, nacjonalistów, fanatyków religijnych i terrorystów, którzy targają nim jak płatkiem śniegu. Musi się też zmierzyć z fake newsami, tworzonymi przez lokalne media, na zlecenie służb specjalnych i polityków. Tym, co może go ocalić, wydają się poezja i miłość.

„Śnieg” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, jest pierwszą polską adaptacją powieści Orhana Pamuka, wydanej w 2002 r.

To powieść polityczna i poetycka zarazem. Dystopijne marzenie o lepszym życiu, wyrwaniu się z piekła politycznych i obyczajowych uzależnień. Małe prowincjonalne miasteczko Kars jest zwierciadlanym odbiciem polskiego pejzażu. Potrzeba wolności ściera się w nim z autorytarną wizją świata, fanatyzmem religijnym i zwykłym życiem, które pogrąża się w niespełnieniu, topniejąc jak płatek śniegu na dłoni. Gdzie może przetrwać to, co jest dla nas najważniejsze, to kim jesteśmy, to o czym marzymy? Skoro nie realizujemy się w konkretnym życiu, to może zrealizujemy się w poezji?

Bartosz Szydłowski

Na scenie występują między innymi Juliusz Chrząstowski, Anna Paruszyńska-Czacka, Andrzej Szeremeta, Artur Święs, Daniel Dobosz, Dominik Stroka.

Czas trwania: 200 minut

Realizacja

REŻYSERIA

Bartosz Szydłowski

ADAPTACJA I DRAMATURGIA

Mateusz Pakuła

CHOREOGRAFIA

Dominika Knapik

MUZYKA

Dominik Strycharski

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY

Małgorzata Szydłowska

REŻYSERIA ŚWIATEŁ

Marcin Chlanda

WIDEO

Maciej Szczęśniak, Przemysław Czepurko

REŻYSERIA FILMOWA

Przemysław Fik

AUTOR ZDJĘĆ FILMOWYCH

Jacek Martini-Kielan

INSPICJENT

Marcin Stalmach

STUDIO teatrgaleria - Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.